Sari la conținut
Forum Roportal
Andreea287

Ioana are nevoie de ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca suntem ingaduitori cu cei care gresesc, inseamna ca le incurajam greselile!

 

AMIN

 

 

Dar ca sa o faci criminala e putin deplasat, chiar penibil.

 

cred ca deplasata si penibila e orice persoana care pretnde ajutor cum pretinde fata asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

voi chiar nu stiti decat sa imploscati cu noroi si sa jicniti? la ora actuala am 23 de ani ..mi-ai intelege situatia doar punandu-va o sec in situatia mea? asta denota lipsa bunului simt ...si care e pb ca am doi copii? nu i-am abandonat ..nu i-am maltratat ...si nu ii consider o greseala a naturii...asa cum sunt sunt copiii mei si sunt totul pentru mine...credeti ca , daca fetita mea nu avea aceste pb imi etalam viata in cateva randuri pe acest site...nu ....si multumiti-ii lui d-zeu ca nici unul din voi nu ati ajuns si nu ati fost in situatia mea...puteti sa spuneti ce o-ti vrea dar tineti cont ca exista un dumnezeu pentru fiecare...nimeni nu e in masura sa ma judece numai bunul dumnezeu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa zic citind ce ati scris?

La mine gandirea trece prin suflet ;) .Nici nu va condamn pentru opinii si nici nu vi le impartasesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca deplasata si penibila e orice persoana care pretnde ajutor cum pretinde fata asta.

E poate prea mult spus.

Dar daca tot o dai in bara, recunoaste-ti greseala, da-ti palme sa te trezesti macar pe viitor si apoi cere ajutor dar fara sa te victimizezi si fara sa ai prea mari asteptari.

 

Ce pot sa zic citind ce ati scris?

La mine gandirea trece prin suflet ;) .Nici nu va condamn pentru opinii si nici nu vi le impartasesc.

Da, trece prin suflet. Dar mai rau faci, crezand ca faci bine si incurajand un comportament care nu duce la altceva decat la suferinta. E un exemplu negativ.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, trece prin suflet. Dar mai rau faci, crezand ca faci bine si incurajand un comportament care nu duce la altceva decat la suferinta. E un exemplu negativ.

 

Ai inteles gresit,nu incurajez situatii de acest gen.Sunt convinsa ca intotdeauna exista solutii mai bune decat cele luate in anumite imprejurari.

Diferenta este ca iau situatia ca atare,ce se poate face acum.Trecutul nu-l putem modifica nicicum,dar prezentul si viitorul da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricui i se poate intampla sa divorteze ..care e pb ca am un copil din prima casatorie?..ce ati inteles voi? ca m-am casatorit ...am facut copil ..am divortat...si iar m-am casatorit..am facut copil si iar am divortat ...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, las-o balta.

si lasa-L in pace pe "bunul Dumnezeu".tu te-ai bucurat de sexul neprotejat si tu ai decis sa pastrezi copiii.

 

postura de victima nu tine. chiar deloc.

 

cere ajutorul tatalui copiilor. el ar trebui sa se sacrifice pentru proprii copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ai fi citit mai cu atentie ce am scris ti-ai fi dat seama ca la ora actuala nu sunt divortata ...in primul rand a cere ajjutorul nu inseamna sa ceri bani ..un sfat ...o sugestie si asta inseamna ajutor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
voi chiar nu stiti decat sa imploscati cu noroi si sa jicniti? la ora actuala am 23 de ani ..mi-ai intelege situatia doar punandu-va o sec in situatia mea? asta denota lipsa bunului simt ...si care e pb ca am doi copii? nu i-am abandonat ..nu i-am maltratat ...si nu ii consider o greseala a naturii...asa cum sunt sunt copiii mei si sunt totul pentru mine...credeti ca , daca fetita mea nu avea aceste pb imi etalam viata in cateva randuri pe acest site...nu ....si multumiti-ii lui d-zeu ca nici unul din voi nu ati ajuns si nu ati fost in situatia mea...puteti sa spuneti ce o-ti vrea dar tineti cont ca exista un dumnezeu pentru fiecare...nimeni nu e in masura sa ma judece numai bunul dumnezeu

Dumnezeu exista si-ti da, dar nu-ti baga in traista. Daca noi nu ne aflam in situatia asta, e poate pt ca ne-am comportat altfel. Si eu as fi vrut sa-mi iau campii si sa devin propriul meu stapan inca din copilarie, de la 15-16 ani, dar as fi ajuns exact in situatia ta, trista. Sunt oameni mult mai instariti decat tine si se gandesc de multe ori inainte sa faca un copil.

Poate ca singura vina o poarta mintea ta necoapta de copil de 16 ani si lipsa unui parinte care sa te indrume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca m-am casatorit ...am facut copil ..am divortat...si iar m-am casatorit..am facut copil si iar am divortat ...?

Si asta de frageda, la doar 22 de anisori.

Tu inca nu ai inteles ca asta ai facut?

 

Dumnezeu exista si-ti da, dar nu-ti baga in traista

O dovada?

O Mica dovada?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×