Sari la conținut
Forum Roportal
Crista Ioan

Cum te aperi de "raul" si vrajile trimise dupa tine?

Postări Recomandate

Sincer chiar te admir ca nu ai renuntat la iubita ta, chiar admir foarte mult treaba asta, nu multi ar fi avut aceiasi determinare ca tine, felicitari din partea mea, cat despre inregistrari si video chiar as fi vrut sa le vad.

Ti le pot arata, la urma urmei sunt doar o fractiune din intreaga poveste. Inregistrarile sunt in limba engleza, daca te descurci cu engleza, da-mi un mesaj in privat cu un id de FB.

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PrfTPph.png

Esti varza si asa ai sa ramai. Tu crezi ca asta e o gluma, nu ti-as dori sa aflii pe pielea ta dar ma tem ca doar asta iti va deschide ochii. Asta e un topic pentru cei care au avut experiente de genu, nu pentru incultii mistocari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu cit povestea cu care o spui este mai neobisnuita, cu atit oamenii au tendinta de a o respinge. Asta nu inseamna ca sint inculti, ci ca sint realisti. Cu totii cumoastem oameni care spun ca au vazut duhuri, stafii, entitati etc, dar asta nu inseamna ca trebuie sa si credem ca au vazut cu adevarat ceea ce spun. Atentie: asta nu inseamna neaparat ca ei mint. Daca cineva imi spune ca a vazut o turma de elefanti intre Sinaia si Busteni am tot dreptul sa nu il cred, cu toate ca elefantii exista, sint niste animale cit de poate de reale.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu cit povestea cu care o spui este mai neobisnuita, cu atit oamenii au tendinta de a o respinge. Asta nu inseamna ca sint inculti, ci ca sint realisti. Cu totii cumoastem oameni care spun ca au vazut duhuri, stafii, entitati etc, dar asta nu inseamna ca trebuie sa si credem ca au vazut cu adevarat ceea ce spun. Atentie: asta nu inseamna neaparat ca ei mint. Daca cineva imi spune ca a vazut o turma de elefanti intre Sinaia si Busteni am tot dreptul sa nu il cred, cu toate ca elefantii exista, sint niste animale cit de poate de reale.

Ai dreptate stiu ce zici, dar totusi niciodata nu fi sigur ca le stii pe toate, cu siguranta mai ai de invatat. Nu inseamna ca daca tu nu ai vazut, atunci nu exista. Asta e gresit. Eu nu sunt nebun, pot sa iti dovedesc asta, putem sta de vorba despre ce vrei tu. Cu mine poti discuta aproape orice domeniu, daca nu ma pricep la ceva iti spun din start ca nu ma pricep si tac. Nu am nimic de castigat daca ma crede careva sau nu. Nu sunt scriitor. Am facut la randul meu si vrute si nevrute. Am facut o gramada de lucruri neortodoxe. Lumea nu intelege motivul pentru care unii spun ca au vazut sau simtit ceva. Nu stiu motivul altora dar va spun aici motivul meu. Daca cineva are nevoie de ajutorul meu, il voi ajuta, cu orice pot, pana la limita de a ma lua de prost. Aici sunt slab. Din moment ce stiu ca daca nu credem in Dumnezeu e suficient sa il vizitam pe satan, imi pare rau pentru cei care o fac, iar faptul ca ii avertizez pe altii, pe mine nu ma costa nimic sa o fac, dar chiar si daca nu are efect, de exemplu ei nu ma cred, eu sunt impacat cu constiinta ca dupa ce voi ajunge pe lumea cealalta, macar eu am incercat, am facut ce am putut. Nu voi fi tras la raspundere ca am avut cunostiinta necesara de a deschide ochii cuiva si nu am facut-o pentru ca am fost prea comod. Dar eu pot dovedii. Daca chiar vrea cineva sa afle sa vada sa stie, il pot ajuta, dar este nevoie de vointa si determinare. Trebuie sa vrei. Iar cand spun ca am vazut, nu mint si nu m-am inselat, nu am fost drogat, eu nu beau alcol, nu fumez, nu beau nici macar cafea, in afara de suc eu nu consum nici un fel de substante. Dar cand va spun ca femeia mea a fost trasa de diavoli atat de tare incat m-au tras pe mine iar ea nu se putea misca, nu putea spune nimic decat ii vedea in jurul patului iar eu ma luptam sa o tin langa mine in timp ce ei o trageau din toate partile. Cand unul e nebun, e de inteles, cand doua persoane spun acelasi lucru, deja asta trebuie sa fie nebunie in echipa? Cand a treia persoana confirma ca a simtit putere care in mod normal nu exista atata forta intr-un corp. Va spun si asta, eram la o manastire, eu cu ea si cu un tovaras de al meu. Am ingenuncheat in fata preotului toti trei, ea in mijloc eu in dreapta el in stanga. Cand a inceput preotul sa spuna o rugaciune, a intrat diavolul in ea dar nu a facut nici o mascarada, pur si simplu la un momentdat am observat ca ea nu isi mai facea cruce, noi ne faceam dar ea nu. Cand m-am uitat la ea avea o privire agresiva dar se uita in gol. Cand am prins-o eu de mana sa ii fac curce cu mana ei, a pus mana in pamant cu pumnu strans. Tovarasul meu a prins-o si el de mana in acelasi timp cu mine si am incercat sa ii ridicam mainile sus, ce credeti ca s-a intamplat? Ne-a apasat pe amandoi la pamant, deci o fata de maxim 50 de kg a pus 2 baieti la pamant, dupa care am zis catre parinte sa dea cu apa sfintita pe ea, cand a actionat parintele s-a aruncat fata cu amandoi cu tot pe spate, pur si simplu ne-a aruncat 3 metrii din fata parintelui, tovarasul meu a fost socat  si a zis:

