Sari la conținut
Forum Roportal
New Task

Copiii si animalele de casa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce zic eu si ce intelege el. :huggles:

Ziceam ca indiferent ca ai pisica in casa sau nu, tot exista riscul sa aduci microbii, larvele, dracii, lacii, de afara si sa iti imbolnavesti copilul, doar ca atunci nu o sa stii ce l-a palit, ca medicul nu o sa se gandeasca si la posibilitatea asta.

Ti-am mai zis eu tie ca citesti printre randuri.

nu nu...

nu asta reiese din mesajul tau... :unsure:

 

una este sa se imbolnaveasca copilul ca ai calcat intr-o mizerie de animal pe strada si alta este sa se imbolnaveasca din cauza ca sta intr-un mediu unde alearga si se joaca cu animale de companie...

eu ma refer la dimensiunea riscului...

 

hai sa o luam altfel..

care sunt sansele ca un copil sa se imbolnevasca atunci cand sta intr-o casa zi de zi unde se fumeaza in draci si care sunt atunci cand , din cand in cand iese cu parintii la un restaurant unde se fumeaza?

 

ai prin ideea..? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu nu...

nu asta reiese din mesajul tau... :huggles:

una este sa se imbolnaveasca copilul ca ai calcat intr-o mizerie de animal pe strada si alta este sa se imbolnaveasca din cauza ca sta intr-un mediu unde alearga si se joaca cu animale de companie...

eu ma refer la dimensiunea riscului...

hai sa o luam altfel..

care sunt sansele ca un copil sa se imbolnevasca atunci cand sta intr-o casa zi de zi unde se fumeaza in draci si care sunt atunci cand , din cand in cand iese cu parintii la un restaurant unde se fumeaza?

ai prin ideea..? :unsure:

 

Bai, nu ma lua asa, ca nu-s plod. Eu stiu ce am zis, tu stii ce ai inteles. Intelegi ce vrei, ca de obicei.

Si nu mai face comparatii de genul asta, ca nu e cazul.

Eu nu fumez si nu s-a fumat la mine in casa si cu toate astea am probleme cu plamanii.

Acum ai prins ideea?!

E oarecum ca in povestea aia cu drobul de sare.

Tu nu iti lua animale in casa, in speranta ca nu se va imbolnavi niciodata copilul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt atatia virusi in aer iar voi va luati de pisici :airkiss:

E adevarat. Nu e bine sa se puna asa problema ca ai o pisica sau un caine si gata, esti predispus la diverse boli.

Cum am mai spus : in trei camera mititele , cand ai copilas nu mi se pare ok sa ti caine. Daca nu reusesti sa inveti animalul sa"faca" locul lui si sa nu aiba acces in anumite locuri, iarasi - mi se pare exagerat.

Presupunand ca ai un musafir si vrei sa il servesti cu prajituri nu mangai intai cainele, nu lasi pisica sa i se frece de picioare cand el mananca si .........alte chestii de bun simt.

Na, dar asta e o parere subiectiva, personala

 

 

Pe de alta parte un animal de casa fereste intr-o anumita masura de depresie.......nu stiu daca cercetatorii britanici au descoperit asta :good: dar cred ca e o chestie reala

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×