Sari la conținut
Forum Roportal
adriana10

Grup de sustinere pentru anxiosi :)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre tema asta?Sa facem un topic pentru cei care sufera de anxietate si atacuri de panica :think: Cine poseda asha ceva stie cat de greu e :( Sa ne incurajam sa schimbam impresii.Va astept :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre tema asta?Sa facem un topic pentru cei care sufera de anxietate si atacuri de panica :o: Cine poseda asha ceva stie cat de greu e :o: Sa ne incurajam sa schimbam impresii.Va astept :crazy:

 

Am suferit de asa ceva, mai am episoade de anxietate, dar sper sa fie de domeniul trecutului. Mai exista 2 forumuri legate de anxietate: http://anxietate.evonet.ro si http://anxietate.tripod.com (ultimul e suspendat temporar nu stiu exact din ce motiv). Oricum, e bine venita orice sustinere si, personal, sunt dispusa sa mai ajut macar cu un sfat pe cei care sufera de asa ceva. Intr-adevar e o chestie ingrozitoare, care te limiteaza foarte tare si cu care trebuie luptat cu toate fortele. Multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc ambele forumuri dar din pacate cel de pe evonet s-a transformat mai mult in "front de lupta" decat intr-un forum unde ar trebuie sa ne incurajam sa ne sustinem.Poate se aduna si aici mai multe persoane care sufera de asha ceva ca am umblat prin subiecte si am vazut ca sunt destule topicuri pe tema asta. Pupici :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu intr-un timp atacuri de panica, dar am trecut cu bine de ele. Anxioasa nu sunt. Cred ca totul tine de psihic. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut si eu intr-un timp atacuri de panica, dar am trecut cu bine de ele. Anxioasa nu sunt. Cred ca totul tine de psihic. :o:

 

 

Asa e,tine de psihic,dar e greu cand psihicul pune stapanire pe tine si simti ca nu il mai poti controla.Teoria teoria dar practica... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa e,tine de psihic,dar e greu cand psihicul pune stapanire pe tine si simti ca nu il mai poti controla.Teoria teoria dar practica... :o:

 

Practica am facut-o eu. Si crede-ma ca altfel aveam atacuri de panica pana in ziua de azi. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de fiecasre sunt unii care fac psihoterapie ani de-a lungul si nu se vindeca plus pastile si tot ce mai incearca.Si eu credeam ca m-am vindecat dar am avut o recadere.tare sunt pacatoase cand crezi ca ai scapat de ele incep iar sa te "bantuie".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde de fiecasre sunt unii care fac psihoterapie ani de-a lungul si nu se vindeca plus pastile si tot ce mai incearca.Si eu credeam ca m-am vindecat dar am avut o recadere.tare sunt pacatoase cand crezi ca ai scapat de ele incep iar sa te "bantuie".

 

Cine a spus ca am facut psihoterapie ?! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LooL nu faceam referire la tine,am dat un exemplu,de fapt cazuri reale care le cunosc :)

 

Mda, ai dreptate. Dar cel mai mult poti sa te ajuti tu insati... niciun psihoterapeut nu te poate ajuta cum te poti ajuta tu. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×