Sari la conținut
Forum Roportal
ousor

O noua revolutie?

Evaluează acest topic

Revolutie  

30 membri au votat

  1. 1. Credeti ca ar ajuta cu ceva o alta revolutie?

    • Da
      11
    • Nu sunt sigur
      5
    • Nu
      14
  2. 2. Vreti o noua revolutie?

    • Da
      15
    • Nu sunt sigur
      4
    • Nu
      11


Postări Recomandate

... Ceea ce fac nenorocitii astia azi nu va putea fi "spalat" ani buni de-acum incolo. Prostia, incompetenta, jigodismul rapace sint la ordinea zilei, asa ca ...poate ar fi bine s-o lasi mai usor cu poemele....

 

@manonthemoon....Bravos coane ...ca bine le zici...!!! :roll: :close:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foarte frumos, poetic :P

Sa revenim la realitate : in timpul campaniei electorale nimeni dintre partizanii sau membrii pdl nu a fost interesat de ceea ce gindeau "cei care isi dadeau seama de greseli , cei care vor sa indrepte, cei care stiu sa o faca" ...etc.

Azi, acum , nimeni dintre cei aflati la putere nu e interesat decit de mentinerea pozitiei.

Intrebare : cine sint cei "cu adevarat importanti care pot si reusesc sa faca " ? Ei, minunatii, competentii - Boc si gasca ?

:close: :ermm: :pope:

Ceea ce fac nenorocitii astia azi nu va putea fi "spalat" ani buni de-acum incolo. Prostia, incompetenta, jigodismul rapace sint la ordinea zilei, asa ca ...poate ar fi bine s-o lasi mai usor cu poemele :P

 

Asa sunt eu,fire poetica .

Da stii ce nu inteleg ? Tu esti inca in campania electorala? :roll:

Plus ca ai tras gresita concluzie despre mine,cum ca as avea vreo suferinta ,daca ii zici tu de mama Basescului sau Boc-ului ori PDL-ului. Total eronat. Doar ca eu ii urasc pe ceilalti mai mult,atata tot.

Ma refeream in "poemul meu" la o situtie generala ,fara legatura cu actuala putere .Daca este sa vorbim de prosti,incompetenti,jigodii ,mie imi vin altii in minte ,ceva mai repede decat pot sa silabisesc PDL.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Teoria asta despre cat de jalnici am fost si suntem, ca sa nu mai amintesc cacatul si sa ma exprim elevat,

 

Deci asa este moderatorul un exemplu pentru altii !!!

 

O noua revolutie a langajului...fara h

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa sunt eu,fire poetica .

Da stii ce nu inteleg ? Tu esti inca in campania electorala? :roll:

Plus ca ai tras gresita concluzie despre mine,cum ca as avea vreo suferinta ,daca ii zici tu de mama Basescului sau Boc-ului ori PDL-ului. Total eronat. Doar ca eu ii urasc pe ceilalti mai mult,atata tot.

Ma refeream in "poemul meu" la o situtie generala ,fara legatura cu actuala putere .Daca este sa vorbim de prosti,incompetenti,jigodii ,mie imi vin altii in minte ,ceva mai repede decat pot sa silabisesc PDL.

 

"Situatiile generale" nu salveaza bostanaria . Din cite am remarcat eu se discuta la concret, viata e concreta.

Nu sint in campanie electorala si sincer ...replica nu mi se pare prea originala. Nici simpatiile sau antipatiile nu se discuta (desi concluzia mea nu e deloc gresita)

Indiferent cine iti vine tie in minte, cei care sint acum la putere demonstreaza zi de zi cit de bine pregatiti sint : legi visate noaptea si date ziua, asumarea raspunderii, ordonante de guvern peste ordonante de guvern cu care incearca sa dreaga busuiocul. Cu alte cuvinte ei centreaza, ei marcheaza si tot pe locul 2 ies.

Cit despre calitatea umana ,moralitatea, corectitudinea , onestitatea lor... :close:

Din pacate noi luam buselile in plin, in timp ce conturile lor continua sa creasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit in ultimult timp tot mai multa lume care s-a saturat de sefi acestui stat,de toti parlamentarii si toti hotii pusi sus...

Voi ce parere aveti? Ar folosi la ceva o noua revolutie? Argumentati!

La nimic nu ar folosi! Deşi avem obiceiul să blamăm oamenii politici, uităm că ei sunt alesi de noi, prin vot. Şi acest fapt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca, NU sintem in stare de o noua revolutie.

Dar.

O "revolutie" ar fi necesara, in schimbarea mentalitati. Prea sintem neseriosi. Adica, dute tu si fa o revolutie ca eu beau o bere. Daca reusesti ma pui prim-ministru, daca nu reusesti eu nu te cunosc. Cam astea sintem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
http://www.intactmedia.ro/video/diverse/18179/#media/-/18179 Fratiilor Prea Multa Vorbareala sunt prea multi Lasi am gasit deja ,La mine in Grup sau alaturat cativa dar noi avem nevoie de multa lume toti fug se ascund nu au curaj trebuie sa facem fapte si sa vb mai putin eu deja am declansat ideea prin site-uri de televiziune pe unde am avut prioritate ...Vrem O noua REVOLUTIE asta trebuie sa ne Gandim si sa nu mai vb .....Am sa anunt fiindca se fixeaza o data in care va avea loc sper sa ne unim cu adevarat si asta cat de curand ;)am sa revin cu detalii Va Multumesc REVOLUTIA EXISTA IN CURAND

post-285597-1271008489_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu la ce ar folosi o noua revolutie....poate vor muri in van alti oameni.....ca si la prima revolutie.....

 

daca ar exista dreptate si justitie pe lume asta.....pentru a starpi raul care macina tarisoara asta......ar trebui sa avem o justitie independenta....care sa aresteze si sa condamne si sa confiste averile tuturor celor care au legatura cu mafia,interlopii si criminalitatea organizata...incepand de la clasa politica,justitie,oameni de afaceri....pana la ultimul hot de buzunar......

 

 

poate atunci Romania ar merge pe calea cea buna.....

 

cei de la putere chiar cred ca pacalesc pe cineva ca aresteaza preventiv un judecator,un 'om de afaceri' si un politician psd?

 

toate clasa politica ar trebui sa fie dupa gratii...asa manjiti sunt toti.......indiferent de culoarea politica......asta daca am avea o justitie....dar din pacate nu avem..........

 

 

deci o noua revolutie ar fi in van.....e cineva dintre voi care crede ca 'revolutia din Moldova' de anul trecut chiar a fost o revolutie? sau a fost pusa la cale de serviciile secrete ruse si/sau moldovene.......

 

nu stiu cum sunteti voi ...dar eu sunt scarbit de tara asta ..de conducerea ei...dar si de circul de la tv.....in fine....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o noua "revolutie" sau de fapt o noua lovitura de stat nu mai are sens acum pentru ca securitatea a preluat puterea si n-au niciun interes sa mai faca o lovitura de stat :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×