Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Da exact.

 

Milisecunda lumina este distanta ocupata de continentele umane, de la tarile extreme masurate inseamna cam 40.000 km sau ceva in stilul. Cum lumina poate avea si 300.000 km pe secunda, ii ia luminii conventionale cam o optime de secunda sa depaseasca in totalitate lumea oamenilor, indiferent din ce directie vine.

 

Daca telepatia are viteza de tahion, atunci lumea umana devine si mai mica pentru mintea telepatica. Adica imagineaza-ti o mica pestera sapata intr-un munte enorm. Aia e umanitatea prin raport cu viteza luminii sau telepatiei.

 

Iar pentru lumile astrale, sau alte planuri unde lumina nu este incetinita de intuneric sau strat eteric sau campuri magnetice, suprafata ocupata de lumea umana devine ridicol de mica.

 

 

Mersi silverdane pentru explicatia milisecundei lumina , ca sincer nu o stiam . Pai si de unde stii ca mintea umana e deja mica pentru telepatie , avand in vedere starea ei latenta ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un om cu tensiune mare, are entitati ce il ...preseaza mental. Cind e scazuta, e...liber...in acest domeniu. O ipoteza aproape verificata de mine.

Si de mine e verificata . Cand esti stresat , agitat , tensionat... de obicei sunt si entitati care te preseaza mental .

Iti induc ganduri , dorinte si sarcini . Sarcini , exact cum ziceai si tu... cand iti renegi responsabilitatile , sau ai ceva de facut pe viitor - sau doar sa se joace cu tine :) . Grecii le ziceau daim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai e o faza legat de stres si de telepatie . Entitatile care te preseaza ( sau pe care le presezi ) pot fi si din domeniul fizic , de aici .

Forumul e cea mai buna baza in sensul asta . Prin discutiile de aici se creeaza , niste presinguri mentale telepatic... sau chemari , care duc la stres si tensiune daca nu sunt rezolvate . Eu am testat asta la greu si pe alte forumuri si cred ca oricine scrie pe aici e constient de asta . Voi zicetii adictie sau cum vreti , dar sunt legaturi telepatice care te atrag... sau pe care le provoci ( cauti ) constient sau inconstient !

 

Cine are ochi in minte :lol2: , sa auda , sa observe si sa inteleaga . :spiteful:

Legaturi mentale care nu iti dau pace si nu le dai nici tu .

 

Cred ca ai definit aici obsesia. Trasatura comuna fiintelor inferiore (cred?) si care nu poate fi mereu blamata pe daimoni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca ai definit aici obsesia. Trasatura comuna fiintelor inferiore (cred?) si care nu poate fi mereu blamata pe daimoni.

OBS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci cele superioare daca au vointa tulburata, se deschide o gaura de vierme si-i teleporteaza in corp uman in lumea asta? De aceea fiecare fiinta de aici sunt inferioare si cu vointa slaba, pentru ca au putut fi rapite din alte lumi? Interesant ..

 

Vointa libera nu inseamna sfintenie. Vointa libera inseamna viata. Cei fara vointa libera sunt sclavi, unelte ce dau aparenta vietii, imitand cu servitudine vointa stapanilor, fara minte proprie. Sau cu minte programata de cei care o pot controla sau influenta. Adica numai cei usor de pacalit vor considera posedatii ca fiind fiinte adevarate, si nu arme de distrugere/manipulare in masa.

 

Daca o fiinta superioara ar avea puterile descrise de tine acolo, una singura din alt univers ar avea puterea sa vina aici si sa anihileze total rasa umana, si distruga pe veci lumea asta. Sau sa conduca cu usurinta intreaga lume umana, cu toate fiintele inferioare de aici.

 

Deci ce spui tu ori e perfect adevarat si plauzibil doar ca nu s-a intamplat inca, poate .. ori e complet stupid.

