Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Oare iubim cu adevarat sau doar avem iluzii peste masura ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si cum statea treaba aia cu iubirea cand era sa o patesti tu ? :wub:

accident moto dupa ce ne-am propus sa mergem mai departe,am vrut sa ne luam, si acel accident m-a privat de viata sexuala(nu sunt impotent dar nici foarte potent), pe a ei nu k am avut prieteni care sa aiba grija de asta, de fapt cel pe care-l credeam k pe un frate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
accident moto dupa ce ne-am propus sa mergem mai departe,am vrut sa ne luam, si acel accident m-a privat de viata sexuala(nu sunt impotent dar nici foarte potent), pe a ei nu k am avut prieteni care sa aiba grija de asta, de fapt cel pe care-l credeam k pe un frate

Pricepui... Deci cum ar veni... Din penis iubire. Cum de va gandeati sa va luati in conditiile astea in care treaba la voi se cam baza pe altceva ?

 

P.S. Scrie si tu normal ca o sa se ia moderatoarea de tine - adica fara "k" in loc de "ca".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubiti cu adevarat ? Cum va dati seama ?

 

Am zis ca nu postez pe nici un topic pentru concurs, dar am vazut intrebarea asta.

Mi-am pus si eu intrebarea asta mult timp si cred ca am ajuns la o concluzie personala.

Consider ca este iubire atunci cand interesul celuilalt primeaza, cand ai face orice pentru binele lui, cand iti doresti sa-l vezi fericit mai mult decat orice (s-a mai discutat asta).

Dar proba finala este alta. Imi dau seama ca iubesc cu adevarat, atunci cand sunt dispusa sa-mi sacrific viata pentru persoana iubita.

Cam asta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pricepui... Deci cum ar veni... Din penis iubire. Cum de va gandeati sa va luati in conditiile astea in care treaba la voi se cam baza pe altceva ?

 

P.S. Scrie si tu normal ca o sa se ia moderatoarea de tine - adica fara "k" in loc de "ca".

pai nu stiu ce sa cred dar pt mine nu a fost o relatie bazata pe sex poate pt ea da dar sunt fericit ca pot umbla si am oamenii(prietenii) mai aproape ca niciodata oricum timpul le rezolva pe toate nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca da. Nu m-as risca sa spun ca mi-as da viata decat pentru trei oameni in lumea asta. Doi dintre ei sunt copiii.

Exista tot felul de situatii intr-o relatie, suntem cu totii oameni, ne mai sare tandara, ne mai comportam straniu, cine stie... Dar asta nu inseamna ca nu iubesti persoana la care mai tipi.. Se rezolva, mai apoi.. nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar proba finala este alta. Imi dau seama ca iubesc cu adevarat, atunci cand sunt dispusa sa-mi sacrific viata pentru persoana iubita.

Eu stiu ?... :wub: Si eu mi-as fi dat viata pentru cineva la un moment dat, dar cu toate astea, uneori o agresam eu (nu fizic, nici injuraturi, alt tip de agresiune), lucru de care mi-am dat seama dupa ce a plecat. Dar in caz de atac de orice fel, sau daca ar fi fost nevoie ca eu sa mor pentru ca ea sa traiasca, as fi facut asta fara sa ma gandesc nici jumatate de secunda. Asta sa fi fost oare iubire ?...

 

pai nu stiu ce sa cred dar pt mine nu a fost o relatie bazata pe sex poate pt ea da dar sunt fericit ca pot umbla si am oamenii(prietenii) mai aproape ca niciodata oricum timpul le rezolva pe toate nu?

Si eu ma bucur sa aud asta :) In 3 ani de motociclism nu am avut probleme cu cazaturi grave si sper sa nici nu mi se intample... Dar asta e alta discutie.

Intrebarea mea la tine era: cum de v-ati hotarat sa va luati inainte sa se intample beleaua ? Cum se manifesta iubirea aia mare dintre voi de v-a determinat sa va vina ideea ? Sau nu din iubire v-a venit ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu stiu ?... :wub: Si eu mi-as fi dat viata pentru cineva la un moment dat, dar cu toate astea, uneori o agresam eu (nu fizic, nici injuraturi, alt tip de agresiune), lucru de care mi-am dat seama dupa ce a plecat. Dar in caz de atac de orice fel, sau daca ar fi fost nevoie ca eu sa mor pentru ca ea sa traiasca, as fi facut asta fara sa ma gandesc nici jumatate de secunda. Asta sa fi fost oare iubire ?...

si eu as fi murit in orice clipa pentru ea dar acum nu mai am ce face asta e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am avut prieteni care sa aiba grija de asta, de fapt cel pe care-l credeam k pe un frate

 

Pazeste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma pazesc eu!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma bucur sa aud asta :wub: In 3 ani de motociclism nu am avut probleme cu cazaturi grave si sper sa nici nu mi se intample... Dar asta e alta discutie.

Intrebarea mea la tine era: cum de v-ati hotarat sa va luati inainte sa se intample beleaua ? Cum se manifesta iubirea aia mare dintre voi de v-a determinat sa va vina ideea ? Sau nu din iubire v-a venit ?

s-a intamplat inainte de aceasta treaba eu am iubit pe bune inca incerc sa-mi explic dar nu pot,intr-un fel de a spune(pe un alt forum) spunea una k nu exista dragoste fara sex io nu cred asta oricum poate gasessc una pe care sa nu o intereseze asa de mult patu' dar nu prea cred ca in ziua de azi.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×