Sari la conținut
Forum Roportal
DAVIDDRAGOS

Nebunia si dragostea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In istorie recenta s-a auzit de mai putine ori vorbind de asemenea cazuri, insa inainte cu cateva decenii, era la ordinea zilei. Decand dragostea s-a translatat in sex, este mai lejer tratat subiectul si nu se pune toate la inima :crazy: Este material de informatie suficient pe piata sa se stie ca doar un efect secundar al orgasmului este toata povestea care dureaza cateva secunde, deci nu e cazul de o tragedie greceasca :good:

Poti dezvolta putin mai mult ca nu inteleg ideea te rog.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri cand se facea curte, nu se trecea la sex imediat ce ti-a zambit cineva, sentimentul iubirii era ceva sfant, atit la fete cat si la baieti. Acea prima iubire era cantat si recitat de toti poetii planetei, s-au scris mii de romane despre acea nobila intimplare prin care trece corpul indragostitilor, s-a cantat si pe cele mai mari scene ale lumii in diferite limbi despre marea dragoste zdrobitoare/sfasietoare de inimi iar la sfarsit tragedia sau deceptia daca nu s-a terminat in casatorie sau s-a intrerupt relatia.

 

Ultimul poet si chansonist francez ce da cateva indicatii despre viata fara dragoste.

 

 

Pierre Bachelet Sans Amour

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremuri cand se facea curte, nu se trecea la sex imediat ce ti-a zambit cineva, sentimentul iubirii era ceva sfant, atit la fete cat si la baieti. Acea prima iubire era cantat si recitat de toti poetii planetei, s-au scris mii de romane despre acea nobila intimplare prin care trece corpul indragostitilor, s-a cantat si pe cele mai mari scene ale lumii in diferite limbi despre marea dragoste zdrobitoare/sfasietoare de inimi iar la sfarsit tragedia sau deceptia daca nu s-a terminat in casatorie sau s-a intrerupt relatia.

 

Ultimul poet si chansonist francez ce da cateva indicatii despre viata fara dragoste.

 

 

Pierre Bachelet Sans Amour

Intrebarea mea se cerea profunda ceea ce imi spui tu este foarte superficial in genere ceva apartinator unui tinar care ca si majoritatea celor din ziua de astazi confunda dragostea cu sexul de aici si sintagma "face dragoste"=face sex

NU stiu daca ai auzit de expresia "dragoste platonica" sau dragoste pura sincer m-i se pare ca ai raspuns putin personal adica subiectiv nu obiectiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU stiu daca ai auzit de expresia "dragoste platonica" sau dragoste pura sincer m-i se pare ca ai raspuns putin personal adica subiectiv nu obiectiv.

 

Daca am auzit :think: ... nici din gresala n-am scris nimic personal!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca am auzit :think: ... nici din gresala n-am scris nimic personal!!!

Nu ma intelege gresit exprimarea ta suna ca ceva personal pentru ca nu poti avea ceva personal cu cineva pe care nu il cunosti.

 

Am vazut intr-un film o scena cu o mama elefant care in fiecare an se intorcea la locul unde ii murise puiul si ii lingea oasele si plingea . Am citit intr-o carte despre un ciine care atunci cind i-a murit stapinul a stat pe mormintul acestuia pina cind a murit refuzind sa manince sau sa plece de acolo.

Dragostea de cele mai multe ori inseamna sacrificiu , rectific totdeauna cere si inseamna sacrificii pentru ca, cred ca fiind una din legile nescrise universale vine si respecta leagea universala a compensatiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU stiu daca ai auzit de expresia "dragoste platonica" sau dragoste pura sincer m-i se pare ca ai raspuns putin personal adica subiectiv nu obiectiv.

Multi pasionati utilizeaza cu fatarnicie expresia "dragoste platonica" fara sa-l fi citit pe Platon ! Apropo, cine si ce a citit de lui ? Aici este rubrica filosofie, nu chermeza

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu ... Eu nu am sfarsit nebuna si nici cu inima franta . Si din iubirile mele intense mereu a iesit ceva frumos :yes:

 

Iubirea te face sa evoluezi

 

Chiar ma gandeam acum la ce nu a mers in trecut si acum inteleg asa de bine . Ma vad ca un spectator la derularea vietii mele ... Si in locul lor as fi procedat la fel :flowers:

 

Iubirea e si pasiune dar si intelepciune

 

Se pare ca intelepciune mai putin ,dar merita efortul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai Satana vrea sa te confunda cu aceste notiuni ca ar fi egale, nu e bine de apropiat de un nebun de dragoste sau de ura ... se evita aceasta combinatie letala!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credeti ca dragostea poate fi nebunie ?

Cam da, dar ce conteaza?

de ce toti cei care iubesc sunt indragostiti cu adevarat sfirsesc nebuni sau cu inima rupta de dragostea care le arde sufletul?

Pentru ca-s fricosi.

de ce tot ce este frumos dureaza numai citeva zile iar dupa aceea trebuie sa traiasca tot restul vietii cu amintiri frumoase dar dureroase si cu inima frinta?

Fiecare dupa cat merita.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×