-De unde atata putere?

Dar parintele a zis.

-De la diavol.

Acum spuneti-mi ca si tovarasul meu este nebun. Deja suntem 3 nebuni, sa fie si parintele? ok, suntem 4 nebuni. Acasa la mine toata familia mea intr-o noapte a tinut de ea si eu faceam cruce pe ea si cum faceam cruce pe ea incepea sa lesine, deci inca vreo 4 nebuni la colectie, plus ca intr-o zi in vazul lumii la manastire am dus-o cu forta in fata icoanei ca urla ca nu vrea la icoana ca vrea doar sa plece, dar ajunsa in fata icoanei a lesinat iar cand a dat sa se ridice un parinte a facut o cruce mare pe ea cand era culcata jos si incerca sa bage unghiile in podea, dar cand a facut crucea pe ea s-a trezit si a strigat ''unde e Nicki? Unde e copilul meu?'' Toata lumea a vazut, deci erau cel putin 20 de persoane plus preotii vreo 8, deja sunt o gramada de nebuni pe aici nu? Sau daca nu sunt nebuni, atunci ce explica stiinta? Stiiinta si realitatea care o vedeti voi e egal cu 0. Stiti si nu stiti nimic. Stiinta nu poate vedea ceea ce este cu adevarat. Daca ar fi sa o luam asa. Eu spun ca voi nu aveti creier. Pai de unde stiu eu daca nu v-am vazut creierul, atunci nu aveti. Voi v-ati vazut creierul? De unde stiti ca aveti? Pe cand aici sunt fapte care le-au vazut cei care s-au dus la biserica, iar cei care au fost la bar in ziua respectiva nu au vazut nimic, dar sunt realisti. Astea sunt vorbe din necunostiinta de cauza. Fiecare poate gasi dovezi daca vrea, dar multi ignora si in capul lor sunt numai banii si prostiile, cum sa progreseze, dar in final nu ramanem cu nimic. Doar cu sufletul si dupa cum se vede nici cu ala, odata ce nu crezi esti terminat, dar nu e tarziu, cat inca traiesti totusi mai poate fi o speranta, doar daca vrei sa afli, atunci vei afla. Garantat 100%. Dar oare vrei sa afli? Asta e intrebarea. Iar raspunsul este, mergi la bar, mergi la discoteca, la chefuri, trece timpul, timp in care poti sa il gasesti pe Dumnezeu dar tu il irosesti cu prostii. Nimeni de acolo din iad nu poate spune ca este neindreptatit. Acum stie ca a gresit, dar la timpul lui nu a dat importanta, acum e prea tarziu si nu mai poate da timpul inapoi, dar hei? Ce-ar fi daca ar avea acum ocazia sa isi petreaca timpul cu mintea de acum? Atunci satan nu ar mai castiga nimic, nici un suflet si asta inseamna ca are parte de un proces incorect. Dar Dumnezeu este dreptatea si adevarul. Ne-a facut pe noi ca sa justificam cine are dreptate, Iar noi fiind egoisti, mandrii, rai, nepasatori, lacomi, aratam ca suntem de acord cu satan, in felul asta mergem la el pentru ca suntem asemanatori. Ceea ce este corect.

