Sari la conținut
Forum Roportal
Big_brown_eye

Ce inseamna muzica pentru tine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Muzica ce imi place pentru mine inseamna TRAIRE. Inseamna extaz sau, dimpotriva, accentuarea unei stari deprimante, anxietatii, furiei. Ambele variante imi convin si ambele ma tin treaza.

Editat de Xylia
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wow ..păi muzica ..MUZICA este cel mai frumos lucru din viaţa mea . Ea m-a ajutat să rămân puternică . Ea este lângă mine în toate momentele importante din viaţa mea.

Muzică .. Doamne ce cuvânt minunat . Muzica este viaţa mea . Sunt cea mai norocoasă persoană , deoarece am ajuns să fac muzică . Muzică care mă defineşte aşa cum sunt , nu cum cred alţii !!

Muzica îmi defineşte sentimentele fix aşa cum sunt . Daca sunt supărată aş putea să ascult şi de 1000 de ori aceeaşi melodie .

Sincer , eu sunt o persoană sufletistă .. şi când vine vorba de muzică .. adică muzica înseamnă chiar totul pentru mine şi fără ea nu aş fi ajuns unde sunt acum .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trance. Genul asta "simte" ce simt si eu, calmeaza orice, iti aduce aminte ca soarele va rasari mereu a doua zi dimineata, ca exista bine in lume, ca exista ordine si armonie.

Mai ascult rock (in principiu deathmetal) cand ma apuca romantismele sau simt nevoia de urlete care sa ma impinga inainte sau sa urle in locul meu.

Apreciez muzica simfonica (foarte inrudita cu trance-ul... un fel de stramos al genului asta).

Orice altceva ma face sa casc.

 

Cea mai optimista melodie pe care o stiu (si cu un clip care ii vine perfect):

 

https://www.youtube.com/watch?v=VIbIHxKh9bk

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×