 

Forma umana impreuna cu lumea umana a fost facuta pentru a converti fiinte superioare in fiinte inferioare, cei liberi in posedati, cei vii in morti umblatori, sufletele in unelte. Cei care sustin ca nu pot exista decat suflete inferioare in lumea asta, sunt posedatii ce deja au fost "convertiti" in sclavi umanizati, ori care nu aveau mai multa vointa libera decat un om are aici. Adica erau deja fiinte inferioare inainte sa fie trimise in misiune in lumea asta.

 

Lumea asta poate sa fie un fel de filtru astral, care ajuta fiintele libere sa-si afirme caracterul si individualitatea, iar cele inferioare sunt lasate in urma, cu mazga umana cu care se identifica si pe care o adora.

 

Ca un fel de examen spiritual, daca vrei. Devii om, inseamna ca sufletul tau e slab, fara potential, si esti doar o jucarie pentru cretini. Devii ceva ce oamenii nu pot atinge sau nu pot egala/depasi, doar daca ai suflet viu, si vointa libera.

 

Comun ar fi ca fiintele inferioare, obsedate, din alte lumi, sa devina acei daimoni de care spunezici tu. Dovedind ca "fiintele superioare" de pe alte lumi au si ele destule tulburari de vointa, si nu sunt sfinti, doar ordinari. Sau tu inca ai obsesia aceea cu "raiurile" si utopiile nemaivisate, nemaipomenite, nespus de inteligente de pe alte lumi?

 

Eu cred ca celelalte lumi, foarte apropiate de lumea aceasta decat se lasa a crede prin aparente, sunt mult mai ordinare si poate chiar decazute decat oamenii. Existenta daimonilor, razboaielor spirituale intre ingeri si alte jocuri de putere si strategie demonstreaza usor ca tu visezi la caluti de emerald.

 

Lumea umana e doar un cimitir de suflete, unde poti ajunge doar posedat sau decazut sau mort, sau te intorci in alte lumi si-ti recapeti si vointa libera si dreptul de ascensiune si viata eterna. Faptul ca nu exista "scapare" pe alte lumi, sau cai si locuri de trecere in alte existente, sau taramuri decat lumea umana .. spune chiar tot. Mai mult decat va chinuiti voi sa acoperiti sau fabulati pana in panzele albe. Locul de unde nu poti sa iesi, sau nu stii cum, si iti impune legi ce nu se pot schimba, se numeste inchisoare. Doar un daimon poate numi inchisoarea "camin" sau "scoala". Pentru ca ii invata sa fie sclavi mai buni, si sa considere sclavia ca prima si a doua natura, ca parte din viata si stabilitatea mediului de acasa.

 

Ce credeti ca ar mai ramane din lumea umana/terra/pamant daca am stii de porti spre alte realitati paralele sau cai de a ajunge direct in alte lumi? Cine ar mai dori sa fie sclav al materialismului sau lacomiei sau influentei daimonilor? Fix organe de reproducere.

 

Cunoasterea publica de cai usoare de acces la restul lumilor, inseamna cea mai agresiva forma de libertate cu putinta. Toti daimonii si-ar uda lenjeria de frica, pentru ca ar deveni prada oamenilor. Adica umanitatea cu raul ei i-ar face fetite pe amaratii de demoni, la modul cel mai umilitor si jenant. Daimonii se tem de schimbare si de libertate. De aceea oamenii se supun acestor reguli nescrise, instinctiv. Pentru a-si sacrifica viata si libertatea unor fiinte lase, lipitori spirituale gen daimoni.

 

Ce control ar mai exista, daca orice om ar putea ajunge in doi pasi si trei miscari pe alte lumi? Tot fix organe de reproducere. De aceea lumea umana este "izolata" acum si pe veci. Nu va exista intentia umana de a trai pe taram propriu, sau dupa vointa si minte proprie, toti multumindu-se cu fermele umane de aici.

