Sari la conținut
Forum Roportal
DAVIDDRAGOS

Nebunia si dragostea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Credeti ca dragostea poate fi nebunie ?

de ce toti cei care iubesc cu adevarat sfirsesc nebuni sau cu inima rupta de dragostea care le arde sufletul?

de ce tot ce este frumos dureaza numai citeva zile iar dupa aceea trebuie sa traiasca tot restul vietii cu amintiri frumoase dar dureroase si cu inima frinta?

e prea mult spus toti cei care iubesc cu adevarat devin nebuni sau au deceptii.a adevarat ca in mare parte asta se intampla,dar sunt multe cazuri fericite si nu se pot chema tocmai exceptii.si nu tot ce e frumos dureaza cateva zile..poate dura chiar ani...hai sa nu ne exprimam in functie de situatiile personale!

dragostea nu poate fi nebunie dar poate duce la ea.

 

si unde este intelepciunea in momentul in care dai totul chiar si sufletul si te alegi doar cu citeva zile 10 mai exact de fericire iar dupa aceea iti ramine doar durerea si amintirile

vorbesti prea personal...

nu e intelepciune dar in nici un caz nici nebunie...mai e mult pana la nebunie.adica toti cei ce iubesc sunt nebuni?atunci aia cu acte in regula cum se mai numesc?

Editat de Eagerness

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si unde este intelepciunea in momentul in care dai totul chiar si sufletul si te alegi doar cu citeva zile 10 mai exact de fericire iar dupa aceea iti ramine doar durerea si amintirile

 

Pai ce descrii tu nu e dragoste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mereu mi-am dorit pe cineva care sa fie obsedat de mine....

 

Iti zic ca e super aiurea sa fie cineva obsedat de tine . Ajunge sa te defaimeze in fata altora , sa se intereseze de viata ta , sa fie agasant. Obsesia e una cu egoismul . Iar egoismul dus dincolo de limite indreapta spre mizerie . Una e sa iti doresti sa fii iubita de cineva alta sa fii centrul existentei lui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mereu mi-am dorit pe cineva care sa fie obsedat de mine....

Asta zici acum, dar daca ai fi in situatia respectiva, ai fugi mancand pamantul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mereu mi-am dorit pe cineva care sa fie obsedat de mine....

Am mai intalnit si persoane nebune ce spuneau ca m-ar iubi. Le-am distrus sufletul ...

 

Persoanele bune pot iubi binisor, persoanele nebunatice pot iubi nebuneste, nebunii doar viseaza la iubire, si iubitorii pot iubi pana si nebunia.

 

Voi in care clase sau altele va resimtiti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mereu mi-am dorit pe cineva care sa fie obsedat de mine....

 

 

ai grija ce-ti doresti ...s-ar putea indeplini...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca dragostea poate fi nebunie ?

de ce toti cei care iubesc cu adevarat sfirsesc nebuni sau cu inima rupta de dragostea care le arde sufletul?

de ce tot ce este frumos dureaza numai citeva zile iar dupa aceea trebuie sa traiasca tot restul vietii cu amintiri frumoase dar dureroase si cu inima frinta?

 

Dragostea poate fi si nebunie doar atunci cand este alimentata de dorinta de satisfacere a instinctului sexual.

 

Nu toti cei care iubesc cu adevarat sfarsesc nebuni....

 

Tot ce este frumos dureaza decat cateva zile pentru ca fericirea este ca sucul. Isi pierde acidul. Trebuie dupaia sa cumperi alta sticla.

 

Probabil ca ai fost recent dezamagit intr-o relatie :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×