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

,,Nu stiu motivul altora dar va spun aici motivul meu. Daca cineva are nevoie de ajutorul meu, il voi ajuta, cu orice pot, pana la limita de a ma lua de prost. Aici sunt slab. ''

 

Pana la ultima fraza, totul parea aproape credibil.

De ce simti nevoia sa minti? Crezi ca ajuti pe cineva? Iar daca nu minti,de ce crezi ca avem nevoie de ,,miracole'' pentru a crede?

Si daca nu credem, de ce ai crede ca fara dovezi concrete, si doar pe povesti, ar fi indicat sa credem?

 

Chiar sugerezi ca Dumnezeu, daca exista, e atat de pueril?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kosty, cred ca o sa-mi fie frica sa mai ies noaptea din camera mea daca mai citesc mult ce scrii tu pe aici. In plus, casa mea este construita exact deasupra unui mormint/morminte antice, asa ca spaima mea este dubla.

 

Nu stiu care este scopul tau, insa daca vrei sa ne duci la liturghie cu forta, esti pe drumul cel bun :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu stiu care este scopul tau, insa daca vrei sa ne duci la liturghie cu forta, esti pe drumul cel bun :)

 

Hai ca ai fost dragut la faza asta! :yes:  :lol:

Ceea ce este corect.

 

" Ceea ce este corect" ar fi ideea de-a merge urgent la unul dintre calugarii care au puterea de-a rezolva aceste "neste treburi" care au legatura cu "greii" de acel gen, de care vorbesti. Preotii nu au puterea necesara decat in rezolvarea "celor mai mititei".  8)  :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

,,Nu stiu motivul altora dar va spun aici motivul meu. Daca cineva are nevoie de ajutorul meu, il voi ajuta, cu orice pot, pana la limita de a ma lua de prost. Aici sunt slab. ''

 

Pana la ultima fraza, totul parea aproape credibil.

De ce simti nevoia sa minti? Crezi ca ajuti pe cineva? Iar daca nu minti,de ce crezi ca avem nevoie de ,,miracole'' pentru a crede?

Si daca nu credem, de ce ai crede ca fara dovezi concrete, si doar pe povesti, ar fi indicat sa credem?

 

Chiar sugerezi ca Dumnezeu, daca exista, e atat de pueril?

