Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, iata ce am patit eu, nu reusesc sa trec peste asta, si de asta apelez la ajutorul vostru.

Am 31 ani, in urma cu 4 ani am cunoscut o fata, m-am indragostit nebuneste de ea, dar ea avea pe cineva de mult timp,asa ca am renuntat fara macar sa vorbesc cu ea. Eram colegi de servici. Am incercat sa o uit, intre timp m-am casatorit, dar la 2 ani de la casatorie am inceput sa nu ma inteleg cu nevasta...casnicia noastra incepuse sa scartaie.

Apoi s-a intamplat ca sa intru in contact de serviciu cu dragostea vietii mele.Am devenit foarte buni prieteni si confidenti,Intre timp ea s-a despartit de prietenul cu care era de 6 ani si eu am divortat ca sa fim impreuna.

A urmat o perioada de vis de doar 6 luni in care am fost impreuna. Totul era perfect, hotarasem sa ne casatorim, sa facem copii...dar fostul ei prieten a inceput sa o sune ca sa se impace cu el, ceea ce a bulversat-o enorm.Tot timpul cat a fost cu mine imi spunea numai de rele de el....ceea ce ma facea sa cred ca nu o sa se impace cu el niciodata, dar totusi a facut-o

M-a parasit si s-a intors la el.

Acum eu trebuie sa o vad zi de zi la servici si sa stiu ca nu va mai fi sotia mea, ca am avut dragostea vietii mele in maini si acum am pierdut-o pentru totdeauna.

De fiecare data cand o vad m-i se sfasaie inima si simt ca mor.....

Cum Dumnezeu sa trec peste asta oare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu faci nimic. Mergi mai departe. Iti treci in revista greselile, iei act de ele, iti spui ca nu o sa le mai repeti apoi lasi timpul sa lucreze pentru tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai adaug ca el a pus pe cineva sa ma "descurajeze", am primit o palma prin surprindere, i-am spus ei despre ce e vorba, si s-a suparat pe mine crezand ca o mint. L-a crezut pe el care mintea si nu pe mine....Acum ea crede ca eu am mintit-o ca sa il desconsider pe ala in fata ei, si ma crede un ticalos, regreta ca a petrecut 6 luni cu mine....

Editat de Anonim_c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine spune Cristina.

Iata de ce eu una am evitat complet sa-mi permit macar sa-mi placa un coleg de serviciu. Cu atitudinea pe care o adopt, amicala, dar de la distanta, oarecum (nu ma vad cu nici o colega si nici un coleg in afara serviciului), elimin din start orice tentativa de genul (din partea mea sau a altora).

Pentru ca, daca ceva o ia razna si ne ranim unul pe altul, sa nu fiu nevoita sa-l vad si sa lucrez zilnic cu acel om ca si cum nimic nu s-ar fi intimplat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, nici io.

 

ar trebui sa te gandesti ca cu o asa persoana oricum nu puteai construi ceva pe termen lung.

 

te doare enorm presupun, dar totusi mai sunt femei pe lumea asta, femei care te-ar putea iubi si aprecia mai mult.

 

nu te inteleg ce tot te grabesti asa sa te legi de tantile astea.

 

te asigur io c-o sa treaca. si o sa fii ceva mai intelept dupa ce trece.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa mai adaug ca el a pus pe cineva sa ma "descurajeze"

E un dobitoc. Incearca sa o ignori si sa fii indiferent. Ea nu este de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intre noi totul a fost absolut perfect, nu ne-am certat niciodata in 6 luni, i-am facut toate mofturile, planuiam sa ne casatorim sa avem copii, dar de cand a intervenit el....ea s-a schimbat radical, incep sa cred ca m-a mintit ea pe mine, ca nu m-a iubit si a incercat sa-l uite pe ala cu mine.

Dar eu am renuntat la o casnicie pentru ea, am facut o tampanie, am crezut in noi, am crezut ca putem fi fericiti, cand il vorbea de rau pe ala de fata cu mine, seara cand povesteam vrute si nevrute, zice ca-i asa de bine cu mine...fata de cum era cu el....totul era de vis pentru mine, iar acum e un cosmar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa mai adaug ca el a pus pe cineva sa ma "descurajeze", am primit o palma prin surprindere, i-am spus ei despre ce e vorba, si s-a suparat pe mine crezand ca o mint. L-a crezut pe el care mintea si nu pe mine....Acum ea crede ca eu am mintit-o ca sa il desconsider pe ala in fata ei, si ma crede un ticalos, regreta ca a petrecut 6 luni cu mine....

 

Asculta de sfaturile celorlalti de aici. Fata asta nu e de tine. Mergi mai departe cu cunoaste si alte fete. Fata asta in maxim 1 an se va desparti iarasi de ala si probabil va apela iarasi la tine. Dar eu in locul tau nu as mai baga-o in seama, pentru ca efectiv nu merita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A fost, ati facut, ati planuit...trecut ! Cine crede ca poate schimba trecutul se inseala. Pot sa insir aici toate motivele pentru care o femeie ar face ce a facut ea dar mai conteaza?

Pe viitor, intra putin mai rezervat intr-o relatie cu o femeie care sufera dupa un alt barbat.

 

Ai 31 de ani, nu ar trebui sa iti spuna cineva de 23 ca tot ce poti face acum e sa inveti din greseli si sa mergi mai departe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×