Sari la conținut
Forum Roportal
Gabystelistu95

Un coleg isi bate joc de mine zilnic

Postări Recomandate

2. Ia-ti un ciine mare si rau - Rottweiler, Amstaff, Pittbull. Dureaza din pacate cam 1 an pina cind puiul se face destul de mare ca sa te lase tiganul in pace.

 

Asta e o idee excelenta. Nu trebuie nici macar sa fie fioros, ci sa fie mare si sa-ti fie foarte loial. Cand te va ataca cineva, imediat va arata coltii, si orice caine de dimensiuni respectabile care si-arata coltii e perceput ca fioros.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fara legatura cu topicul..dar nu m-am putut abtine: dupa legea romaneasca, daca dai pe unul cu capul de asfalt, se cheama ca l-a omorat asfaltul..drept dovada. recentul caz in care un tip incerca sa jefuiasca pe cineva.. a venit un bun samaritean, a fost dat cu capul de asfast de catre hot, a murit, iar hotul ce fapta a savarsit? tentativa de talharie

 

Sunt foarte rare cazurile astea. Am si eu un exemplu, un prieten a fost intr-un club undeva aproape de Bucuresti si in urma unei altercatii (pe care nu a inceput-o el) din trei oameni care au sarit pe el, l-a lovit pe unul dintre ei. Acesta din urma din cauza loviturii s-a impiedicat si a intrat cu capul intr-un gard unde a murit la doua ore dupa ce a fost luat de ambulanta. Acuzatia care a primit-o atunci a fost "tentativa de omor" deoarece baiatul care a murit era fiul unui om influent din Bucuresti. Deci in acest caz nu a fost acuzat gardul...sau macar sa fie luat in considerare ca tipul se apara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce dracu sa faca cu cainele? Il plimba cu el la scoala? Iar pitbulli sau amstafi nu sunt caini pentru un copil de 15 ani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci iar am fost batut, si eu am incercat sa ripostez, apoi s-au bagat si ceilalti, ba chiar m-am ales si cu o zgarietura mare la picior, si acum am fugit si mai tare, am strigat dupa ajutor, era pustiu pentru ca erau numai blocuri, si am ajuns iar acasa, iar acum nu mai pot sa merg pentru ca am fost lovit si zgariat la piciorul drept, si incep sa merg stramb, deci numai pot, parintii mei stiu toata povestea, au fost si la politie, iar politistii cred ca ii mai cauta pentru ca aia (cred ca) se ascund, ca daca ii gasesc pot fi arestati si pot merge linistit la scoala si sa ma intorc linistit acasa

Editat de Gabystelistu95

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@FNF Pai n-auzisi ca-l cauta si acasa...? N-am zis pittbull, am zis "caine mare". Poate sa fie si ciobanesc german, care e foarte bland; daca il ataca cineva il va apara.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frate...dar coloratu ala are ceva doar cu tine? Pe ceilalti colegi nu-i bate?

 

 

 

 

 

Trist :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, doar pe mine :good:

Are vreun motiv anume?

De cand te bate?

Ceilalti colegi nu riposteaza?

Banuiesc ca esti undeva prin cls a8a, mai ai putin si treci la liceu, probabil atunci o sa scapi de magrebian.

Editat de FNF

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Are vreun motiv anume?

De cand te bate?

Ceilalti colegi nu riposteaza?

Banuiesc ca esti undeva prin cls a8a, mai ai putin si treci la liceu, probabil atunci o sa scapi de magrebian.

tot ma asteapta chiar si cand voi fi la liceu, asa mi-a zis :cheer: motiv ca sunt cel mai scund din clasa si ca sunt slab la corp, ma bate din clasa a 5-a, si alti colegi nu riposteaza pentru ca sunt de partea lui

Editat de Gabystelistu95

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu sesiseaza nici un moderator ca posteaza individul asta in liniste tot felul de peiorative...indian,colorat,rahat de tigan,magrebian... si toata lumea se face ca ploua,discutia decurge firesc la vale.

E trist cand nici pe alti useri nu-i deranjeaza acesti termeni.Spune mult.

 

Cineva sarbatoreste aici,ca sa mai deschis inca un topic unde pe langa subiectul principal a gasit oportunitatea de a expune refulari si mizilicuri rasiale.

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×