Esti liber sa crezi ce vrei, dar eu chiar am avut parte de miracole ca sa zic asa. Pentru faptul ca spui ca eu mint, nu ai cum sa stii oricum, deci pana la urma tot trebuie sa te rezumi la credinta. Tu doar crezi ca mint. Vezi? Lumea este facuta sa creada, dar in cine anume sa credem sau in ce, in lucruri bune sau rele, nu ne poate influenta nimeni, e alegerea noastra. Eu nu simt nevoia sa mint, poti intreba lume care poate confirma ca au vazut prin ce am trecut. Habar nu ai ce vorbesti. Iar in legatura cu Dumnezeu, EL este dreptatea si adevarul. Daca EL ar interveni in viata unuia ca tine, ar insemna sa triseze, practic te-ar fura din gheara satanei, ceea ce nu ar fi corect sa faca una ca asta, viata noastra pe pamant este defapt un proces, o judecata, judecata lui satan iar noi suntem juratii. Care unii ii dau dreptate lui Dumnezeu iar altii lui satan, cum facem asta? Simplu facand alegerile asemanatoare ambilor parti ale procesului... exact ca si in juriu, unii votanti sunt pentru o parte iar cealalta pentru cealalta.. lupta e stransa. Acum esti ratacit, dar daca nu vei reveni la calea dreapta pana ajungi dincolo, apoi va fi prea tarziu, fiecare avem ''one shot''. Daca ai primi dovezile concrete, nu ar mai fi un proces corect fata de satan. Asta nu pot intelege unii, de ce Dumnezeu nu se arata? Pentru ca atunci ai asculta ce spune, dar unde este alegerea ta? De exemplu daca vrei sa faci o crima, stiind ca esti singur aici pe pamant si nu te trage nimeni la raspundere, atunci o faci, dar daca ai stii ca Dumnezeu chiar exista atunci stai si te gandesti ca iti primesti pedeapsa. Atunci cum aflam care este decizia ta? Lasandu-te sa crezi ca esti singur, nu este important altceva decat alegerea care te reprezinta si atat. Practic tu nu insemni nimic, esti aici pentru a face o alegere si atata tot, iar pentru asta cei care il aleg pe Dumnezeu vor fi fericiti, asta e promisiunea lui. El crede in noi ca facem alegera potrivita pentru ca ne nastem cu constiinta dar pe parcurs o pierdem. Acum fi sincer, spune-mi te rog nu ai avut o perioada in care ai crezut in Dumnezeu? Cu siguranta ai avut, dar viata de zi cu zi este un test, unii il pica altii inca il tin. Nu sunt singurul care afirma anumite evenimente de genu, ce motiv as avea eu sa mint sau altii...pana la urma si tu te rezumi la o credinta, ca eu si altii mint. Deci ti-ai facut alegerea si atat este important pentru acest proces dintre Dumnezeu si satan. Nu te obliga nimeni sa mergi in nici o directie.

Kosty, cred ca o sa-mi fie frica sa mai ies noaptea din camera mea daca mai citesc mult ce scrii tu pe aici. In plus, casa mea este construita exact deasupra unui mormint/morminte antice, asa ca spaima mea este dubla.

 

Nu stiu care este scopul tau, insa daca vrei sa ne duci la liturghie cu forta, esti pe drumul cel bun :)

:)) asta e tare. Am sa iti spun o alta intamplare care iti va da de inteles cum sta treaba. Nu vreau sa va infricosez deloc, daca pot sa va deschid ochii eu incerc, atata tot restul depinde de voi. Uite, am plecat cu ea si cu tovarasul meu la Manastire seara dupa ora 22:00 la slujba. Pe drum a adormit in masina desi eram aproape la doar 20 de minute. Cand a adormit s-a si trezit in 3 minute. Deja nu mai era ea, era diavolul in ea, dar nu mi-am dat seama, singurul lucru care l-am simtit era ca imi ardeau urechile, incredibil de puternic, imi ardeau urechile si simteam o intepatura pana in creier, ca si cum ai baga in ac, am inceput sa ma scutur putin, dar ma gandeam ca poate din cauza ca e cald in masina si afara era frig. M-am uitat la ea, ea a aprins o tigara. Ajungem la slujba, dar se pune in spatele meu. Dupa vreo 5 - 10 minute, imi spune ''ea'' adica diavolul, cat mai stam? Dupa care zic sa faca liniste ca doar ce am venit. Se uita la mine si imi  zambeste. Eu nu intelegeam ce vrea. Mai sta putin si imi zice.

-Dar de ce nu putem vorbi?

-Pentru ca nimeni nu vorbeste.

-Acum nu mai vrei sa vorbesti cu mine?

Dar a spus-o cu un zambet pervers. Atunci mi-am dat seama ca e diavolul in ea, desi nu sunt fricos, m-am speriat putin doar pentru faptul ca a avut puterea sa intre in Manastire, ceea ce pana acum iesea diavolul din ea doar la intrare. Dar de data asta a venit de buna voie la slujba si acum incearca sa imi atraga atentia. Atunci am zis:

-Tu nu esti Tina. Vrei sa vorbim? Haide afara ca mergem sa vorbim undeva.

-Hai. A zis pe un tot ironic.