 

Ca animalele domesticite de la ferma. Li se pare o aroganta incredibila si nesimtita sa plece de la abator, pentru a trai in libertatea naturii cu animalele salbatice, si de un bun simt feroce sa ramana cu lantul de gat mergand spre macelarie, pentru a deveni mezeluri de calitate. Aproape ca dezvolta un simt al mandriei ca sunt miei de sacrificiu, si nu au vointa libera, adica "free doom". Doar la ferma ai gard, e cald si bine, ai comunitate, ai intelegere si iubire.

 

In salbaticie ce ai .. nesiguranta mortii, adica riscul de a trai vesnic daca nu te vaneaza nimic, frigul si singuratatea, si dispretul animalelor de la ferma ca le-ai parasit cuibusorul mortii. Adica libertatea a ajuns taboo social, politic, economic, si religios. Viata este doar o resursa, o statistica, iar visul a ajuns nebunie si anormalitate.

 

Lumina perfectiunea si sanatatea este exact resursa din care se hranesc daimonii in nestire, si cei care o cultivati in lumea asta sunt poneii de pret ai lor. Adica medialiatii si campionii din alte lumi. Ca un fel de actori de success, care nu vor niciodata sa renunte la job, pentru ca sunt dependenti de atentia demonilor, de superioritatea lor prin comparatie cu majoritatea oamenilor, si se complac perfect compromisului sclaviei umane.

 

Poate daimonii au si ei nevoie de distractie, piese de teatru, filme realiste. Asa ca folosesc sufletele pierdute aici in lumea umana, drept actorii lor. Sa invete si ei din observarea luptelor fraierilor de aici, cum sa fie demoni mai buni, sau cum sa evolueze in lumile lor mai repede. Adica presupusa "evolutie" la care unii mai spera aici, sa fie doar distractia demonilor ce fura invataturi si energie de la ei. Adica doar daimonii sau alte fiinte astrale sa beneficieze din spiritualitatea si lumina celor de aici, si a lor sa fie adevarata evolutie, pe spatele nostru.

 

La cata determinare si obsesie ai in cuvinte, Zen, parca simt cum deja ai ajutat 300 legiuni de daimoni sa devina zei. Tu ramai simplu om aici, iar ei aduna toata karma ta pozitiva in sacurile lor. Poate de asta aberezi de utopii si paradise, poate din energia ce ti-au furat-o daimonii pana acum, le-ai evoluat societatea pe culmi nebanuite.

 

 

Cu cat un suflet este mai "productiv" cu atat daimonii fac eforturi mai mari sa-i tina "pe centura", adica in lumea asta. Intreaga umanitate poate fi o creatie magica, o sursa mistica de putere, pentru evolutia unei rase de daimoni, cu o intreaga cultura si civilizatie. Cu cat va atasati mai adanc de oameni si lumea asta, cu atat hraniti ascensiunea monstrilor mai mult. Cu cat va detasati mai usor de lumea asta si oamenii ei, cu atat mai usor evoluati cu adevarat, pe cont propriu, nesecati de daimoni. Si daimonii vor face eforturi de a va trage inapoi "in joc", pana sa apuce sa renunte complet la vampirizarea luminii voastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Dupa cum se zice . Fiecare poveste are 3 prisme... a mea * a ta * si adevarul !

Poate daca ne luam dupa numitorul comun vom da si de adevar .

 

Hmm , lumea asta un filtru astral , un examen spiritual...

Corect . Asa e ! Iti depasesti conditia si treci la nivelul urmator .

Contextul examenului fiind chiar inchisoarea , dupa modelul ce nu te omoara te face mai puternic . Tu de la sine nu ai cum sa stii cat rezisti la frig (sa spunem) si de ce energie interioara dispui , pana chiar nu ajungi sa testezi face to face cu conditia respectiva . Nu stii ce calitati si limite ai pana nu te arunci in groapa cu lei . De unul singur sa iti afirmi si cizelezi caracterul nu prea poti , decat mimand limite fantastice in fata oglinzii .

