Sari la conținut
Forum Roportal
wizzy

Brokeback Mountain

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu l-am vazut inca, dar... cu tot riscul de a starni antipatii, eu nu as recomanda nimanui filme cu gay :crazy: Nu am nimic impotriva lor, atata timp cat nu-i vad expunandu-si afectiunile in public... dar, ma rog :crazy: Va recomand, atunci cand vor sosi in Romania, sa nu pierdeti "Fun with Dick and Jane" sau "Jarhead" - sunt de nota 10 ! Le-am vazut chiar la 2 zile dupa aparitia lor in SUA :pardon:

 

Ceva FOARTE important: cele doua nu sunt filme gay! :yes: Scuze ptr ca am fost :D in a doua parte a mesajului meu !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept sa apara! Stie cineva cand o sa fie lansat si in Romania? Probabil destul de tarziu, avand in vedere ca e destul de controversat(sau nu conteaza asta?) Pe Jake Gyllenhaal l-am vazut in Donnie Darko si mi-a placut f mult, dar despre Heath Ledger nu aveam o parere prea grozava, credeam ca joaca numai in comedioare tampitele. Jarhead e tot cu Jake, pare-mi-se, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu l-am vazut inca, dar... cu tot riscul de a starni antipatii, eu nu as recomanda nimanui filme cu gay :crazy: Nu am nimic impotriva lor, atata timp cat nu-i vad expunandu-si afectiunile in public... dar, ma rog :crazy: Va recomand, atunci cand vor sosi in Romania, sa nu pierdeti "Fun with Dick and Jane" sau "Jarhead" - sunt de nota 10 ! Le-am vazut chiar la 2 zile dupa aparitia lor in SUA :pardon:

 

Ceva FOARTE important: cele doua nu sunt filme gay! :yes: Scuze ptr ca am fost :D in a doua parte a mesajului meu !!

 

 

mai doro,poate nu ai sesizat ca acest topic era special facut pentru filmul respectiv.parerea ta despre gay in special,si despre alte filme in general nu isi au locul aici.Ai fost offtopic de cand ai tastat prima litera nu numai "in a doua parte a mesajului" tau

apropo de negari....tu esti o tipa cu un avatar masculin? sau un tip cu nick de fata? :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai doro,poate nu ai sesizat ca acest topic era special facut pentru filmul respectiv.parerea ta despre gay in special,si despre alte filme in general nu isi au locul aici.Ai fost offtopic de cand ai tastat prima litera nu numai "in a doua parte a mesajului" tau

apropo de negari....tu esti o tipa cu un avatar masculin? sau un tip cu nick de fata? :(

Dunedain, esti aspru... dar exigent ! Nu cred ca ti se potriveste pozitia de atotstiutor pe care ti-ai luat-o :smartass: Titlul topicului nu este brokeback mountain ci "gay movie"

Mi-am dat seama ca am fost offtopic si mi-am cerut scuze...

Daca erai interesat de profilul meu, puteai sa-l accesezi fara probleme... inclusiv poza mea, asta doar daca nu urmareai altceva decat sa-ti afisezi inaltul tau nivel de IQ in fata celorlalti.

Inca ceva... parerea mea depre gay este a mea... daca nu-ti convine, asta-i problema ta !

 

Inca ceva... daca vrei sa continuam discutia, putem trece pe "Offtopic", asta sa nu faci aceeasi eroare monumentala pe care-am facut-o eu :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si inca ceva... daca nu crezi ca mi se potriveste pozitia aia de atotstiutor..a cui e problema asta? a mea sau a ta? :smartass:

continuam unde vrei tu !

La multi ani! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si inca ceva... daca nu crezi ca mi se potriveste pozitia aia de atotstiutor..a cui e problema asta? a mea sau a ta? :smartass:

continuam unde vrei tu !

La multi ani! :(

Ar trebui sa fie a ta ! Cand aduci critici cuiva nu uita sa te uiti in oglinda prima data !

La Multi Ani ! Anul nou sa ne aduca mult mai multa intelepciune ! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Superb filmul!

Am plans cu lacrimi de crocodil. Si nu, nu sunt gay :yes:

Dar povestea e emotionanta si atat Jake Gyllenhaal, cat si Heath Ledger fac roluri de exceptie, desi sincer, pana acum Heath mi se parea doar un 'pretty boy'. Greseala mea :D

Il recomand cu caldura tuturor care cred ca se pot uita la el fara idei preconcepute 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e potrivita eticheta de "gay movie" ...

Un film superb..o drama despre o poveste de dragoste interzisa...Cei open minded vor aprecia cu siguranta acel fim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era titlul initial al topicului - l-am lasat ca subtitlu ca sa il recunoasca cel care l-a initiat 8)

Eu am ramas placut surprinsa de numarul mare de nominalizari la Oscar. Sper sa nu pateasca la fel ca primul film din seria LOTR, sa 'rada' totul la categoriile mici si sa rateze cireasa de pe tort, pentru ca o merita :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×