Sari la conținut
Forum Roportal
Llonelly

Respectul fata de o femeie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lorelai citind posturile tale am inteles de fapt la ce te referi.Dupa cum spune si Denise tu vorbesti despre apreciere nu respect.

Apropo ...sunt barbati care nu-si mai iubesc sotiile dar le respecta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lorelai citind posturile tale am inteles de fapt la ce te referi.Dupa cum spune si Denise tu vorbesti despre apreciere nu respect.

Apropo ...sunt barbati care nu-si mai iubesc sotiile dar le respecta.

Dictionarul de sinonime:"RESP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand isi face bine treaba in bucatarie?

 

tre' sa tai de pe lista cateva femei atunci, pentru simplul fapt ca nici nu au timp sa ajunga in bucatarie :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Femeile ar trebui respectate in primul rand pt ca sunt singurele capabile sa dea viata !

Iesi afara.

 

De parca procrearea este un merit, o calitate personala in urma vreunor actiuni...

 

Nu trebuie sa respecti pe nimeni aprioric, barbat, femeie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fiecare are notiunea sa proprie de "respect" care se poate intrepatrunde sau chiar coincide cu ceea ce intelege o alta persoana despre "respect". Asadar depinde de fiecare persoana pt a-si stabili "prioritatile" in materie de respect.

O femeie ar trebui respectata pt. faptul ca incearca sa realizeze o unitate pe cat posibil de armonioasa intre viata de familie si cariera profesionala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe de alta parte ma gandeam cum poate cineva sa te respecte pentru maralanie dar nu a fost nevoie decat sa ma gandesc la votantii unui Gigi Becali spre exemplu...Da, ai dreptate, cine se aseamana - se aduna.

Respectul fata de optiunea unuia sau altuia e cu totul altceva fata de respectul in sine fata de o persoane.

 

Americane, in general vorbesti bine.

Dar acum confunzi mancarea cu mancarimea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu imi cam pierd respectul fata de o persoana care face rau celor din jurul sau ,desi nu manifest mereu acest lucru.Asta ce inseamna?Ca nu ma respect pe mine?

 

..de ce sa-mi irosesc gandurile bune despre el prin prin prisma unui lucru rau?Ar trebui sa-mi pierd respectul pentru mine ca nu-l pot determina sa renunte la partea negativa din el...Practic,de multe ori o fac si apoi ma ,,reconstruiesc".

 

Stiu,sunt idealista...:o:...dar e constructiv modul meu de gandire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Femeile ar trebui respectate in primul rand pt ca sunt singurele capabile sa dea viata !

Ete fleosc. Nu e o calitate asta si nu e meritul nimanui, asa am fost lasate pe pamant. Unde nu se inverseaza rolurile, sa vezi ce o sa-i respect eu pe barbati! Toata viata o sa-i respect, numai sa fie ei aia care sa treaca prin chinurile unei sarcini toxice si ale unei nasteri nasoale.

 

Anul acesta se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×