Am spus sa cizelezi pentru ca automat intervine si evolutia . E logic ! Inveti , inveti , inveti si la un momentdat din acumularea cantitativa faci saltul calitativ . Daca evolutia nu ar fi dezideratul vietii atunci care ? (daca prin experienta ajungi la salturi de nivel)

 

Lumina , sanatatea si perfectiunea... e hrana daimonilor . Hmm pretul corect din nou .

Dar poate poti sa intelegi ca d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
'NASTYPRIMUL' adica daca eu am sangele gros si tensiunea intre 13 cu 8 si 17 cu 9 ce entitati ma preseaza ?

Mentionez ca sunt hipertensiv :lol2:

Vorbeam de singe gros fiindca atunci cind ma taiam, parca era miere, asa curgea. Iar au aveam intre 11-13 tensiunea. Ma miram si eu. Acum s-a mai schimbat ca am facut o cura zdravana de sucuri toata iarna. Si nu mai e asa.

 

In cazul tau nu stiu ce entitati te preseaza. Dar cauta-le pe sub pat, prin camera. :spiteful:

Chestia e mentala.

 

Dar la mine cum se explica ca de la tensiune 13-15 la 30 de ani, acum am pina in 13. De atunci mi-a scazut brusc, pina la 9-10, si s-a stabilizat la 11-12.

 

E o ipoteza ca atunci cind ai responsabilitati in derulare, tensiunea nu creste cit esti in actiune. Cind te opresti ptr timp prea lung creste tensiunea.

Cind nu ai responsabilitati in derulare, tensiunea ramine scazuta. Responsabilitatile se traduc si prin persoane ce asteapta de la tine sa rezolvi probleme. Cum iti induc ele starea de tensiune? Telepatic, fara sa-si dea mai nimeni seama.

Unde e sediul tensiuni si al telepatiei. In acelasi loc, la ceafa.

Repet, e o ipoteza verificata de mine. Si care poate ajuta la micsorarea sau scaderea tensiunii, prin actiune si vointa. Sau inactiune sau lipsa de vointa.

O sa mai revin, fiindca fenomenul e dinamic nu static. In realitate tensiunea noastra nu e fixa.

Frica e cea care face sa scada tensiunea. Dar spre sfirsitul ei, creste, Cind de fapt sintem invitati sa trecem la actiune.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana la urma care e dezideratul tau ? Ca evolutie , spiritualitate nu parca ziceai . Ce ? Libertate de aici si-atat ?

Ai zis mai sus ca lumile celelalte sunt mai rele decat asta . Inviti la ce atunci ? La explorat salbaticiile doar ?

 

Daca sunt lumi mai rele decat asta, evolutia in mediul lor e si mai interesanta. Libertatea de a explora lumile mai rele aduce sansa reala de evolutie, daca doresti asta. Libertatea de a explora lumile mai docile aduce evolutie pe alte planuri decat cel periculos.

 

Adica libertate de dragul libertatii. Ca daca nu exista libertatea de a parasi lumea umana, nu exista libertate in lumea umana. Si daca nu exista libertate in lumea umana, ce cauti tu aici? Sclavia?

 

Ce inseamna libertatea, daca nu poate fi doar de dragul libertatii, doar asa in ciuda? Tu oare ai vreo idee sau experienta a libertatii, care nu e dominata de limitele umanizarii? Ai gustat vreodata libertatea, sau esti doar un plod sub fusta mamei?

 

Spre exemplu dezideratul meu in alte lumi poate fi anihilarea totala a existentei pe acele planuri, si nu ar trebui sa existe nimic sa indrazneasca a ma opri, pentru ca nu asa merg lucrurile. Toti sunt pampalai docili ce stau in dos-terior si admira natura, asteptand sa vina cineva sa-i omoare, nu? Parca asa suna teoria ta miraculoasa.

 

Insasi explorarea salbaticiilor este o idee normala de viata, sau chiar evolutie. Cum poti sa cunosti ce inseamna lumea asta, daca nu le cunosti deloc pe toate celelalte? Cunoscand alte lumi, se poate cunoaste mai usor si lumea asta si acele lumi, nu? Ai ceva impotriva cunoasterii lumesti?

