Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu zic ca ar trebui sa nu mai fii tu cea care 'alearga; dupa baieti..ca nu cumva sa nu ti se duca vestea asta.

Eu zic ca daca el nu are tupeu sa te abordeze in caz ca te place cu adevarat, e un papa lapte si nu ai ce invata de la el. Mai bine te lipsesti.

 

Eu zic ca cei care au comentat mai sus au fost putini cam duri, dar ca sa te impulsioneze sa nu devi tu o papa lapte doar de dragul de a fi placuta de ceilalti.

 

Si pentru ca observ ca tu esti cam timida , eu mai zic ca ai nevoie de un non-timid ca sa mai evoluezi ca si personalitate..care sa te ajute sa te deschizi in relatia cu ceilalti.

 

Ca si concluzie, eu zic sa nu mai 'anunti' pe toata lumea cand iti place de cineva si sa nu iti mai trambitezi dramele adolescentine. Nu de alta, dar nu e bine sa te expui in asa hal.

Vezi-ti tu de prietenii tai ..si de activitatile tale. Cand vei straluci prin ceea ce faci, vei atrage atentia cui trebuie..si acel care trebuie va sti cum sa se apropie de tine, si tu de el.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am revenit...Cu o noua problema(in dragoste)...:|

 

Ce aveti mai cu fata, e si ea copil :blink:

uofffff :cry:

 

Copilash.... zici ca i ai trimis mesaj pe mess si nimic.... Atunci...ai de grija, la fiecare 3,4 zile sa trimiti cate un mass cu un banc reusit sau un link interesant... evident....trebuie sa fie si el inclus in lista de mass... daca el vrea sa initieze un dialog si nu stie cum....o sa aiba un pretext de la mass urile alea... si se rezolva, ai sa vezi... :P

 

Chiar daca se termin scoala, n ai tu grija, o data ce l ai in lista.... nu se sterge el de acolo cand se termina scoala :P

 

 

eu zic ca ar trebui sa nu mai fii tu cea care 'alearga; dupa baieti..ca nu cumva sa nu ti se duca vestea asta.

Eu zic ca daca el nu are tupeu sa te abordeze in caz ca te place cu adevarat, e un papa lapte si nu ai ce invata de la el. Mai bine te lipsesti.

 

 

Uite, nu sunt de acord. Daca ii place baiatul asta, are tot dreptul sa incerce.

Sa incerce, si mai ales sa aiba rabdare. Chiar daca nu iese din prima...nu se stie niciodata. O data ce ai stabilit o conexiune cu persoana care iti place....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Mie cam greu si mai sunt cateva saptamani de scoala si vreau o mica "relatie" daca se poate numi asa cu el:):o:...Imi place mult si nu stiu cum sa fac sa putem sa vorbim.

Pai tu vrei sa vorbiti sau sa "hatza-hatza" ? :o:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am revenit...Cu o noua problema(in dragoste)...

Sa intelegem ca ai mai avut si altele mai vechi? Tot cu baschetbalistul sau cu altii?

Anticip noile probleme in dragoste,in lunile viitoare daca nu se infiripa mica relatie cu baiatul asta.

 

As vrea ca marti sa pot sa.l vad si poate sa.i vorbesc as incerca numai ca nu stiu daca voi avea curaj.Va rog mult sa.mi spuneti ce sa fac.:o:..Chiar am nevoie:(...Va multumesc!

Cat curaj iti trebuie sa treci pe langa el si sa spui "Servus sau buna ce faci?" E o simpla intrebare.Dureaza doua secunde.Cred ca tie ti-e frica mai mult de posibilitatea ca el sa nu te bage in seama sau sa-ti raspunda "Bine mersi" si nimic mai mult.Subconstient astora timizi le e frica de rejectie nu de abordarea sau conversatia in sine.

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa intelegem ca ai mai avut si altele mai vechi? Tot cu baschetbalistul sau cu altii?

Anticip noile probleme in dragoste,in lunile viitoare daca nu se infiripa mica relatie cu baiatul asta.

 

 

Cat curaj iti trebuie sa treci pe langa el si sa spui "Servus sau buna ce faci?" E o simpla intrebare.Dureaza doua secunde.

 

Sau :" Buna, sunt Barbiebrunette, cand te ... utte ?! " :o:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau :" Buna, sunt Barbiebrunette, cand te ... utte ?! " :o:

Taci mai...fata vrea doar sa-i vorbeasca...presupun ca un monolog...nu stim daca e interesata in conversatie 2 way...despre ce sa-i vorbeasca stim...o mica relatie...nu sa precizat daca sa fie fizica sau doar sentimentala. :o:

 

Vorbitul se poate incepe asa " Buna,ma cheama Xuleasca si as dori sa-ti propun o mica oportunitate..."

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu zic sa ii trimiti mesaj pe mess ca te sinucizi daca el nu vrea sa faca o "mica relatie" cu tine. Atunci sigur o sa iti raspunda. Sau ai putea sa cauti pe altul...

 

Ahh da' rai mai sunteti... parca n-ati fost si voi odata in generala sau in liceu sau unde o fi ea acum... :o:

 

E drept, "pe vremea mea" preocuparile pentru dragoste in gimnaziu erau practic inexistente, si in liceu erau foarte timide gen o privire fugara care te facea sa te inrosesti pana in varful urechilor, un eseu la engleza in care, pe undeva, il descriai subtil pe "el" si sperai sa se prinda cand il citeai in fata clasei cu vocea gatuita de emotie... Nu prea ne gandeam noi la relatii atunci, dar citeam "Departe de lumea dezlantuita" pe sub banca, pe furis, in orele mai plictisitoare si ne plimbam cu bicicletele prin parc... si visam... Ce vremi... :o:

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ahh da' rai mai sunteti... parca n-ati fost si voi odata in generala sau in liceu sau unde o fi ea acum... :o:

 

E drept, "pe vremea mea" preocuparile pentru dragoste in gimnaziu erau practic inexistente, si in liceu erau foarte timide gen o privire fugara care te facea sa te inrosesti pana in varful urechilor, un eseu la engleza in care, pe undeva, il descriai subtil pe "el" si sperai sa se prinda cand il citeai in fata clasei cu vocea gatuita de emotie... Nu prea ne gandeam noi la relatii atunci, dar citeam "Departe de lumea dezlantuita" pe sub banca, pe furis, in orele mai plictisitoare si ne plimbam cu bicicletele prin parc... si visam... Ce vremi... :o:

Oh da, noi suntem rai si pe tine te'a cuprins melancolia acelor vremuri . :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oh da, noi suntem rai si pe tine te'a cuprins melancolia acelor vremuri . :P

Pai da, dar la mine erau alte vremuri... :)

 

Stai linistit, pe liceenii din ziua de azi nu-i mai inteleg nici eu... sa nu mai vorbim de pitzi de gimnaziu care isi fac teste de sarcina la varsta la care eu ma jucam cu papusile... :eek:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×