Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 6 ore, LuciaD a spus:

Sunt oameni care critica scrisoarea lui Rudolph Giuliani si o lauda pe cea a lui John McCain si sunt oameni care lauda scrisoarea lui Giuliani si o critica pe cea a lui McCain.

Sa speram ca vor aparea clarificarile necesare pentru aflarea Adevarului.

 

 

 

Ori eu is tampit si am ramas fara logica, ori am dreptate. Nu-mi pot inchipui un muribund fiind precupat de soarta unei tari straine. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cind vorbeste Daea (ala cu oaia) am impresia ca vorbeste Ceausescu, iar Veorica ne vorbeste despre productia fabuloasa de griu. Nici cu vorbele nu se prea descurca, dar cu faptele e si mai greu.

Eu tot astept sa vad documentare despre productia record de cereale la hectar. Despre porci vorbim mai la primavara, ca poate pina atunci nu vom mai avea despre ce vorbi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 hours ago, Gaslight said:

Despre porci vorbim mai la primavara, ca poate pina atunci nu vom mai avea despre ce vorbi.

Greșit. Un fost premier ne arată care este cel mai important subiect al momentului pentru România

https://www.stiripesurse.ro/analiza-comandata-de-ponta-cel-mai-important-subiect-in-acest-moment-pentru-populatia-romaniei_1286133.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asta sa fie cel mai important subiect? Eu as paria pe legile justitiei si pe condamnarea lui Dragnea.

Glumind (pe jumatate), traim noi si fara carne de porc ca oricum nu era prea sanatoasa :o: E adevarat ca romanul se hraneste cu preponderent cu afumaturi si cu carne pastrata la garnita (mai nou pastrata in congelator) dar ne putem reprofila pe: vita, oaie, pui, curcan, iepure, peste ... mai ales peste. Partea neplacuta este ca a lovit si industria carnii, dar se reprofileaza ei cumva si vor face salamul de Sibiu din carne de cal :tongue: Daca am supravietuit noi disparitiei dinozaurilor om supravietui si disparitiei (temporare) a porcilor :smile: 

Fara Dragnea sint curios cum om supravietui :balloon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi spunea azi sora mea ca au trecut pe la toata comunitatea din casa-n-casa, comisia care a cerut declaratie despre ce fel de animale au in gospodarie, caini si pisici inclusi ca si cele din colivie din casa.   Ei nu tin animale, au luat un catel de pe strada, dormea in statia de autobuz sub banca si dupa o vreme cineva le-au furat ca au sarit gardul, altfel nu era cum, ca de 1 an au facut gard nou in jururl casei, e casa de stil nou, aproape ca pe aici, are si loc de parcare in curte, asa a fost planificat acel Cul-de-Sac.   

Cu ceva vreme-n urma, oamenii au taiat porcii, l-au prelucrat si l-au sapat in gropi in containere si borcane, etc., sa nu fie gasit de "aia" ... care nici nu erau la orizont acum 2 -3 luni macar sa anunte populatiei ca dezastrul se apropie, mi-a spus o prietena care si ei traiau din vanzarea porcilor de Craciun.    

Aici mi s-a reprosat ca dau sarmale cu carne de vita medicilor si de aceea le da si altori persoane acum restrictie de la porc, era sa mor cand am auzit ca doctorii nu se iau dupa sarmalele mele.  Altele care au cumparat bilete de mers acasa de Craciun deja se plang ce o sa manance ca pentru taierea porcului se duc in mod special, ma suna de suparare.   

Eu nu sint asa de lamurita ca se va renunta cu usurinta la porc!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 30 minute, The Unknown a spus:

Eu nu sint asa de lamurita ca se va renunta cu usurinta la porc!!!

In momentul in care carea de porc va ajunge la pretul carnii de vita, romanii o vor prefera pe cea din urma, iar in gospodarii vor creste probabil pasari (daca autoritatile isi vor face bine treaba).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde vor importa carne de porc cand si in China boala avanseaza, bulgarii au ridicat gard, de unguri nu stiu nimic daca si acolo este problema sau de rusi.   Eu n-a cumpara cativa ani carne de porc dupa acest episod de Pesta Porcina.   Fara carne se poate trai.   Omenirea ar trebui sa mai faca o pauza la abuz de alimente si de toate bunurile!!! 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 ore, KPB a spus:

De cand si pana cand se bag americanii in poilitica interna a unei tari? Ei niciodata n-au facut asa ceva. Nimeni nu spune nimic oficial, Doamne fereste! Nenea ala a trimis o scrisoare catre noi, fiind preocupat mai abitir decat un roman de starea natiunii. Poate ca a avut ceva interese? Poate ca transmis ceva pus de altcineva, dar sa sune ca neoficial, fiind tratat ca persoana fizica. De fapt, nu detine niciun scaun pe la curte, totusi spune ce trebuie sa faca romanii. Jocurile curate si frumoase ale politicii.

Tocmai ce a recunoscut că a primit bani pentru acea scrisoare. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×