 

Stii cum spun cainii de la stana: "noo ham, ce-mi trebuie mie sa vanez sau sa caut adapost sau siguranta, sa ma apar singur, si sa explorez natura inconjuratoare, doar am tot ce-mi trei' aici, nooo....".

 

Asa si tu intrebi ~Ce rost are sa vezi alte lumi cand deja o vezi pe asta in proportie de 0.1 %~ deci tactica lenesilor.

 

"La explorat salbaticii doar" Doar? Ai explorat tu tot ce e acolo sa poti spune ca e doar asa ceva?

 

Exitul de-aici se face intai prin adunarea de informatii concrete , la secunda si apoi prin explorare . Mergand ca orbul poti sa mori in van cu sanse de un milion la unu ! Sunt metode , tehnici , ayahuas-te lol care iti permit sa iesi din carcasa umana si sa explorezi virtual tot ce vrei . Daca te consideri o fiinta superioara si cu vointa de fier , atunci nu te opreste nimic sa treci la treaba . E mult mai eficient decat sa mergi sa cauti iesiri din labirint in portaluri teoretice , prin locuri indepartate mai ales cand nu dispui de resurse si permisivitate sociala lol .

 

Ai dovedit tu vreuna din afirmatiile acelea? Ma refer nu la articole prostesti, ci la oameni reali, aflati in stare de existenta umana, daca ai habar ce implica asa ceva.

 

Daca tu esti fiinta superioara si cu vointa de fier, treci la "treaba" ce astepti? Inca nu ai demonstrat nimic spiritual ce exista in lumea asta. Sau daca nu ai nici superioritate nici vointa de fier, cum de stii tu ce trebuie sa faca ele? Prin logica de fotoliu?

 

Evidentiaza aplicabilitatea teoriilor tale in lumea reala, daca poti ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebam doar din perspectiva tam-tamului . Explorarea salbaticiilor o poti face dar nu e asta cel mai inalt scop sau cel mai eficient . Si eu sunt de acord cu el , dar daca imi zici ca voi descoperi misterele vietii acolo si sa merg sageata pentru asta... apai numai in Peru sau undeva peacolo as merge ca sa ma intalnesc cu shamanii si medicina lor . Io sau tu de unul singur , doar safarii de distractie putem face .

 

Libertatea nedominata de limitele umanizarii nu e chiar libertate totala . Ca mai ai si inchisoarea trupului (cu toate cerintele si nevoile sale) remember ?! Si atunci unde cauti libertatea... afara din lume sau afara din trup ?

Pai concluzia mea e ca nu exista libertate aici si asta se prelungeste peste toata lumea cunoscuta . Poate ai dreptate si e mai mult decat stim din geografia main-stream dar... e si un darrr !

Libertatea doar prin interior ti-o poti castiga . Prin tehnici si metode de introspectie . Sa afli informatii despre tine si viata si sa actionezi in consecinta . Zic eu... poate nu stiu si stii tu .

 

 

Teoriile mele duc inspre practica transcedentala , punct . De acolo... e alt meniu .

Vointa de fier se cultiva sau izbucneste , cand ajungi sa te saturi de propria-ti mediocritate si invartit in cerc .

 

Articole prostesti ? E plina lumea de oameni reali care au experimentat si iti indica aceleasi lucruri .

De dovedit doar personal poti dovedi . Prin incercare si experimentare directa , clar .

 

Superioara ? De unde atata aroganta pe mine ?

 

Logica de fotoliu nu are nimic a face cu ce pricepi din realitate . Ca doar o faci si tu remember ?

Mult din calitatile si atributele fiintei stau in alte planuri . Nu pozitia sau mainile si picioarele ma definesc pe mine si ce pot eu sau nu sa pricep ci intelectul . Intuitia , logica si instinctul (poate) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×