Sari la conținut
Forum Roportal
dia20_diana

De ce inselam?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cu riscul sa deschid un topic in care s-a mai discutat despre fidelitate, am sa o fac totusi pentru ca din cate am mai vorbit si cu altii despre acest subiect mi s-a spus asa: stau cu iubita/sotia sau iubitul/sotul din obisnuinta, dar mai trebuie din cand in cand si cate o "aspirina". Voi ce parere aveti? asta e singura modalitate de a avea o relatie sau o casnicie fericita? iar daca sunt persoane care aplica aceasta metoda poate ar dori sa spuna si ce motive au ( fara sa fie judecati, bineinteles, pana la urma e problema lor cum isi traiesc viata).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stau cu iubita/sotia sau iubitul/sotul din obisnuinta, dar mai trebuie din cand in cand si cate o "aspirina".

 

Asta e pentru mine o aberatie. Punct.

Stiu ca sunt alte persoane care practica asa ceva dar pentru mine ramane o aberatie.

 

Daca a intervenit ceva monotonie.... ma uit dupa ceva catuse, sau un bici, un costum de zoro, niste uleiuri parfumate, un babysitter si un bilet pe o insula exotica, o tehnica tantra.... sau niste frisca si capsuni... in fine... gasesc eu ceva...

 

Decat sa ma culc cu alta si dupa o partida dezamagitoare sa ma apuce mustrarea de constiinta... mai bine imi pun mintea la contributie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stau cu iubita/sotia sau iubitul/sotul din obisnuinta, dar mai trebuie din cand in cand si cate o "aspirina".

Adica e mult mai comod sa inseli decat sa inchei o relatie care nu te mai multumeste de nicio culoare. N-o sa inteleg de ce multi prefera "amanta", n-o sa inteleg de ce nu fac niste eforturi pentru ca relatia in care sunt implicati sa mearga mai bine. E mai simplu sa spui ca nevasta nu-ti acorda atentie si sa cauti in alta parte ceea ce nu gasesti acasa.

 

Decat sa ma culc cu alta si dupa o partida dezamagitoare sa ma apuce mustrarea de constiinta... mai bine imi pun mintea la contributie.

Cei care au "rezerve" , nu prea au constiinta. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica e mult mai comod sa inseli decat sa inchei o relatie care nu te mai multumeste de nicio culoare. N-o sa inteleg de ce multi prefera "amanta", n-o sa inteleg de ce nu fac niste eforturi pentru ca relatia in care sunt implicati sa mearga mai bine. E mai simplu sa spui ca nevasta nu-ti acorda atentie si sa cauti in alta parte ceea ce nu gasesti acasa.

 

Am sa joc putin si avocatul diavolului.

 

Daca relatia nu e cum ar trebui sa fie... daca cei 2 au ajuns in relatie din inertie... e foarte posibil sa fie deficiente. Dar sunt si beneficii. Beneficiile astea nu merita a fi riscate si atunci persoana apeleaza la un compromis. Accepta relatia asa cum e si compenseaza cu aspirine.

 

Cred ca o situatie de genul asta poate fi intalnita mai ales in relatiile cu tendinta spre monotonie sexuala. De exemplu daca cele 2 persoane se inteleg suficient de bine in viata de zi cu zi (fara conflicte) dar nu au atitudini erotice prea compatibile. Daca datorita unui concurs de circumstante, el (sau ea) da peste un complementar... e posibil sa ramana foarte impresionat(a) de noua dimensiune descoperita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e pentru mine o aberatie. Punct.

Stiu ca sunt alte persoane care practica asa ceva dar pentru mine ramane o aberatie.

 

Daca a intervenit ceva monotonie.... ma uit dupa ceva catuse, sau un bici, un costum de zoro, niste uleiuri parfumate, un babysitter si un bilet pe o insula exotica, o tehnica tantra.... sau niste frisca si capsuni... in fine... gasesc eu ceva...

 

Decat sa ma culc cu alta si dupa o partida dezamagitoare sa ma apuce mustrarea de constiinta... mai bine imi pun mintea la contributie.

De ce crezi ca iti iei amanta doar de monotonie ?

Uite eu unul ii spun de la inceput ca nu pot iubi o singura persoana, si cred ca nimeni nu poate asta. Iar aceia pe care o voi lua de sotie, va fi adevarata iubire, restul trecatoare.

Numai ca iubirile sunt ca si persoanele, fiecare este unica.

Deci nu se poate vorbi de monotonie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite eu unul ii spun de la inceput ca nu pot iubi o singura persoana, si cred ca nimeni nu poate asta. Iar aceia pe care o voi lua de sotie, va fi adevarata iubire, restul trecatoare.

 

 

Majoritatea te-ar contrazice...ar spune ca ei nu pot iubi mai multe persoane. Dar stai asa. Tu nu poti iubi o singura femeie intr-o viata sau intr-o relatie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite eu unul ii spun de la inceput ca nu pot iubi o singura persoana, si cred ca nimeni nu poate asta.

Si ce femeie crezi tu ca accepta un barbat care nu o poate iubi doar pe ea? Ce femeie ar accepta ca iubitul/sotul sa mai aiba si alte relatii?

 

Iar aceia pe care o voi lua de sotie, va fi adevarata iubire, restul trecatoare.

Daca e adevarata, ar trebui sa fie singura si sa nu mai simti nevoia sa ai si altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce femeie crezi tu ca accepta un barbat care nu o poate iubi doar pe ea? Ce femeie ar accepta ca iubitul/sotul sa mai aiba si alte relatii?

 

 

Exista si astfel de femei, crede-ma! Dar ideal ar fi sa nu stie, nu? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista si astfel de femei, crede-ma! Dar ideal ar fi sa nu stie, nu? :tease:

Da, dar el zicea ca ii spune de la inceput.. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se castiga mai mult si mai durabil prin sinceritate - si asa separi persoanele de calitate de cautatorii de o noapte

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×