Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Ce votam? Oameni sau programe?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nicio clipa nu am contesta continutul acelui articol, dar v-am aratat ca in nici un caz alegerea unor hotii mai mici este solutia, si ca cei care inca mai sunt la conducere aveau posibilitatea de a se remarca nu prin alianta cu acesti hoti frati mai mari intr-ale furatului ci exact in directia opusa.

 

In plus nu consider ca am jignit pe nimeni atunci cand am apreciat faptul ca si Dvs sustineti un hot, liderul unui partid de hoti (cei drept mai mic decat cel cu care au fost infratiti pana in octombrie) asa cim ne-o dovedesc zeci de postari,) si sper ca nu mi-o luati in nume de rau ca va atrag atentia ca daca sprijiniti hotii si hotia nu sunteti la nivelul la care sa imi faca placere o discutie cu Dvs.

 

Daca eu sustin hotul mai mic si dumneavoastra pe cei mari ......cum adica va avea Romania mai multi bani pentru oamenii cinstiti cand alesii dumneavoastra SUNT HOTII CEI MARI ????

 

:lol:

 

Poate imi explicati si mie cum de aveti o superioritate morala asupra mea ...ca doar tot hoti sustineti ... eu doar zic ca mai bine pungasii decat ticalosii masivi :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca eu sustin hotul mai mic si dumneavoastra pe cei mari ......cum adica va avea Romania mai multi bani pentru oamenii cinstiti cand alesii dumneavoastra SUNT HOTII CEI MARI ????

Eu l-am votat pe Crin Antonescu ...si dupa cunostinta mea Crin nu e un hot !

 

Spre deosebire de alegerea pe care ati facut-o Dvs atunci cand ati ales un mare hot, cu dosare de hotz.

 

Exact aceasta imi da sentimentul de superioritate pe care Dvs nu il puteti intelege!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu l-am votat pe Crin Antonescu ...si dupa cunostinta mea Crin nu e un hot !

 

Spre deosebire de alegerea pe care ati facut-o Dvs atunci cand ati ales un mare hot, cu dosare de hotz.

 

Exact aceasta imi da sentimentul de superioritate pe care Dvs nu il puteti intelege!

 

Stimate domn, alegerile sunt intre Basescu si Geoana

 

Dumneavoastra faceti propaganda activa pentru alegerea lui GEOANA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stimate domn, alegerile sunt intre Basescu si Geoana

 

Aha ...deci recunoasteti ca suntem la alegeri prezidentiale si nu la "guvernamentale" ?

 

Poate ca atunci intelegeti si faptul ca guvernul este numit de majoritatea parlamentara si nu Presedinte?

 

Atunci daca ati inteles ca avem de ales intre 2 persoane care candideaza la functia de Presedinte nejucator ... poate imi spuneti si mie care din aceste 2 persoane are mai multe dosare ptr furt?

 

Geoana sau Basescu?

 

Na vedeti ...tot Dvs sunteti de partea unui hotz ... nu eu!

 

Caci nu-i asa, chiar Dvs ati pus conditiile acestei discutii atunci cand spuneati: "Stimate domn, alegerile sunt intre Basescu si Geoana " ... si punct!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dezinformati constiincios - Domnul Basescu nu a fost niciodata condamnat de nimic - la fel si Domnul Geoana

 

Deci ati deviat discutia de la fapte - pe cine reprezinta cei doi candidati - la o nondiscutie

 

Inteleg ca va e dificil - dumnavoastra, un om cu un asemenea nivel de moralitate , sa explicati cum puteti promova mafia rosie fara a va face partash la furturile lor trecute, prezente si mai ales cele viitoare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La sfarsit ne ramane doar intrebarea ca vom vota ?...persoane, programe sau persoane credibile cu programe.?

 

 

Stii care este de fapt problema ? Ca ar trebui facuta inca o revoutie, dar una adevarata - revolutia procurorilor si judecatorilor. Revolutia procurorilor si judecatorilor onesti care nu mai suporta presiunile politice. Sa se dea drumul la dosare pe instanta.

Cum bine au spus si alti useri, procurorii sa fie numiti de catre CSM.

Nu neaparat sa-i bage la parnaie pe rechini (asta sa hotarasca ei), dar sa le confiste averile dobandite in mod ilegal. Aici sunt cele 70 de miliarde USD.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dezinformati constiincios - Domnul Basescu nu a fost niciodata condamnat de nimic - la fel si Domnul Geoana

In Romanica nici unul din marii corupti sau marii hoti nu au fost condamnati, deci argumentul acesta al Dvs este = 0

 

Diferenta intre cei doi este totusi aceea ca in jurul persoanei lui Geoana inca nu ati auzit acuzatii de furt, in schimb in jurul persoanei lui Basescu ati auzit nu numai una.

