Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Decaderea satului romanesc

Postări Recomandate

Trecutul este o notiune abstracta. Toate natiunile au avut trecut au prezent si viitor.

Nu as pune cultura pe seama turcilor, desi au avut si ei o influenta.

 

asa cred si eu, prostia si rautatea ne-au fost sadite poate, dar au prins rod aici in destul de multe familii

Editat de Oneiros

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmmmmmmmmmmmmm, is it only me sau tuturor ne aduce aminte acest topic de topicul lui Cleric Preston - Lumea satului,barbati murati in spirt?

 

it`s only me............NU CA AS AVEA CEVA SA TOOOOOOOT NE PREFACEM CA NU AM MAI CITIT ACESTE RANDURI, DAR UNII MACAR SA DEA CREDIT OR SA ISI RCUNOASA DUBLURA.

 

IT SUCKS, REALLY. Joaca-joaca scrisul asta pe forumache, dar unii ori nu inteleg sa dea sursa ( si nu ma pun sa dau exemple de asemanari de exprimare) ori unii is clone. E ceva in deriva cu personalitatea multora.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmmmmmmmmmmmmmmm, is it only me sau tuturor ne aduce aminte acest topic de topicul lui Cleric Preston - Lumea satului,barbati murati in spirt?

 

it`s only me............NU CA AS AVEA CEVA SA TOOOOOOOT NE PREFACEM CA NU AM MAI CITIT ACESTE RANDURI, DAR UNII MACAR SA DEA CREDIT OR SA ISI RCUNOASA DUBLURA.

 

IT SUCKS, REALLY. Joaca-joaca scrisul asta pe forumache, dar unii ori nu inteleg sa dea sursa ( si nu ma pun sa dau exemple de asemanari de exprimare) ori unii is clone. E ceva in deriva cu personalitatea multora.

 

Atunci cand am facut acel topic, nu stiam de ce sunt alcoolici acei oameni. Acum stiu. Sunt multe cauze printre care si femeia de pe langa casa omului, care uneori devine un agresor teribil cum spunea cineva. De fapt totdeauna femeia alcoolicului e un agresor, iar alcoolicul un adult imatur, care cauta o mama in partenera (alcoolicul e considerat de psihologi o victima).

 

Asta nu a fost o justificare pentru tine. A fost o cugetare publica.

Editat de Oneiros

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am oarece dubii in a-l numi o victima in conditiile in care, de pilda, o bate in fiecare zi de i se zdruncina creierii in cap. Nu stiu ce ar face o femeie "agresor" pentru a merita un asemenea tratament si chiar daca, sa zicem, si-ar lua-o odata din propria-i vina, te asigur ca nu ar mai repeta a doua oara comportamentul respectiv. Deci in ce fel ii agreseaza femeia...?

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa te contrazic din nou. Femeile intr-o asemenea conditie sunt extrem de independente; le obliga viata, din moment ce nu se pot baza pe sotul vesnic pilit. Am avut cazuri in familie si stiu ce spun. Iar cea care si-o ia odata pentru ca a facut scandal, aproape sigur nu va mai deschide gura a doua oara.

 

Defineste notiunea de "doamna", in acceptiunea ta. Pentru mine termenul nu are o semnificatie bine definita.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa te contrazic din nou. Femeile intr-o asemenea conditie sunt extrem de independente; le obliga viata, din moment ce nu se pot baza pe sotul vesnic pilit. Am avut cazuri in familie si stiu ce spun. Iar cea care si-o ia odata pentru ca a facut scandal, aproape sigur nu va mai deschide gura a doua oara.

 

In cazurile vazute de mine, jocul se repeta la nesfarsit. Daca nu ar fi asa, ea ar pleca. Sau i-ar da in cap cu ceva. Cei 2 se comporta ca doi roboti. Zilele sunt identice. E balamuc, iad, zi de zi. Ea ajunge la spitalul de psihiatrie din cand in cand, sau el. Acolo sunt sedati, si primesc ceva calmante. Doar in acele zile e liniste in viata lor.

Editat de Oneiros

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×