Dupa care am iesit si ne-am indreptat catre bisericuta mica unde in interior este o Icoana a Maicii Domnului Facatoare de Minuni. A intrat inauntru dar cu o retinere, De la usa a facut 3 pasi dupa care a zis ca nu mai merge si ca putem vorbi acolo. Eu am tras-o cu forta mai inauntru dupa care s-a prins de una din bancile care erau acolo tovarasul meu era langa noi pregatit sa o ducem in fata icoanei dar astepta semnalul meu.Diavolul mi-a zis,

-De ce nu renunti odata? Nu poti sa iti gasesti alta fata? Altii au pierdut si in 24 de ore. Nu au rezistat atatea luni ca tine, spune-mi ce vrei sa iti dau? Pot sa iti dau ce vrei tu ca sa o lasi impace. Vrei bani? Spune-mi iti dau numarul de la Lotto.

Intre timp intrau persoane si ieseau in acelasi timp, veneau la Icoana se rugau apoi plecau afara. Diavolul se uita la unele persoane din cap pana in picioare ca si cum cunostea deja acea persoana si zambea. Avea o privire gen ''stiu ce ai facut''

Am zis asa.

-Nu imi trebuie nimic de la tine, poti sa imi oferi ce vrei tu ca nu am nevoie de nimic de la tine si degeaba ai venit din nou ca nu rezolvi nimic. Singurul lucru cu care o sa te alegi va fi ca vom merge acolo in fata Icoanei sa ne distram putin.

S-a enervat si a zis.

-Daca nu ma lasi sa ies afara, voi face un circ aici de v-a iesi toata lumea afara, ca stii tu cum sunt oamenii de prosti, ei cred ca daca se apropie diavolul de ei, gata inseamna ca merg in iad. Am sa golesc toata biserica daca nu ma lasi sa plec. Dupa care am zis,

-Poti sa faci ce vrei, eu tot am sa te duc acolo.

-Vezi tu fata care sta cu copilul in brate acolo?

-Asa si?

-Daca incerci sa ma duci...

-Dar nu ai voie sa te atingi de copil.

-Eu nu am voie, dar daca te imping pe tine cand ingerci sa ma duci, tu ai voie.

-Ok, nici o problema, asteptam sa plece.

Vazand ca nu are incotro s-a enervat si a incercat sa plece dupa care a plecat si fata cu copilul mic si i-am zis la tovarasu meu ca acum repede o ducem in fata icoanei. Am luat-o amandoi si am adus-o in fata icoanei. Acolo era o femeie care citea o rugaciune din carte, cand a vazut lupta care o afeam noi, doi barbati cu o fata de 50 de kg, ca abia ne luptam cu ea, femeia saraca a fugit afara ca din pusca. Ajunsi in fata Icoanei a inchis ochii, eu ma chinuiam sa ii deschid ochii sa se uite la Icoana dar nu puteam nici cum. I-am zis la tovarasu meu sa incercam sa o punem in genunchi. Dar nu aveam puterea ei, pur si simplu nu puteam. Am incercat din nou sa ii deshid ochii de cateva ori, pana la urma am reusit si a inceput sa urle de se auzea in toata biserica, lumea s-a retras de acolo cam toti s-au retras catre usa, dar doar o parte din ei a iesit afara restu se uitau, nimeni nu a venit sa ne ajute ca le era frica. Dupa vreo 15 minute de lupta, a zis sa o lasam sa iese afara. Parea ca e ea acum dar zicea ca nu sunt normal ca o doare stomacu daca mai sta acolo inauntru, eu am zis ca iesim, tovarasu meu a zis sa nu iesim ca inca e in ea. Dar eu am crezut ca e ok si am iesit, dupa ce am iesit, a urlat ca vrea sa plece de acolo, un bodyguard a sunat la politie. A venit politia, am mers la sectie, intre ei unu din politisti ma cunostea, dar si el a zis ca nu crede in asa ceva, dar totusi vede ca nu e ceva in regula cu ea, pentru ca a zis ca acum vrea sa plece in germania cu copil cu tot. Ei au intrebat-o cum sa plece cu ce? A zis ca nu conteaza. Eu din nou le-am zis, nu o lasati sa plece, lasati-o la mine si maine sau poimaine veniti la mine acasa si o sa vedeti ca nu vrea sa plece, dar acum nu e ea. Politistul care ma cunostea, le-a zis celorlalti asa ''Nici eu nu cred in astea, eu il cunosc pe kosty si pot sa spun ca il poti gasi in orice loc, numai la biserica nu, iar pentru faptul ca l-am gasit in biserica imi da de gandit ca ceva a vazut el, nebun stiu sigur ca nu e.'' ca urmare, a zis sa merg acasa ca o aduce el la mine acasa. Asa a si fost, cand s-a trezit, i-am spus ce s-a intamplat apoi ne-am dus si ne-am intalnit cu politistul respectiv ca sa ii confirm ca e asa cum am spus eu, fiind preventiv in caz de o alta experienta. Deci cum am zis mai sus ''-Daca nu ma lasi sa ies afara, voi face un circ aici de v-a iesi toata lumea afara, ca stii tu cum sunt oamenii de prosti, ei cred ca daca se apropie diavolul de ei, gata inseamna ca merg in iad. Am sa golesc toata biserica daca nu ma lasi sa plec.'' el stie ca ne teme si se va folosi de asta dar daca suntem curati ca si in cazul copilului mic care nu are nici macar o vina ,

