Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Faceti voi misto, dar va vad cind sinteti avertizati de ceea ce voi vreti. E ca o galeata de apa in cap. Uzi sinteti, nu mai puteti nega. si trebuie sa luati masuri sa va uscati, altfel in spital ajungeti cu vreo raceala, infectie, daca e frig. Asa e si cu aceste aflari de viitor. Spor la joaca..... :blink: :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faceti voi misto, dar va vad cind sinteti avertizati de ceea ce voi vreti. E ca o galeata de apa in cap. Uzi sinteti, nu mai puteti nega. si trebuie sa luati masuri sa va uscati, altfel in spital ajungeti cu vreo raceala, infectie, daca e frig. Asa e si cu aceste aflari de viitor. Spor la joaca..... :jester: :spiteful:

n-as prea crede...daca intr-adevar ai o abilitate din domeniul para[psihologiei,din nastere si nu ai provocat nimic pt a o avea,nu te poti usca pt ca esti deja uscat si realist ca esti diferit de altii(desi altii nu te inteleg) :o: Pe de alta parte,daca sunt persoane care nu au avut deloc experiente de genul spre exx:telepatie...si incearca sa faca nu stiu ce exercitii citite prin nu stiu ce carti facute ca sa manance timpul si banii oamenilor,atunci probabil ca se vor uda si vor ajunge la urgenta psihiatrie.Cunosc din pacate un caz persoonal,care acea persoana inca viseaza ca va ajunge un super-"paranornakl" dar din prea multa medoiitatie,yoga si exercitii de vizualizare a ajuns sa numai suporte sa stea prea mult atent,si-a pierdut rabdarea pana cand parintii lui nu l-au mai suportat si a fost transportat in camasa de forta la spital.Deci se poate si cum spui tu,dar trebuie sa stii ca sunt persoane inzestrate din nastere si care abia dupa o anumita varsta au observat ca altii nu pot "citii gandurile" sau vedea in trecut,viitor etc.Din pacate acele persoane s-au inchis in ele pt ca putini sunt cei care le recunosc adevarata valoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-as prea crede...daca intr-adevar ai o abilitate din domeniul para[psihologiei,din nastere si nu ai provocat nimic pt a o avea,nu te poti usca pt ca esti deja uscat si realist ca esti diferit de altii(desi altii nu te inteleg) :spiteful: Pe de alta parte,daca sunt persoane care nu au avut deloc experiente de genul spre exx:telepatie...si incearca sa faca nu stiu ce exercitii citite prin nu stiu ce carti facute ca sa manance timpul si banii oamenilor,atunci probabil ca se vor uda si vor ajunge la urgenta psihiatrie.Cunosc din pacate un caz persoonal,care acea persoana inca viseaza ca va ajunge un super-"paranornakl" dar din prea multa medoiitatie,yoga si exercitii de vizualizare a ajuns sa numai suporte sa stea prea mult atent,si-a pierdut rabdarea pana cand parintii lui nu l-au mai suportat si a fost transportat in camasa de forta la spital.Deci se poate si cum spui tu,dar trebuie sa stii ca sunt persoane inzestrate din nastere si care abia dupa o anumita varsta au observat ca altii nu pot "citii gandurile" sau vedea in trecut,viitor etc.Din pacate acele persoane s-au inchis in ele pt ca putini sunt cei care le recunosc adevarata valoare.

Fenomenul de telepatie, dar si altele poata apare brusc. Apara de la o oboseala f mare, un soc puternic, de orice natura. Sau lent. Nu depinde f mult de persoana in aceste cazuri.

Dar poate depinde daca isi doreste ceva. Incepe sa-si dea seama brusc de realitate, in acel domeniu. Apoi este ca o cascada. Fenomenul nu mai poate fi oprit. Se duce ca un dar sau o povara, depinde de cum il vezi.

Intr-adevar nu e bine sa fortezi aceste abilitati. Pot duce la dereglari mentale.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fenomenul de telepatie, dar si altele poata apare brusc. Apara de la o oboseala f mare, un soc puternic, de orice natura. Sau lent. Nu depinde f mult de persoana in aceste cazuri.

Dar poate depinde daca isi doreste ceva. Incepe sa-si dea seama brusc de realitate, in acel domeniu. Apoi este ca o cascada. Fenomenul nu mai poate fi oprit. Se duce ca un dar sau o povara, depinde de cum il vezi.

Intr-adevar nu e bine sa fortezi aceste abilitati. Pot duce la dereglari mentale.

dapdar ai omis copii care au aceste abilitati din nastere(desi f.f. rari,dar ei exista)si nu au suferit vreun soc sau sa aibe vreo dorinta in acest domeniu necunoscut lor la varsta respectiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da am avut asemenea experiente de exemplu: vroiam sa sun o anumita persoana si exact in secunda aceea m-a sunat ea, sau vreau sa spun ceva anume si exact atunci imi spunea ea acelasi lucru, cred ca totusi exista si o anumita legatura intre cei nascuti in acelasi loc la intervale de cateva ore in care se leaga anumite conexiuni care raman doar un timp sau toata viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dapdar ai omis copii care au aceste abilitati din nastere(desi f.f. rari,dar ei exista)si nu au suferit vreun soc sau sa aibe vreo dorinta in acest domeniu necunoscut lor la varsta respectiva.

Eu spun de persoanele care nu au avut anterior. sau nu au constientizat.

Nu e deloc o capacitate rara. E practic la toti oamenii, dar in stare latenta, ca si constientizare.

Ce spuneam ca apare la unele socuri, este atunci cind urmeaza ceva f puternic.

Un om normal o are aleatoriu.

Cu toate ca eu sint de parere ca nici un gind nu-l avem de unii singuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da am avut asemenea experiente de exemplu: vroiam sa sun o anumita persoana si exact in secunda aceea m-a sunat ea, sau vreau sa spun ceva anume si exact atunci imi spunea ea acelasi lucru, cred ca totusi exista si o anumita legatura intre cei nascuti in acelasi loc la intervale de cateva ore in care se leaga anumite conexiuni care raman doar un timp sau toata viata.

Exact ceea ce ai spus tu mi s-a intamplat mie ieri toata ziua cu vecina mea:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×