Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

In curand vor veni Iris si in orasul meu si sunt curioasa daca de obicei in concerte canta si "Baby" sau "Ultima toamna". Dintre cei care au fost la concertele lor si stiu sau isi aduc aminte ... v-asi fi recunoscatoare daca mi-ati putea spune.

 

Multumesc :)

 

de obicei le canta la concerte ... eu am vazut super concerte Iris acum ceva ani ... in prezent sunt slabe de tot ...

ultimul cat de cat decent l-am vazut la aniversarea 25 ani , Atheneum, cand au fost in turneu, dupa aceea n-au mai putut scoate nimic bun la nivel de concert. si-au trait vremea, bunul simt ar spune sa se opreasca ... parerea mea :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de obicei le canta la concerte ... eu am vazut super concerte Iris acum ceva ani ... in prezent sunt slabe de tot ...

ultimul cat de cat decent l-am vazut la aniversarea 25 ani , Atheneum, cand au fost in turneu, dupa aceea n-au mai putut scoate nimic bun la nivel de concert. si-au trait vremea, bunul simt ar spune sa se opreasca ... parerea mea :o:

 

Multumesc pt raspuns! :scare:

Si da, au cantat "Baby" si o piesa mai noua - "Iris eterna" , care a placut mai tuturor. Au revenit in orasul meu dupa multi ani, si au dat peste un public cald...zic eu. Despre cat de buni au fost nu cred ca ma pot pronunta cu exactitate, pt ca nu sunt expert in domeniu... dar...avand in vedere ca sunt o formatie de suflet pt mine, oricum mi-au placut si... momentul concertului a insemnat ceva pt mine :mda: . Cat despre retragerea lor ... nu stiu cati fani ar vrea ca povestea Iris sa se sfarseasca... Poate am o viziune superficiala asupra Iris , dar, pentru mine, melodiile lor reprezinta ceva. Si nu ceva neinsemnant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost la vreo cinci concerte IRIS la Craiova si pot sa spun ca au fost geniali....stiu sa faca atmosfera si sunt adevarati profesionisti....am fost si la PHOENIX la concerte si sunt la fel de geniali...pur si simplu e o atmosfera incendiara...nu se compara nici pe departe cu alte formatii...te intorci cu forte proaspete si cu bateriile incarcate de la asemenea evenimente.ii admir si vor ramane tot timpul preferatii mei alaturi de COMPACT, CARGO etc...pot sa spun ca sunt cateva formatii bune in muzica romaneasca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iris mi se par cei mai buni din Romania. Acum cateva zile am fost la un concert de-al lor, iar atmosfera a fost extraordinara. Il admir pe Cristian Minculescu, pentru ca a decis sa cante in ciuda bolii. Ii admir ca formatie, pentru melodiile bune. Si mi s-a parut demn de lauda si faptul ca nu au cantat melodii inchinate comunistilor, chiar daca erau pe punctul de a fi bagati la inchisoare (atunci au scos si "Floare de Iris").

In curand (cred ca pe 5 octombrie) concert Iris - 30 de ani (+ promovare de album) pe Aeroportul Baneasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar...Concertul a fost superb :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum vi se pare "iris 30 ani"? albumul of course
nu are nimeni concertul aniversar inregistrat; m-ar interesa
nu are nimeni concertul aniversar inregistrat; m-ar interesa
as dori sa-l am acest concert extraordinar, va rog cine il are sa ma anunte, multam fain

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×