Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am revenit la preferintele din tinerete ... ma regasesc in versurile Irisilor ... sunt extraordinari ... cand sunt incoltita de problemele cotidiene iau o pauza si ascult melodiile lor, iar apoi simt cum prind puterea de a rezolva totul ... sunt extraordinari ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de la sublim la ridicol nu e decat un pas. si nici o trupa nu demonstreaza asta mai bine decat iris. au devenit un simbol pentru balciuri, sarbatori ale berii, festivaluri, etc. sunt suprasaturat. si scarbit :stars:

te rog frumos...hai sa fim seriosi!nu poti face astfel de afirmatii; nu e vina lor ca publicul din Romania este mai mult de trei sferturi orientat spre alt gen muzical...si de faptul ca romanul s-a invatat sa se tina numai concerte gratuite, unde sa participe mari nume ale muzicii...trebuie sa-si castige si ei existenta intr-un fel. asta e ...trebuie facuta si asta mai ales pentru promovare. Oricum ei sunt, alaturi de Phoenix, monstrii sacri ai rockului romanesc :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Minculescu e rau bolnav. Asta nu scuza nimic, sigur, dar poate nu s-a simtit bine, sa zicem. Ce nasol.... :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In curand vor veni Iris si in orasul meu si sunt curioasa daca de obicei in concerte canta si "Baby" sau "Ultima toamna". Dintre cei care au fost la concertele lor si stiu sau isi aduc aminte ... v-asi fi recunoscatoare daca mi-ati putea spune.

 

Multumesc :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa cante Iris in deschiderea concertului Rolling Stones...

Nu i-am auzit niciodata live, sper sa fie buni...:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×