Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Oare iubim cu adevarat sau doar avem iluzii peste masura ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iubirea e si calitativa si cantitativa, daca e prea mult la inceput, se va termina mai usor. Cred ca de aia suntem programati sa crestem in sentimente, ca sa nu ramanem cu buza umflata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multi incep "relatii" crezand ca se iubesc, apoi se mira ca acele relatii nu merg, sau ca partenerul, dupa o vreme se schimba, nu mai e ala de care s-au indragostit.

Oamenii se schimbă şi ajung să-şi dorească altceva.

 

Cică

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iubim...si fiecare iubeste in felul, si cu ocaua'i personala

omul ala, pana la care nu am vazut anumite lucruri(in mine, mai ales), sau fara de care lumea mea e mai saraca esential, mai franta...e cel pe care il iubesc...sint cei...

 

ca ne legam la ochi( cu dubla fasie- inauntru si in afara), s'asa legati baguim orbeste si cu bate'n maini...e alta veste, poveste...

 

si cei ce se iubesc au interesantul obicei de'a creste impreuna...restul, apa de ploaie purtata de torente...da...uneori ii buna si aia pe pamant uscat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa am impresia ca marea majoritate minte cu spume cand zice ca iubeste, sau cand crede asta. Poate e o impresia gresita... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incep sa am impresia ca marea majoritate minte cu spume cand zice ca iubeste, sau cand crede asta. Poate e o impresia gresita... :D

Nu. Fiecare iubeste asa cum simte. Nu poti compara o iubire cu alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×