Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cunoaste fiinta noastra limite? Suntem noi limita fiintei noastre? Gandirea noastra formeaza propria lume?

Sunt intrebari la care nu stiu cati pot raspunde sau cati vor sa raspunda...

Eu am cunoscut "secretul" cu mult timp in urma in alte circumstante si...

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunoaste fiinta noastra limite? Suntem noi limita fiintei noastre? Gandirea noastra formeaza propria lume?

Sunt intrebari la care nu stiu cati pot raspunde sau cati vor sa raspunda...

Eu am cunoscut "secretul" cu mult timp in urma in alte circumstante si...

 

 

.....si?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e filmu' ala despre care se zice ca dupa ce te uiti la el, esti cu totul si cu totul alt om. n`am avut rabdare sa ma uit la el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunoaste fiinta noastra limite? Suntem noi limita fiintei noastre? Gandirea noastra formeaza propria lume?

Sunt intrebari la care nu stiu cati pot raspunde sau cati vor sa raspunda...

Eu am cunoscut "secretul" cu mult timp in urma in alte circumstante si...

 

Pana o sa am timp sa vad filmul,ma pronunt asa ,mai scurt,ca da...gandirea noastra creeaza mediul in care ne invartim.Pe probate,nu din textele altora.... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma asteptam la niste raspunsuri mai complexe...DAR...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma asteptam la niste raspunsuri mai complexe...DAR...

 

 

hai ca o sa continui eu ce trebuia sa spui : "...DAR... se pare ca viata nu se schimba imediat dupa vizionarea unui film." Poate viata si comportamentul tau s-a schimbat dupa ce ai vazut filmul. Mie mi se pare o prostie sa faci lucrurile de zi cu zi, comportamentul sa-l modifici sau sa il schimbi, gandirea la fel, doar pentru ca asa ai vazut tu in film (nu vorbesc numai de tine aici, ci in general). Totul consta in revizuirea comportamentului, a gandirii si a dorintelor pentru ca ASA SIMTI TU, pentru ca ASA DORESTI TU, nu pentru ca au spus altii. chestia asta cred ca o stii si tu.

un amic mi-a spus de filmul acesta : "iti voi da un film care iti va schimba viata. dupa ce o sa-l vezi o sa fii cu totul si cu totul un alt om". wtf? cu ce drept imi schimba mie viata un film? daca vreau sa gandesc altfel, sa imi schimb comportamentul, sa am tot ceea ce nu am inca (apartament personal, masina, cont in banca, casa de vacanta), muncesc pentru asa ceva. dar din moment ce eu ma multumesc cu ce am, de ce sa ma uit la "the secret"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu filmul iti schimba viata...singura o faci...sau,in cazul tau nu o faci.

Ceea ce e stupid,e ca,intelegand ca atitudinea ta de pana acum era gresita,sa continui,sa perseverezi in gresala...

Tu ,,nu ai avut rabdare'' sa vezi macar filmul pana la final,iar eu l-am vazut de vreo 4 ori,doar doar mi-o intra in cap...m-am si culcat ascultandu-l,doar-doar o sa-mi intre si in subconstient...si citisem deja multe carti cu acelasi subiect.

Esti nu doar comoda,esti foarte superficiala.

 

 

si foarte lenesa. am incercat sa ma uit. dar de fiecare data cand incepea, ma apuca somnul. asa si cu codul lui davinci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu filmul iti schimba viata...singura o faci...sau,in cazul tau nu o faci.

Ceea ce e stupid,e ca,intelegand ca atitudinea ta de pana acum era gresita,sa continui,sa perseverezi in gresala...

Tu ,,nu ai avut rabdare'' sa vezi macar filmul pana la final,iar eu l-am vazut de vreo 4 ori,doar doar mi-o intra in cap...m-am si culcat ascultandu-l,doar-doar o sa-mi intre si in subconstient...si citisem deja multe carti cu acelasi subiect.

Esti nu doar comoda,esti foarte superficiala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu filmul...cap-coada si nu pot zice decat ca are foarte mult substrat psihologic care ma enerveaza la un moment dat + ca nu-s de acord cu tot ce zic ei.

 

se zice ca acest film te schimba pentru ca trateaza multe probleme pe care ni le punem si la care nu gasim raspuns. iar ei chipurile iti dau raspunsul iar tu il accepti pentru ca ti se pare logic si normal ceea ce-ti spun ei si nu mai apuci sa gandesti decat cu argumentele lor. din acest motiv gasesc ca tot acest film are ca scop manipularea

 

parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scris la inceputul topicului ca am cunosc micul secret cu mult timp in urma... si asa este, l-am cunoscut in alte circumstante... poate prea gol ca nu l-am prins. Cand am vazut filmul doar mi-am dat seama ca ceea ce sunt eu azi, sunt datorita gandirii mele pozitive. Pentru ca si eu, ca si cei din film am fost rau ingropat in datorii si azi... pai azi sunt bine... poate prea bine... Am reusit datorita faptului ca am avut o gandire pozitiva,mi-am stabilit niste tinte, am analizat posibilitatile si am tras linie... ghici ce...? mi-a iesit timpul... Timpul de ieri este total diferit fata de cel de azi...

Am realizat ca avand o gandire pozitiva,reusita in viata este aproape de implinire...

Mda... cat despre film, pe unii ii plictisesti, pe altii ii motiveaza, pe altii... nu stiu, ceea ce stiu este ca in film mai sunt si greseli, asa cum sunt si in viata de zi cu zi, ca este un film-documentar bun pentru oamenii ce isi doresc o schimbare in viata lor, in modul lor de gandire!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×