Sari la conținut
Forum Roportal
Ea.

Ce locatie ar fi mai buna?

Postări Recomandate

Ms ella pentru raspuns , si rhini , ok cu scuzele de rigoare probabil ca am vbit din experientele mele , cand am intalnit oameni de diverse nationalitati din prisma jobului .

 

Leonking ce ai vrut sa spui prin afirmatia ta ??? Cumva ai fost ironic ?

 

P.S . Eu zic rhini ca sa mergi in Anglia .

 

Nu cred ca a fost ironic dar am vazut ce e cu Trinity si acolo chiar au studiat nume mari din istoria omenirii :cry:

 

si Martom nu te mai scuza ca eu mi-am exprimat opinia , nu te am criticat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uf...sa fiu student la psihologie si sa am oportunitatea sa plec din tara asta care te trage inapoi in fiecare secunda a fiecarei zile?

 

sa plec?

 

pe jos plec..numai sa nu mai vad tiparele unor oameni ipocriti, mandri si cel mai dureros, indiferenti.

 

sfatul meu de neinitiat in alte studii superioare: alege Anglia !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit o chestie faina in Amsterdam si una in Paris . Nu stiu ce voi face pana la urma . Bine ca am de unde alege

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am gasit o chestie faina in Amsterdam si una in Paris . Nu stiu ce voi face pana la urma . Bine ca am de unde alege

Anglia. E important sa-ti poti practica psihologia intr-o limba de circulatie internationala cum e engleza. Limba franceza e mai mult un moft al francofonilor, iar olandeza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da . Ai dreptate ca trebuie in engleza . ce am spus mai sus era planuri de niste workshopuri mai lungi . Una in care as studia teatrul fizic .. ceea ce ofera multe date depsre corpul uman si modul cum exprimarea propriului tau corp te poate scapa de anumite probleme ( asta am dedus eu prin experimentare )

 

si la francezi as studia despre scriereea creativa si de amplasarea spatiului .

 

Ma rog eu am atatea planuri ca nici eu nu stiu daca le voi parcurge . Dar am dreptul sa visez

 

eu cred ca daca vrei si-ti dai silinta, inveti foarte bine si in tara

 

da inveti .. dar oportunitatile si atitudinea difera la noi . La UBB acolo se face treaba dar cand aud ca finaintele ( problema Romaniei de fapt ) sunt o limita pt demararea unor proiecte de mare anvergura sincer imi vine sa plec :)

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am hotarat . Daca vreti puteti inchide topicul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×