Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Sau presimtire, adica ma simteai cand iti raspundeam aici, si te-ai gandit la mine in acelasi timp ..

 

Eu zic ca eu te am adus cu gandul :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati intalnit persoane cu care puteti comunica telepatic ?

De doua ori mi s-a intamplat sa comunic telepatic cu o aceeasi persoana si niciunul dintre noi nu si-a propus asta. Pe rand, fiecare dintre noi a trecut prin momente "deosebite", iar celalalt a simtit asta , de la sute de kilometri distanta. Cred ca telepatia poate apare doar intre niste oameni care au intre ei un anumit tip de legatura ( pe care eu nu mi-o pot explica vis-a-vis de persoana mentionata).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Empatie si activitati comune, sint 2 conditii. Dar pot fi si altele. O stare de relaxare, in comun. Sau o nervozitate deosebita a unei persoane, si atunci transmite respectivul. O stare parca alfa (nu stiu exact cum e cu starile creierului), e conditia ca o persoana sa receptioneze, fara sa emita. dar apoi poate emite. In faza a doua.

In stadiul de evolutie al oamenilor transmisiile telepatice sint inconstiente. Cind se constientizeaza cel mai adesea se rupe legatura. Si incepe sporovaiala :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce tare cand se vor interzice forumurile deoarece 'deranjeaza si aduc prea multe informatii maselor manipulate'...vom comunica telepatic nu? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai undele radio la ce crezi ca s-au inventat? Sa interzica telepatia sau energia libera din atmosfera. Fara toate undele eterice din lumea umana, telepatia ar fi foarte clara si usoara de folosit. Acum telepatia este ca o lumanare intr-un viscol de eficienta, comparativ cu natura ei intr-un mediu neinfectat energetic/magnetic/electric.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai undele radio la ce crezi ca s-au inventat? Sa interzica telepatia sau energia libera din atmosfera. Fara toate undele eterice din lumea umana, telepatia ar fi foarte clara si usoara de folosit. Acum telepatia este ca o lumanare intr-un viscol de eficienta, comparativ cu natura ei intr-un mediu neinfectat energetic/magnetic/electric.

 

 

eu cred ca undele radio s-au descoperit...sunt pulsari si alte corpuri ceresti care emit unde radio dinainte de a exista omenirea.....

inainte de a exista mobile,radio,televiziune si sateliti si unde radio artificiale...nu exista telepatie in masa....deci ma indoiesc ca undele radio artificiale ar avea vre-o legatura cu telepatia.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci stelele au nevoie de unde radio sa telepateze unele cu altele? Dar ce, ele sunt vii si barfesc ca ultimele tate? Stelele exista doar deasupra lumii umane. Nu exista dovezi ca ele ar putea exista in afara lumii stiute de noi acum.

 

Daca in loc de corpuri ceresti erau doar gaze ionizate sau aurore boreale cu lumina crepusculara, neutra sau foarte slaba din punct de vedere radio, mai exista electricitate sau tehnologie in lumea umana? Poate doar mecanica simpla.

 

Daca undele radio vin de la corpurile zburatoare deasupra lumii umane, nu inseamna ca ele sunt sursa electricitatii si magnetismului? Nu inseamna ca ele isi folosesc telepatia sa tipe ca apucatele in toata lumea stiuta, de parca ar fi femei nebune?

 

La ce le trebuie stelelor comunicare prin unde radio sau la distanta? Nu este telepatia forma de comunicare a fiintelor vii, imposibila formelor moarte?

 

inainte de a exista mobile,radio,televiziune si sateliti si unde radio artificiale...nu exista telepatie in masa....deci ma indoiesc ca undele radio artificiale ar avea vre-o legatura cu telepatia.....

 

Ai fost intr-o lume unde nu aveau toate inventiile acelea, sa dovedesti ca nu aveau telepatie in masa? Insasi undele radio sunt o forma de telepatie moarta ce are loc pe distante mari, si totusi din surse inexplicabile de catre nimeni.

 

Din perspectiva ta, ce anume e in stare sa impiedice telepatia in masa, daca nu pulsurile ultra haotice ale spectrului em?

 

Nu exista nimic sa impiedice telepatia moarta a electricitatii si inventiilor, corect? Dar exista ceva ce poate impiedica si bruia simtul de telepatie spiritual?

 

Judeca si tu putin, ce ai spus .. sunt instrumentele electrice mai vii decat oamenii? De ele pot comunica usor pe distante enorme, ceea ce oamenilor le este extrem de greu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

in primul rand cei mai multi oameni nu accepta notiunea de telepatie...deci si imposibilitatea de a comunica prin telepatie.si astfel apare blocajul..si...poate trebuie sa fi trezit spiritual ca sa comunici prin telepatie...e doar o parere...

eu ma refeream la timpurile recente...oamenii comunicau prin scrisori,mesaje cu porumbei nu prin telepatie.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×