Sari la conținut
Forum Roportal
florianb

Impotriva propagandei sioniste si manipularii istoriei pe Roportal

Postări Recomandate

Si de ce faci o legatura intre afirmatiile celor doi si Roportal?

Da, sunt useri ai acestui forum, dar aici se termina.

 

Am vazut ca exista obiceiul de a lipi topicele cu acelasi subiect. Ar trebui lipite toate topicele ce fac propaganda evreiasca si antiromaneasca intr-unul singur.

Cam asa este. O sa le citesc sa vad ce si cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si de ce faci o legatura intre afirmatiile celor doi si Roportal?

N-am facut nici o legatura. Am intrebat cum de s-a ajuns aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai simplu, nu?

 

Fiecare are dreptul la o parere. Nu pot sa sterg absolut tot, fiecare vede politica, istoria si religia cu ochii si mintea lui. Este evident ca, concluziile sunt intotdeauna diferite. Modul in care alege fiecare sa isi expuna aceasta parere/concluzie depinde doar de cei 7 ani. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca a venit vremea sa expun si punctul meu de vedere care bineinteles este 50% din punctul de vedere a evreilor de pe forumul Roportal.

Cum era de asteptat,subiectele legate de evrei, sionism,Israel si religia mozaica sunt ca magnete care atrag pe acei romani cu orientatie antisemita care sunt fericiti ca pot afisa propaganda lor antisemita. Ei nu se afla aci ca sa discute civilizat istoria ci ca sa se razboiasca cu evreii.

Punctual:

1. daca sunteti pe acest forum pentru a discuta despre evrei, doar de bine, va rog sa-mi spuneti si va asigur o bucatica doar a dvs. (un topic, mai exact)

2. daca ati venit pe acest forum dornic de a discuta cu oricine si de a le asculta parerile, indiferent ca sunt pozitive sau negative la adresa evreilor, va recomand sa va revizuiti atitudinea.

3. nu subiectele legate de evrei, sionism,Israel si religia mozaica, atrag ceilalti useri in discutiile initiate de dvs, ci inversunarea cu care va sustineti punctele de vedere, plus superioritatea pe care o afisati.

4. Legea cauza efect. Propaganda dvs impotriva romanilor si a Romaniei, a atras asa zisa propaganda antisemita. Dar uitati un lucru: asa cum si dvs. aveti dreptul sa va expuneti parerea personala pe acest forum, tot asa si ceilalti au acest drept. Dar nu va intindeti mai mult decat va permite plapuma.

5. Am o vorba: "rade ciob de oala sparta". Priviti-va mai intai in oglinda, apoi judecati-i pe ceilalti.

 

O zi buna. :lol2:

 

Nici un evreu aci nu a jignit niciodata Romania . Antisemitii nu reprezinta Romania. Slava Domnului.Clar si raspicat.

Doua aspecte:

1. Nu ma faceti sa caut mesajele pe forum. Va rog frumos.

2. Slava Domnului ca nu sunteti reprezentativ pentru Israel. Sau sunteti?

 

Daca li se scrie ceva care ii jignesc ei trebuie sa invete sa traiasca cu asta. Daca jignesti sa nu te mire ca o sa fii jignit.

Aici dati dovada de ipocrizie.

Dvs de ce nu invatati sa traiti cu sentimentul avut atunci cand cineva zice ceva care va ofenseaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...de exemplu Ben Gal care este o persoana super instruita ar putea sa intereseze multi din membrii forumului cu nuvelele care le scrie si care la alte forumuri au fost mai mult decat frumos primite. Ce sa faci ca Ben Gal este ocupat sa se ciorovaiasca cu o grupa de antievrei care se disting prin ignoranta lor in istorie.

Nu am nimic impotriva talentului literar al lui ben gal, se poate manifesta plenar pe sectiunea de literatura.

Nu prea vad insa legatura dumisale cu istoria.

Eu cred ca v-am demonstrat deja cine se distinge prin ignoranta in domeniul istorie. :lol2:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati :

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic7356...mp;p=1060226333

 

Pentru buleala: Daca ai ceva de spus on topic suntem ochi si urechi , daca nu,chatul te asteapta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni,e sufocat forumul de "problema" evreiasca;

topicele deschise nu fac decat sa puna paie pe foc...

pe unii chiar deranjeaza aceasta stare de fapt

 

situtia ce o prezint e ca un banc tot despre evrei;

 

itic nu dormea ...se tot zvarcolea in pat;rasela suparat il intrebat

-da'ce ai?...nu ma lasi nici pe mine sa dorm,n-ai somn?

-n-am somn ca tre' sa-i dau maine o datorie in bani lui strul si n-am banii aia..

la care rasela;

-las pe mine ca rezolv eu treaba!

se scoala femeia din pat,se duce la poarta lui strul si incepe sa-l strige

strul spreriat iese la poarta:

-ce-ai patit femeie

-eu nimic,dar barbatul meu nu poate sa doarma,cica are o datorie la tine!

-da asa-i, maine trebuie sa se achite!

-ei afla ca n-are bani!

se intoarce femeia in pat langa barbat si-i zice

-poti sa dormi linistit ca am rezolvat treaba;de acu nu doarme el!

 

concluzia...problemele si durerile lor de cap le transfera altora!

Editat de Burel001
Editat exprimare ofensatoare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am constat cu stupoare ca mai mult de jumatate din topicurile recente (primele doua pagini ale sectiunii) de pe sectiunea de istorie a acestui forum sint topicuri create de doar doi useri :bengal, evreul.

 

Am constat cu stupoare ca ai constat cu stupoare.

Mi s-a stricat TV-ul si ma distrez aici.

Apropo. Nu cred ca vei gasi topicuri creeate de mine.

 

 

Prin aceste topicuri se incearca denaturarea istoriei lumii in general si a Romaniei in particular, probabil pentru a servi unor interese necunoscute.rai si mai prosti", ca de fapt asta a ajuns.

Cred ca e o conspiratie conspirativa misterioasa aici. Sculati-va din somnul cel de moarte, caci tara arde si baba cloanta se scarpina in kur.

 

 

Vreau sa stiu cit li se va permite sa promoveze "pseudo-istoria" pe care o vor ei.
De aia nu ai habar de istorie.

Sfat: citeste-ne si baga in memorie. Noi aducem adevarul istoric.

 

 

Si eu sunt mandra ca sunt roman.
Bineinteles. De ce nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ben-gal ..in ce tura esti?12/24 sau 24/48?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca e o conspiratie conspirativa misterioasa aici. Sculati-va din somnul cel de moarte, caci tara arde si baba cloanta se scarpina in kur.

 

cum se face ca tot in ierusalim e partea aia anatomica!

de',soarele mai la rasarit rasare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×