Sari la conținut
Forum Roportal
Andreea287

Ioana are nevoie de ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ieri am fost la grigore alexandrescu ...am intrat la dr.pediatru ..acesta m-a intrebat care sunt problemele ,i-am explicat si am mentionat ca am fost internata la dr.prof. sanda magureanu ..dansa mi-a spus ca nu poate sa dea sfaturi de natura neurologica deoarece ea e pediatru...si ca d-na prof.e unul dintre cei mai buni neorologi din tara ca a avut multe cazuri care au fost in observatia ei...etc...insa dansa a vb cu neurologul din spital pentru a merge la dansul...am ajuns si la neurolog ...s-a prezentat ca fiind fostul elev al doamnei prof..apoi a ascultat ce am avut de spus in privinta ioanei ..si-a spus si dansul parerea ca doamna prof e un medic foarte bun care din pacate nu profeseaza din cauza unor probleme medicale si ca nu poate face mai mult decat sa isi dea cu parerea si sa imi faca o recomandare la dr.craiu la spitalul obregea pe care a si contactat-o telefonic stabilind o intalnire luni ...din cauza ca nu pot procura biletul de trimitere luni si sa si ajung la spital a ramas pentru marti..parerea dansului a fost ca e incalcita situatia,,,ca e posibil sa fie epilepsie ca e posibil sa nu fie ...ca ar putea fi vb de un tic si cauzele simtomelor ar putea fi multe de aceea cazut trebuie studiat indeaproape.iar un eeg de somn ar putea confirma sau infirma situatia...in spitalul grigore alexandrescu toti cei cu care am avut contact s-au purtat foarte frumos inclusiv persoana care m-a recomandat pediatrului..cu ajutorul ei am ajuns si la directorul spitalului care mi-a recomandat sa merg la un neurolog la policlinica din dorobanti .. am niste semne de intrebare ..oare se va gasi un medic care sa puna un diagnostic oricare ar fi el peste cel al d-nei profesor??oare o mana o spala pe cealalta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

Nu trebuia sa mentionezi nimic de consultul anterior, ca le dai idei, si profita de asta ca sa nu gindeasca.

Tomografie sau RMN are facut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trebuia sa mentionezi nimic de consultul anterior, ca le dai idei, si profita de asta ca sa nu gindeasca.

Tomografie sau RMN are facut?

 

 

 

 

si daca nu mentionez..va veni marea intrebare.. de unde stiu de diagnostic cine mi-a dat tratamentul..? depinde ce se va hotara de catre medici ct-ul l-a facut...sa vedem daca va fi necesar rmn-ul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca nu mentionez..va veni marea intrebare.. de unde stiu de diagnostic cine mi-a dat tratamentul..? depinde ce se va hotara de catre medici ct-ul l-a facut...sa vedem daca va fi necesar rmn-ul....

In general daca e ceva organic sau operabil se vede la TC sau RMN. Daca nu se vede nimic e mai greu se pus un diagnostic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×