 

Deci ati deviat discutia de la fapte - pe cine reprezinta cei doi candidati - la o nondiscutie

Dupa parerea mea discutia se referea exact la persoanele celor doi candidati ... aspect pe care chiar Dvs l-ati impus.

 

Zic acestea observand ca nu aveti nivelul de intelegere care sa va permita sa realizati ca noul guvern nu va fi impus de presedintele tarii (cel pe care de fapt il votam) ci de catre majoritatea parlamentara constituita din parlamentarii pe care tot noi i-am ales fara sa se tina cont de acelasi principiu (pe care vi-l reprosez si Dvs) ca nu se alege NICIODATA un hotz, iar cei ca Dvs au trimis toti hotii in Parlament, si acum va este frica nu ca veti fi furat, ci de faptul ca de faptul ca in locul hotilor de acum va veni o alta banda decat cea pe care o preferati Dvs!

 

Inteleg ca va e dificil - dumnavoastra, un om cu un asemenea nivel de moralitate , sa explicati cum puteti promova mafia rosie fara a va face partash la furturile lor trecute, prezente si mai ales cele viitoare

Mult mai dificil, daca nu chiar imposibil, este ca Dvs sa intelegeti ca in acest moment jocul il face Crin Antonescu, adica unul care nu e acuzat de hotii (asa cum e preferatul Dvs) si care culmea mai aduce ca sef al guverului o persoana o alta serioasa, din alt partid care nu are moguli sau acte de coruptie in carca, si nici nu este o sluga supusa, credincioasa si devotata sefului Ali-baba, asa cum am avut pana acum.

Evident ca nu ma astept ca aceasta echipa cinstita sa poata face minuni atunci cand cei ca Dvs au trimis in parlament doar hotii cu dosare penale, dar macar am speranta ca aceasta echipa de oameni onesti sa nu incurajeze jaful asa cum au facut-o guvernarile basescu sau nastase!

 

Intrebare pe care o pun generic la toti cei care voteaza in mod CONSTIENT pe cineva cu un dosar deschis ptr furturi si acte de coruptie: ... oare nu va vine sa scuipati dimineata oglinda in care priviti?

 

Ce fel de caracter pot avea cei care voteaza in mod constient in proportie de 33 % un pesonaj care vrea cu forta sa impuna gasca sa de hoti si de moguli ... si a votat anul trecut la parlamentare niste hoti si niste gunoaie, si cat de redus mental poti sa fi sa pretinzi acum acestor banditi sa fie cinstiti?

 

Mai fratilor ...imnul asta care se canta in fiecare dimineata la radio si la TV ... este chiar atat de greu de inteles pentru voi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai fratilor ...imnul asta care se canta in fiecare dimineata la radio si la TV ... este chiar atat de greu de inteles pentru voi?

 

EXACT ASTA ESTE PROBLEMA - CINE plateste TOATA media sa cante ACELASI IMN ?

 

Macar sa il cante in limba originala - ca mie imi place Tolstoi :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sykarian, ce parere ai ca acuma Crin se imbratiseaza cu Geoana ca doi buni tovarasi si prieteni?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii care este de fapt problema ? Ca ar trebui facuta inca o revoutie, dar una adevarata - revolutia procurorilor si judecatorilor. Revolutia procurorilor si judecatorilor onesti care nu mai suporta presiunile politice. Sa se dea drumul la dosare pe instanta.

Cum bine au spus si alti useri, procurorii sa fie numiti de catre CSM.

Nu neaparat sa-i bage la parnaie pe rechini (asta sa hotarasca ei), dar sa le confiste averile dobandite in mod ilegal. Aici sunt cele 70 de miliarde USD.

 

Si aceasta reforma este necesara ...dar adevarata revolutie trebuie inceputa privindu-te in oglinda si rusinandu-te cand vezi ca ai trimis in Parlament o majoritate de hoti si acum sustii iarasi tot niste hoti. apoi dupa ce ai inceput revolutia din oglinda o continui la cabina de vot ...unde REFUZI TOTAL sa alegi niste persoane care au in carca murdarii, sau care aflandu-se la putere au cocolisit si aprobat tacit furturile facute in preajma lui.

 

De aici incepe adevarata Revolutie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×