Sari la conținut
Forum Roportal
Gabystelistu95

Un coleg isi bate joc de mine zilnic

Postări Recomandate

Parintii tai ce fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma indreptam spre liceu ,cu parul proaspat spalat,toata gatita si mandra de mine,in ideea ca se termina clasa a zecea si aveam nu's ce adunare...Am taiat-o mai pe scurt,ca sa ajung repede si am trecut pe langa niste case de tigani(nu sunt impotriva nimanui,doar povestesc...puteau sa fie la fel de bine si chinezi).O ciufulita de fetita era pe jos si-si turna de zor tarana in cap dintr-o galetusa.Eu,trecand pe langa ea,am zambit in coltul gurii ca era tare haioasa.Imediat ce am fost cu spatele ,a sarit in picioare si a aruncat tot ce avea ea in galetusa,direct pe spatele meu si pe parul meu si pe hainele mele de gala :) :P

Bineinteles ca m-a trecut pe loc un gand dracesc la adresa ei:spiteful:

Dar,apoi m-am intors si-am vazut-o pe afurisita de maica-sa care statea si asista linistita la toata treaba,fara sa se miste.

Si m-au trecut mult mai multe ganduri dracesti.Si ma pregateam sa incep descantecu' ,DAR...crescand alaturi de ei si stiind ca daca te certi cu unul te certi,de fapt cu tot neamul,am inchis pliscul! Exact la timp,pt. ca din curte ieseau alte cateva pirande sa vada ce-i!

Cine n-a vazut o cearta si o bataie tiganeasca ,n-a vazut nimic si nu intelege ce e aia!Mai ales daca sunt implicate ele! :lol2:

 

Asadar,mi-am inghitit mandria si umilinta(ca ele radeau de mama focului)si lacrimile de furie si de neputinta si am plecat prafuita si facra nici un chef in traba mea.

Inca o data,nu faptul ca erau tigani m-a enervat,ci faptul ca mama fetitei nu a luat nici o atitudine,in primul rand(fetita era mica,avea o scuza,nu stia ce face)si in al doilea rand,cel mai rau,faptul ca a trebuit sa-mi tin gura de frica!!!!!

Asa ceva nu se poate!

 

De-asta imi duc fetele sa ia lectii de autoaparare,sa nu le mai fie frica sa deschida gura si sa stie sa se apere!Eu nu sunt de acord cu initierea unui scandal,dar sunt foarte de acord cu apararea propriei persoane!Daca mi se da un kk,nu-i musai sa-l primesc si sa spun si multam frumos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma indreptam spre liceu ,cu parul proaspat spalat,toata gatita si mandra de mine,in ideea ca se termina clasa a zecea si aveam nu's ce adunare...

..............................

De-asta imi duc fetele sa ia lectii de autoaparare,sa nu le mai fie frica sa deschida gura si sa stie sa se apere!

Esti in clasa a 10-a?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai.. nu e deloc ok ce face.. dar nici ce faci tu. Trebuie sa iei masuri in privinta asta, mie mi se pare ca el are probleme poate in familie si se descarca pe cine poate, probabil ai fost la locul nepotrivit in momentul nepotrivit cand s-a luat de tine prima data, a vazut ca functioneaza, si acuma continua.

Trebuie sa vorbesti cu parintii tai, sau cu diriginta/psihologul scolii daca ai asa ceva, neaparat, pentru ca se poate lasa cu o bataie foarte urata la un moment dat.

Chiar daca o sa iti zica lumea ca esti paracios si eu mai stiu ce, nu-i lua in seama, ai nevoie de sprijin, si probabil si el.

 

Succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gaby, dar ce măsuri au luat părinţii? Nu te pot duce/aduce de la şcoală? Nu aveţi om de pază la şcoală?

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tiganii zis si rromi sunt o rasa semi-salbatica greu adaptabila societatii in care traim astazi,eu ii compatimesc si cred ca trebuie ajutati sa evolueze lasand legile lor mistice,facandu-le istorie.

 

E greu pentru un tigan care chiar vrea sa faca ceva in viata,sa faca.Multi sunt atrasi de turma si opriti din drumul lor spre evolutie,pacat..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topic inchis.

 

Cand discriminarea si postarile cu continut rasist vor fi agreate il voi redeschide - adica niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×