''-Daca incerci sa ma duci...

-Dar nu ai voie sa te atingi de copil.

-Eu nu am voie, dar daca te imping pe tine cand ingerci sa ma duci, tu ai voie.'' aici confirma ca fiind nevinovati nu ne poate atinge, dar noi intre noi ne putem rani cum vrem.

Deci sfatul meu pentru tine in ce priveste teama de morminte, sa nu iti fie frica, nu ai de ce. Nu in cazul asta, singurul mod in care te-ar putea rani un mormant, ar fi ca cineva sa iti faca o vraja pe un mormant, iar ca rezolvare ar fi, daca stii cine ti-a facut vraja si pe ce mormant a facut, daca ai sti, trebuie sa iei un pumn de pamant de la mormantul respectiv si sa il arunci in fata casei respectivului. Asta nu inseamna ca ii faci rau, tu doar rupi vraja, adica o desfaci, deoarece acesta este un proces corect, ce se face se si desface. Grija mare sa nu mergi la vreo vrajitoare, chiar daca iti va spune al cui e mormantu si cine ti-a facut, asta ar insemna ca te-a ajutat vrajitoarea adica sclava diavolului. Ori afli tu singur sau este posibil sa te indrume chiar ingerul tau pazitor ca sa afli, dar asta cu foarte multe sacrificii si rugaciuni, trebuie sa meriti, sa crezi si sa nu iti pierzi increderea in Dumnezeu. Atunci vei primi cumva raspunsul, dar nu pe tava cum se asteapta cel de mai sus, dovezi concrete, vei primi indicii care te vor duce la un rezultat in favoarea ta. Sunt foarte multe chestii care nu am timp sa le scriu aici, deja marea majoritate sunt scrise pentru o carte care sper sa o pot publica in Germania.

Hai ca ai fost dragut la faza asta! :yes:  :lol:

 

" Ceea ce este corect" ar fi ideea de-a merge urgent la unul dintre calugarii care au puterea de-a rezolva aceste "neste treburi" care au legatura cu "greii" de acel gen, de care vorbesti. Preotii nu au puterea necesara decat in rezolvarea "celor mai mititei".  8)  :lol:

Stii tu ceva vad ca, dar nu spui nimic ateului de sus. Ai dreptate, nu toti preotii au curajul sa se infrunte cu greii. De ce? Pentru ca ei trebuie sa fie mai curati si sa respecte cu strictete anumite reguli. Calugarii sunt mai altfel, dar eu am gasit un preot calugar, multa vreme am cautat pe cineva care sa poata sa citeasca anumite rugaciuni, care daca le spune si el fiind vinovat de vreun pacat atunci preotul poate avea probleme foarte mari. Ai avut vreo experienta si nu o spui? Chiar te provoc sa o spui, chiar daca unii ca si ateu de mai sus va spune ca esti nebuna, priveste partea buna, cineva care va avea nevoie, este posibil sa il ajute si informatia ta.

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×