Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Oare iubim cu adevarat sau doar avem iluzii peste masura ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

explica'mi, te rog

Pai, tot observ ca iubaretii se gandesc ei in capsorul lor iubaret cam cum trebuie sa se poarte partenerul, cam ce tre sa dea la schimb pentru ce ofera ei si se gandesc inclusiv la cam ce si cand sa ofere. What the fuck ? Exista iubire programata ?

Secundo, vad tot felul de chestii gen il iubesc pentru ca d-aia, desi nu are nicio calitate care iti place, nu ganditi la fel, nu aveti placeri comune, la dracu, pana nici sexul impreuna nu e cine stie ce, daaar, sigur o sa se schimbe el/ea pana la urma si o sa fie asa cum as vrea eu, si o sa isi arate calitatile alea deosebite de om sufletist pe care le tine zavorate pentru ca lumea rea l-a ranit sau, si mai rau, pentru ca eu nu sunt in stare sa i le scot la lumina...(sau real pentru ca nu le are !).

 

Nu. Fiecare iubeste asa cum simte. Nu poti compara o iubire cu alta.

Sau multi d-alde "fiecare" d-astia confunda iubirea cu ceva imaginar de care e indragostit si pe care il suprapun pe o persoana de sex opus care s-a nimerit sa ii atraga sexual sau sa fie la indemana si sa stea... Nu ? :D

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu o sa reusesti in veci sa descrii in cuvinte iubirea sau dragostea si nici emotiile provocate de ele , tocmai de aceea devine o banalitate cand incercam sa redam in cuvinte ce si cum, ...cine simte , simte ...cine nu, isi da cu presupusul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spunea Ama, iubirea adevarata este sentimentul care te impinge sa iti dai viata pentru cel de langa tine. E sacrificiul suprem...altruismul total...tu nu mai existi...exista el, si lui sa-i fie bine...tu ai grija de el, si el are grija de tine.

Dar e prea greu de explicat in cuvinte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adevarat, Salvie

 

Scorpioane, nici tu nu esti prea departe, dar vezi...frant

 

la fel e si cu dragostea- se pare ca cei ce o urla cei mai tare sint imitatorii. Ceilalti o traiesc, pur si simplu.

Editat de sarazin79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cei ce o urla cei mai tare sint imitatorii.

 

Nu trebuie sa fi imitator sa te deschizi sufleteste fata de o persoana si sa-i spui ce simti pentru ea. dar se pare ca unele femei considera asta a fi bla bla, iar daca nu le spui esti insensibil.

 

 

Ceilalti o traiesc, pur si simplu.

 

Iubesc in tacere fara sa stie cineva,

Iubesc pe ascuns, de parca nu-i doar a mea,

Iubesc si nimeni nu va afla,

E secretul ce-l port mereu in inima mea ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trebuie sa fi imitator sa te deschizi sufleteste fata de o persoana si sa-i spui ce simti pentru ea. dar se pare ca unele femei considera asta a fi bla bla, iar daca nu le spui esti insensibil.

Exact. Acum banuiesc ca urmeaza sa aud vrajeala ca "daca nu stie cum sa ii spuna" ... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:good: iaca nu spun aia, nu de alta, dar nici eu nu stiu sa spun prea multe, prea clar

 

dar zic asta: Bahuckzi, intre a urla si a'ti deschide sufletul in fata unei persoane nu e nice una diferenta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:good: iaca nu spun aia, nu de alta, dar nici eu nu stiu sa spun prea multe, prea clar

 

dar zic asta: Bahuckzi, intre a urla si a'ti deschide sufletul in fata unei persoane nu e nice una diferenta?

 

ba da cum nu sarazin, ce-i ce iubesc si-si deschid sufletul vorbesc in soapta iar ceilalti urla sau racnesc....poate asa or compensa lipsa.....parerea mea, zic nu ca stiu sigur.... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×