Sari la conținut
Forum Roportal
Kirodut

Dumnezeu de ce ne-a creat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nop....mai am momente dinastea in care imi pun intrebari imposibile :P

 

a creat omul dotandu-l cu liber arbitru pentru putina adrenalina in marea plictiseala in care se lafaia :P e ca intr-un joc online

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de parere ca nu exista niciun dumnezeu...fiecare are propriul lui dumnezeu, asa cum vrea el sa fie. Nu vreu sa intelegeti gresit...desi nu cred ca exista "dumnezei", cred in existenta entitatilor spirituale; nu exista niciun "dumnezeu" care sa ne fi creat, ne-am nascut asa cum stiti ca se naste orice om si am evoluat asa cum stiti ca evolueaza specia umana. Sa va dau exemplul meu ca sa intelegeti mai bine ce am vrut sa spun: cred in Satan dar nu ca intr-un dumnezeu ci ca intr-un prieten desi stiu ca este o entitate; asa si cu Dumnezeu, cred in existenta lui ca entitate dar doar atat si nu sunt de partea lui. Deci pe niciunul (Satan si Dumnezeu) nu-i consider sau nu-i vad ca pe nise dumnezei, desi aprob existenta lor spirituala.

Asa ca fiecare crede in propriul lui "dumnezeu", nu ne-a creat nimeni, ne-a creat evolutia umana... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint de partea lui Dumnezeu fiindca nu doar ca nu se opune evolutiei dar ne si ajuta sa evoluam.

Tocmai de aceea a acreat intregul univers si pe noi, ca sa evoluam.

Bine bine, ar putea spune un copil, dar de ce sa evoluam ?

Nu se putea sa ne faca direct ingeri sfinti desavarsiti? Putea.

Atunci de ce ne-a facut asa incat sa trebuiasca sa evoluam? Raspunsuri sint multe, de la cele simple pina la cele mai filozofice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa invatam pe propia piele ar fi unul din raspunsuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de plictiseala. cam acelasi motiv pt care m-as apuca eu sa desenez un șobozaur. :yawn:

Editat de mentalica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa aiba cinde sa-l proslaveasca. De ce il proslavim ? Ca ne-a creat. In semn de recunostinta. Si tot asa, roata roata si'ncodata si'ncodata. :lol:

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DJ Friendly Records, scopul unui forum este acela de a socializa,de a intra in dezbatere,de a interactiona.Nu doriti,nici o problema,nu este obligatoriu,insa trebuie sa va atentionez ca roportal nu este suport mediatic pentru clipuri de propaganda ,oricat de educative le-ati considera dvs.Oricum nu puteti pretinde ca sunteti on topic cu filmulete preinregistrate.

 

P.S. In unele cazuri, filmuletele au fost on topic ce este drept de aceea nu am comentat nimic in acele cazuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu de ce ne-a creat?

Era o intrebare de genul in filmul asta nou Prometeus .. raspuns : "Pentru ca a putut".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×