Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aici cred ca esti putin ironica...sau mai mult. tu ai un iubit sau sot?

Nu ma tin eu de ironii din astea ieftine :o:.

Am , studiez forumul si ma pregatesc sa deschid si eu un topic in care sa cer parerea despre relatia noastra :spiteful: :lol2:.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am , studiez forumul si ma pregatesc sa deschid si eu un topic in care sa cer parerea despre relatia noastra :spiteful: :o:.

Cand? :lol2:

 

Amy, tu iesi cu fetele in oras? Sau numai cu el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma tin eu de ironii din astea ieftine :o:.

Am , studiez forumul si ma pregatesc sa deschid si eu un topic in care sa cer parerea despre relatia noastra :spiteful: :lol2:.

din moment ce e sotul tau presupun ca il si iubesti. din moment ce sunteti casatoriti locuiti impreuna, si probabil daia nu intelegi ce inseamna sa iti doresti sa sa iti petreci timpul liber cu el pt ca tu ai toate astea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand? :lol2:

Imediat ce o sa scap de timiditatea astea patologica ce ma caracterizeaza :spiteful: .

( nu-mi mai da apa la moara, Su)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din moment ce e sotul tau presupun ca il si iubesti. din moment ce sunteti casatoriti locuiti impreuna, si probabil daia nu intelegi ce inseamna sa iti doresti sa sa iti petreci timpul liber cu el pt ca tu ai toate astea...

Eu daca as avea unul care ar sta toata ziua dupa fusta mea l-as trimite la ma-sa, mai ales noaptea :lol2:. Dar eu sunt o fata rea :spiteful: si plafonata , tu sa nu faci ca mine :o:.

Editat de Waterina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand? :spiteful:

 

Amy, tu iesi cu fetele in oras? Sau numai cu el?

cateodata mai ies si cu fetele dar mai rar pt ca mi-am cam pierdut prietenii care ii aveam inainte, am crezut ca era mai bine sa ma vad mai des cu iubitul si mai rar cu amicii. dar pot sa spun ca acum prietenii lui mi-au devenit foarte buni prieteni si mie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu daca as avea unul care ar sta toata ziua dupa fusta mea l-as trimite la ma-sa, mai ales noaptea :lol2:. Dar eu sunt o fata rea :spiteful: , tu sa nu faci ca mine :o:.

fiecare persoana are stilul ei de a se comporta intr-o relatie, prefer sa las de la mine ca sa ii fac pe plac. poate daca eram mai rea si probabil si putin indiferenta era altfel si poate mult mai bine pt mine, iar in privinta asta nu pot sa ma schimb, asa sunt eu cu el, as face aproape orice pt el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cateodata mai ies si cu fetele dar mai rar pt ca mi-am cam pierdut prietenii care ii aveam inainte, am crezut ca era mai bine sa ma vad mai des cu iubitul si mai rar cu amicii. dar pot sa spun ca acum prietenii lui mi-au devenit foarte buni prieteni si mie

Incearca sa reiei legatura cu prietenii tai. Iesi si tu cu fetele, iar el cu baietii.

Nu incercati sa stai non-stop lipiti unul de celalalt, pentru ca la un moment dat o sa se aleaga praful de relatia voastra.

Unul dintre voi va renunta. Probabil el.

 

Imediat ce o sa scap de timiditatea astea patologica ce ma caracterizeaza :spiteful: .

Scapa de ea si pune-te pe scris. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt o persoana posesiva daca imi doresc sa imi petrec cea mai mare parte a timpului cu persoana pe care o iubesc?

 

Nu, esti doar dependenta. :spiteful:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E greu de explicat cui nu vrea sa inteleaga.

 

Sa reluam.

In timpul a trei ani de zile, totul e bine si frumos.

Brusc, ea este catalogata de catre el - ca fiind sufocanta si posesiva.

In acelasi timp, ni se mai spune ca ea a fost la fel si pana acum.

