Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

povesti de groaza..misto... eu am patit o faza tare...eram la munte la schi( la cavnic)..si am plecat la 10 30 dimineata sa imi iau tigari... si in loc sa o iau in dreapata pe sosea am luat-o in stanga...( in drepata aveam de mers 500 de metri)... nu aveam telefom nu aveam ceas si nici tigari...am tot umblat de nebun...si am azuns in cva sat( budesti... eu cautam cavnic...)..am mers inca 200 de metri am ajuns in alta tentativa de sat calinesti... mi-am luat tigari de acolo am realizat ca deja era ora 2...si cand fac stanga sa merg pe drumu pe care am venit era o pancarda unde scria cavnic 13 Km... am inceput cu d-mzeii...si sfinti...si cand ies din budesti la vreo 2 km...o sarit 3 caini frumosi pe mine..si m-o muscat de picior...( pacat ca aveam levi's 501 pe mine)... am ajuns pe drumu de padure..deja era bezna..am crezt ca fac pe mine de spaima ca mi frica de spatiile intunecoase... in final am ajuns la cabana...cu gasca care am fost erau disperati unde am umblat ..toti ma cautau in cavnic unde trebuia sa fiu eu.... o faza tare o fost cand am intrat in cabana...eram tot sange pe picior...da macar aveam tigari..si vine o tipa si ma intreaba pe unde am umblat ..si eu linistit..m-am uitat la ea si i-am zis" o .. m-am dus in calinesti dupa tigari...am umblat vre 26 de Km si m-o muscat niste cani..".... si o inceput sa urle...doamne feri... da recunosc ca dupa ce m-au muscat cainii si pana am aujuns la cabana... am fost speriat ca dracu...

maramuresean?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care a mers acum 2 ani intr-o vacanta, pe nu stiu ce insula. Si cand s-a intors a facut o boala care s-a manifestat cam ca gripa. A fost cu familia dar numai el a facut. Tipul era super sanatos, in jur de 50 de ani.

Dupa 2 saptamani de la boala aia, a ramas complet paralizat. Era sa moara, l-au tinut la spital sub asistenta respiratorie timp de 1 luna. Pe urma a inceput sa respire singur, dar corpul e paralizat. Poate misca doar capul si sa vorbeasca. Dar nu poata controla nici un muchi de la gat in jos desi simte tot (daca-l intepi de ex). Dar nu asta e important.

Deci era sa moara o data ca nu mai putea respira. Pe urma i-au pus la spital niste perfuzii cu o substanta gresit concentrata si a facut blocaj renal si a intrat in coma, deci era sa moara a doua oara. I-au facut dializa si si-a revenit. Pe urma au vrut, nu mai stiu de ce, sa-i faca o incizie in gat sa ii puna o chestie sa poata respira direct pe acolo, dar au intepat ceva vena fara sa-si dea seama si i s-au umplut plamanii de sange, si iar era iar sa moara. Dar l-au salvat in ultimul moment.

Acum vreo luna a zis ca el nu mai sta in spital si ca vrea acasa. Cand sa iasa pe usa spitalului a facut o embolie pulmonara si iar era sa se curete. A avut noroc ca inca era la spital.

Pana la urma a ajuns acasa, dar acum 2 zile persoana care ii face kineziterapie sa nu i se atrofieze muschii, i-a rupt femurul si a trebuit sa-l duca de urgenta la spital. E drept ca oasele i-au devenit foarte fragile.

I-am zis sa merga sa la cineva sa-i descante ca-i prea de tot!

 

Ce ziceti e de groaza sau nu? Medicii i-au facut toate analizele posibile si nu gasesc ce are...

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un prieten care a mers acum 2 ani intr-o vacanta, pe nu stiu ce insula. Si cand s-a intors a facut o boala care s-a manifestat cam ca gripa. A fost cu familia dar numai el a facut. Tipul era super sanatos, in jur de 50 de ani.

Dupa 2 saptamani de la boala aia, a ramas complet paralizat. Era sa moara, l-au tinut la spital sub asistenta respiratorie timp de 1 luna. Pe urma a inceput sa respire singur, dar corpul e paralizat. Poate misca doar capul si sa vorbeasca. Dar nu poata controla nici un muchi de la gat in jos desi simte tot (daca-l intepi de ex). Dar nu asta e important.

Deci era sa moara o data ca nu mai putea respira. Pe urma i-au pus la spital niste perfuzii cu o substanta gresit concentrata si a facut blocaj renal si a intrat in coma, deci era sa moara a doua oara. I-au facut dializa si si-a revenit. Pe urma au vrut, nu mai stiu de ce, sa-i faca o incizie in gat sa ii puna o chestie sa poata respira direct pe acolo, dar au intepat ceva vena fara sa-si dea seama si i s-au umplut plamanii de sange, si iar era iar sa moara. Dar l-au salvat in ultimul moment.

Acum vreo luna a zis ca el nu mai sta in spital si ca vrea acasa. Cand sa iasa pe usa spitalului a facut o embolie pulmonara si iar era sa se curete. A avut noroc ca inca era la spital.

Pana la urma a ajuns acasa, dar acum 2 zile persoana care ii face kineziterapie sa nu i se atrofieze muschii, i-a rupt femurul si a trebuit sa-l duca de urgenta la spital. E drept ca oasele i-au devenit foarte fragile.

I-am zis sa merga sa la cineva sa-i descante ca-i prea de tot!

 

Ce ziceti e de groaza sau nu? Medicii i-au facut toate analizele posibile si nu gasesc ce are...

Pe vremea lui Ceauşescu s-a vorbit de un copil care a murit din cauza unui infarct la o v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Situatiile prin care trece imi aminteste de un film pe care l-am vazut mai demult cu doua persoane care scapa o data de moarte si pe urma tot ajung in situatii foarte grave (moartea ii tot urmareste)...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hey.....eu soont noua pe aicy......am citit majoritatea povejtilor....soont.....tari :) ....decy eu may vreau povejti.....singurele lucruri kre ma may sperie zilele astea soont povejtile d p forum......ji profu d mate cnd anuntza un test :flowers: ....am shi eu ceva de povestit....da va may tzin in suspans...... :lol2: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intr`o seara p l 12 noapte am decys sa plek d l calculator si sa merg in sufragerie sa ma uit la tv......toate bune si frumoase pana cand aud un sunet ciudat...un fel d bocanitura :doh: ..nu m`am speriat deoarece am pisica si sunt obisnuita s aud sunete cand may darama pisica cate ceva....dar d data asta era l mine in bratze......decy nu putea s fie matza :crazy: ....in secunda urmatoare se stinge televizorul.....si apare o lumina puternica portocalie langa biblioteca......cand am vazut asta am fugit la mine in camera si am incercat sa adorm :P

a 2a zi dimineatza vine mama furioasa la mine si ma intreaba dc am zgariat biblioteca aseara :- .......dar eu nicy nu m`am atins d biblioteca aia......si cand am fost sa verific in locu' unde a aparut lumina portocalie era un fel d zgarietura in forma d V....ciudat :( :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OMG!! :P :crazy: sooper si eu vreau! de cand ma rog sa vad o fantoma si nu-mi iese!! :- i know, i'm weird... :doh:

Editat de goth.girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ey nu a fost chiar o fantoma......doar o luminitza portocalie :P.....si totuji......e ciudat rau :crazy: adek nu sunt eu aja fricoasa din fire dar asta chiar m`a speriat......

bunicii mey au murit amandoi in acest apartament :doh: ..........dar nu cred ca e bantuit (sper :-ss) :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×