Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Presedintele PNL  

20 membri au votat

  1. 1. Cine o sa fie ales presedinte ?

    • Crin Antonescu
      14
    • Ludovic Orban
      4
    • Altul
      2


Postări Recomandate

Nu stiu, nu bag mana-n foc. Dar sunt de parere ca mai rau ca astia nu are cum sa fie si ca merita o incercare.

(Apropo, scuze pentru felul ciudat in care m-am adresat, fie la pers a 2-a singular fie la plural. Mi-am propus sa incerc sa fiu politicoasa dar din graba am uitat - oops!).

In orice caz, varianta asta a fost dezmintita ca fiind o rastalmacire ("jurnalistica") a postului Realitatea TV.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu, nu bag mana-n foc. Dar sunt de parere ca mai rau ca astia nu are cum sa fie si ca merita o incercare.

(Apropo, scuze pentru felul ciudat in care m-am adresat, fie la pers a 2-a singular fie la plural. Mi-am propus sa incerc sa fiu politicoasa dar din graba am uitat - oops!).

In orice caz, varianta asta a fost dezmintita ca fiind o rastalmacire ("jurnalistica") a postului Realitatea TV.

 

Am mai facut incercari de astea cu Constantinescu. :o: Din punctul meu de vedere PNL nu este un partid care merita votat la aceasta ora. Si dupa ce am vazut in seara asta labe1tv. :o: nici PSD cu toate ca PSD a avut un congres destul de bun cu o lupta politica buna. Nu credeam ca cineva o sa il ingenuncheze pe Iliescu vreodata dar uite ca unii l-au pus la pamant. Cred ca a facut greseala vietii lui ca l-a sunat pe Radu Morar in direct la emisiunea lui. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Moraru Limba-Catifelata..? Asta e bun de urmarit de catre bulimici, dupa fiecare masa :cheer: .

 

Stiu foarte bine ca este pro Basescu, pro PDL si se declara un om de dreapta insa emisiunea din seara asta nu avea nici o legatura cu politica actuala ci cu revolutia din 89. Asta nu are nici o legatura cu topicul.

 

Care a fost rastalmacirea realitatii ? Faptul ca ar colabora cu Basescu ? Eu nu am vazut ceea ce a spus Antonescu ci doar ce au scris astia de la realitatea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau ca are minimul respect pentru Basescu si pentru ce a facut pana acum, asa incat ar fi bucuros sa colaboreze cu el...?

:o: CrinA si minimul respect sunt ca sudul si nordul magnetic...

Tocmai a demonstrat-o in campania trecuta, unde ne servea pe tava ceva de genul "Romania bunului simt...". :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un partid in care clocoteste ura si dorul de ciolan, o cloaca ca si celelalte, e doar ceea ce simt si mi-as dori sa ma insel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce a declarat Antonescu, nu a fost decat o incercare jalnica de a drege busuiocul ,fata de cei care l-ar putea eventual acuza dintre PNL-isti ,ca a ratat guvernarea din prostie si aroganta.

Inainte de guvernarea PD-L+PSD ,sa ne amintim ca atat PDL-ul cat si PSD-ul ,i-au invitat pe liberali.Ce au raspuns ei prin portavocea Antonescu[el era cel mai vocal si cu Orban] ? Doar daca primesc postul de prim-ministru :cheer: Un partid cu 20% :spiteful:

Acum la alegerile prezidentiale ,in loc sa constientizeze ca locul PNL nu este langa PSD indiferent de conjunctura,a jucat hora bucuriei cu Geoana .

Acum cand PD-L-ul nu mai are nevoie de nimeni ca sa guverneze, iar dupa ce isi fac si traseistii lui Oprea si Diaconescu partid,iaca-ta si aliatul si majoritatea super solida,acum deci, se trezeste si Antonescu ca ar intra la guvernare.

Acum nu mai vrea postul de prim-ministru.Vrea o masura cosmetica ,pe care Basescu poate sa o accepte oricand.Boc poate fi inlocuit usor,oricum nu iese din cuvantul sefului de la Cotroceni,Berceanu cu sprijinul liberal poate ajunge presedintele Senatului,ba chiar si fara sprijin liberal.In acest caz se elibereaza postul de ministru al transportului pentru liberali[cel mai vanat minister pe langa interne].Madam Udrea face si ea un gest la sugestia lui Basescu si se mai elibereaza un minister, Ministerul muncii si cel al Finantelor au scaunele de titulari cam subrede si uite cum se face alianta.Pe Videanu si Blaga ii accepta si Antonescu in aceste conditii.

Ce te faci insa cu Basescu,ca acum il doare cam la 11 metrii de ochiadele "balerinului"

A zburat puiul cu ata.Deodorantul politic Antonescu ,se da mare la apa mica.Cand se vor risipi valatucii de aroma si entuziasmul generat de discursuri,iar liberalii din teritoriu si aia cu banul isi vor da seama ca le-a scapat borcanul cu miere si au ramas cu fitele,atunci nu il vad bine pe CrinA.

20% nu mai pupa liberalii si cum numarul de parlamentari se va reduce pana la urma ,mai scremut asa, sa vezi atunci belea pe capul Antonescului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate o da PDL in bara rau si PSD+PNL fac o alianta la tribunal care ii duc la 50%. Sa vezi scandal dupa :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-au dat afara pe Catarama. Prea multa opozitie i-a facut lui Chucky. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×