 

Lui nu ii mai convine ceva, si ca reful -arunca refletorul pe ea : TU esti posesiva! TU vrei prea multe plimbari prin parc. TU esti cea care si-a lasat gasca pentru mine, ..desi..eu nu m-am plans deloc in astia 3 ani. Deci mie mi-a convenit , dar ASTA nu trebuie sa iasa in evidenta. In evidenta trebuie sa iasa ca EU am nevoie de mai multa libertate ca sa ma simt in largul meu.

 

Tradus? - Vreau altceva, si tu imi stai in cale.

 

Dar, repet. E greu sa recunosti. Mai usor sa manipulezi si sa victimizezi - constient sau semi-constient.

 

Asta ai inteles tu. Eu am inteles altceva. Si cum eu nu iti fac tie traduceri cu ce am inteles eu, nu imi face nici tu mie. Ok?

 

tu crezi ca locuitul asta cu persoana pe care o iubesti are o limita de varsta? de ce nu ar fi potrivit acum? iar faza cu maritatul nu stii niciodata cand vine, poti sa stai un an sau sapte si apoi sa te casatoresti, eu cred ca o relatie poate sa mearga chiar daca nu esti casatorit, pana la urma sunt niste acte

 

Ideea era alta, ca daca tu vrei acum sa fii tot timpul cu el, cum o sa fii cand o sa locuiti impreuna? O sa mai poata face el vreo miscare oare?!

 

nu as avea nimic impotriva sa iasa cu prietenii, si ei ca baietii.

nu inteleg de ce zice ca sunt posesiva doar pt ca imi doresc sa petrec cat mai mult timp cu el, dar nu am zis niciodata ca tot timpul. eu nu i-am reprosat in viata mea nimic si nu i-am cerut socoteala pt ce face, poate sunt prea buna pt secolul asta, si sunt prea proasta ca las de la mine ca sa ii fie lui bine

 

Aha, asa ziceam si eu atunci. EU eram victima. Ne vedeam de la 19 la 23 (ca in rest aveam scoala, eu dimineata, el dupa-amiaza) si in we toata ziua, dar daca indraznea sa intarzie, sa plece mai devreme sau sa iasa cu baietii sa joace carti, ma suparam. Si eu tot asa, nu faceam crize, nu urlam, imi trecea repede, dar ma suparam pe moment.

 

doar ca il iubesc foarte mult si simt mereu nevoia sa il vad, sa vorbim, sa ne jucam, iar el considera ca daca eu imi doresc chestia asta sunt posesiva

 

 

nu am zis eu ca vreau mereu sa fiu cu el, am zis ca imi dorescs a petrec cat mai mult timp cu el, iar daca stiu eu bine "cat mai mult timp" nu e acelasi lucru cu " tot timpul", sau ma insel? :spiteful:

 

Deci:

1. MEREU e cuvantul cheie. Chiar daca nu reusesti, e suficient sa vrei si sa iti exprimi dorinta in fata lui, ca el sa se simta sufocat. Sau sa te perceapa drept posesiva, ma rog.

2. care e diferenta dintre a vrea si a dori? Nu vrei sa fii mereu cu el, iti doresti sa petreci cat mai mult timp cu el... care e diferenta?

3. ii dai sms-uri si/sau il suni cand nu e cu tine? Cate? Cat de des?

 

cateodata mai ies si cu fetele dar mai rar pt ca mi-am cam pierdut prietenii care ii aveam inainte, am crezut ca era mai bine sa ma vad mai des cu iubitul si mai rar cu amicii. dar pot sa spun ca acum prietenii lui mi-au devenit foarte buni prieteni si mie

 

 

Foarte rau! Trebuie sa ai si tu o gasca in care sa te refugiezi, sa refulezi, sa fii numai tu. Acum il vezi numai pe el, dar mai tarziu iti vei da seama singura ca e o greseala. Iti inteleg dorintele si probabil ca nu le poti controla, dar e gresit ceea ce faci. SI MAI ALES, ca el nu mai e un pustan. Daca era pustan i-ar fi placut sa fii geloasa si posesiva, ca abia se lauda la prieteni, ca il iubesti, dar la 26 de ani are alte principii, perspective, idei, ganduri etc., alta mentalitate.

Editat de Darianna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×