Sari la conținut
Forum Roportal
Andreea287

Ioana are nevoie de ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ca sa ma fac inteleasa odata pentru totdeauna ....am divortat de primul sot ....sunt casatorita a doua oara ...am fetita sotulș baietelul langa mine ....voi ati inteles ca sunt singura divortata de doua ori?

 

 

Pai daca spui

700lei din care ne mai raman sa traim 3 persoane

1 mama+2 copii = 3 persoane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, ai nimerit pe un forum unde fiecare utilizator e un sfant si isi permite sa arunce cu pietre in cel cazut.

 

 

Andreea nu e nici un exemplu negativ, nici o criminala si nici nu este in sala de judecata unde voi sunteti juratii si-aveti dreptul sa o judecati. Este o mama cu un copil bolnav si o situatie materiala precara. La fel se putea intampla si la 28 sau 35 sau 40 de ani.

Dar nuuuu...voi trebuie sa o judecati pentru varsta la care a facut copii!!! Tipic romanesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, nu asta conteaza acuma, ci felul in care pretinzi ajutor.

 

copilul uneia din surorile mele a facut de craciun o forma ffff grava de laringita. au stat in spital pe baza asigurarii unuia din parinti si pe drepturile clasice ale pruncilor.

acum copii sunt tratati cu o grija imensa.

 

pe langa suportul psihic, tatal cu ce ajuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in spital la bucuresti la obregea ...am platit absolut totul ....cu exeptia analizelor de sange ale fetitei ...si faptul ca am ramas in spital cu fetita am pltit 6 lei pe zi

 

 

 

 

in sfarsit o persoana care da dovada de maturitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nuuuu...voi trebuie sa o judecati pentru varsta la care a facut copii!!! Tipic romanesc!

De ce nu?

Ea insasi a spus sa nu o judecam gresit. Si am mai spus, o judec corect.

 

Pai cand iei decizii atat de importante nu e treaba lumii, e o chestiune privata, o optiune personala, iar cand o imbulinezi, vrei incuviintarea publicului si sprijin?

 

 

Eu nu am solutii despre cum sa ajut copiii in situatii dramatice.

Daca aveti voi, salvati-i. M-as bucura.

Dar daca tot sunteti sensibili, ajutati-i pe toti care sunt in astfel de situatii, inclusiv pe cei care nu scriu pe forumuri.

Incurajez un ajutor pe care unele persoane ar putea sa il dea si sa salveze de la dezastru copii nevinovati.

 

Forumisti, va rog, ajutati-i PE TOTI.

Vreau sa vad de maine o solidaritate fantastica.

 

Si nu sunt statistician, dar probabil ca in fiecare zi, o femeie in situatie precara face sex, deci posibil copii.

Puneti-i in lista de asteptare.

 

SUCCES!

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te contrazic. Chiar in ajunul Craciunului, fiind internat in spital, tatal meu a facut CT. Gratuit, desigur.

 

Fara vreo interventie la cineva sus pus?Poate.

Eu tot de tatal meu vorbeam.Cu interventii am reusit sa-i fac CT in timp util dar platit.Altfel trebuia sa fie trecut pe o lista de asteptare ce se intindea pe vreo 3 luni.Atunci ar fi fost gratuit dar nu stiu daca ar mai fi fost cazul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca varsta, ci conditiile in care i-a facut.

Acum... important este sa isi rezolve problema, dar si felul in care o rezolva.

Cand ai 2 copii, nu ar trebui sa`ti 'permiti' sa ramai doar cu un rinichi. Asta da dovada de iresponsabilitate.

Cum sa mai ai grija de copii tai, cant tu isuti devii 'o probleme medicala'?

Corect. In afara de faptul ca e ilegal, ii poate cauza probleme de sanatate grave.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corect. In afara de faptul ca e ilegal, ii poate cauza probleme de sanatate grave.

Mai.

 

Dar de ce sa nu criticam si varsta de 16 ani?

Ce tot aveti?

 

Ca in media, cand se marita spoitoreasa Argentina la 16 ani, se produce valva, ca drepturile copilului, ca UE, OPEC, G7...

Sau in mai stiu eu ce triburi de bosimani...

 

De ce sa trecem cu vederea lucrul asta?

 

Si aici nu discut personal, despre Andreea, ca nu ii tin socoteala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Andreea, nu asta conteaza acuma, ci felul in care pretinzi ajutor.

 

copilul uneia din surorile mele a facut de craciun o forma ffff grava de laringita. au stat in spital pe baza asigurarii unuia din parinti si pe drepturile clasice ale pruncilor.

acum copii sunt tratati cu o grija imensa.

 

pe langa suportul psihic, tatal cu ce ajuta?

care e efectiv ajutorul ala pe care l-a cerut? n-a venit la tine cu pistolul la tampla sa-ti ceara portofelul si averea. A venit aici sa ceara un sfat, un ajutor si nu neaparat banesc

 

De unde atata rautate in tine????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×