Sari la conținut
Forum Roportal
lasthope

Vascul

Postări Recomandate

Un prieten are un unchi cu hepatita C care face tratament cu Iscador de multi ani. Acel unchi nu tine regim si mai si bea. Ii merge bine, cica. Acelasi prieten spune ca Iscadorul este in voga in SUA, la Hollywood de exemplu (nu ca asta ar fi un reper...). Eu inca nu am incercat, desi am avut o tentativa. Am sunat si mi s-a dat numarul de telefon al dr. Gh. Bungetzianu care m-a programat peste 1,5-2 luni si am renuntat. Cam atat.

Dan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,tuturor

A-ti putea sa ne dati mai multe detalii despre tratamentul acesta cu vasc?Eu stiu ca vascul este folosit pt.tratamentul hipertensiunii.Cu ce ajuta acest tratament in cazul nostru??? :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe Google despre iscador si intr-adevar, se pare ca este un imunostimulator in terapia cancerului. Are cred aceeasi functie pe care o are CANTASTIMUL produs de Inst.Canracuzino.Cantastimul este indicat pt.stimularea capacitatii de aparare nespecifica,in cazurile de deficit imun.Se recomanda inainte de operatii chirurgicale cu risc de infectii postoperatorii,in unele infectii virale sau bacteriene precum si in imunoterapia cancerului.

Nu stiu in ce masura ne-ar putea ajuta pe noi cei cu hepatita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista un imunostimulator general: ghiara matzei (Uncaria tomentosa). La noi se gaseste in ImunoFort (+ un produs din ou de prepelita) facut de Laboratoarele Medica (http://www.medicalab.ro). Am gasit o firma italiana Erbozeta care producea medicamente din ghiara matzei. Spuneau ca folosesc o varietate ce creste in Peru si ca diverse substante depind de perioada de vegetatie pe care ei le controleaza strict. Spuneau ca se recomanda in infectii cronice (http://www.erbozeta.com/uncaria/uncaria.html)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spune-mi te rog cum iau legatuira cu tine ca eu nu prea stiu sa umblu pe forunul asta?Te rog!!!!!Mail-ul meu mary99_mary99@yahoo.com id messenger mart99_mary99

 

Spune-mi te rog cum iau legatuira cu tine ca eu nu prea stiu sa umblu pe forunul asta?Te rog!!!!!Mail-ul meu mary99_mary99@yahoo.com id messenger mart99_mary99

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Nik(Mariana)

 

ID-ul meu pe yahoo mess este klaradodyn iar pe yahoo adresa mea este lightgreen_35@yahoo.com

Poti sa ma contactezi fara nici un fel de problema, chiar daca apar on-line "busy".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut Lasthope!

N-ai specificat ce suferinta are mama ta.Hepatita C sau altceva?

Tratamentul pe baza de visc nu este prea indicat, daca are hepatita C, mai degraba anghinare, rostopasca, echinaceea, silimarina si altele.Mai bine intra pe internet.Sau cauta pe enciclopedia Cara (sau Cara professional)care are toate plantele si elementele pt.tratamente naturiste si homeopate, in speta pt.hepatite.Sanatate mamei tale, Dora.PS o sa caut si eu pe Cara si daca gasesc ceva important iti comunic.D.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×