Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragnea asta e mult mai prost si/sau mult mai disperat decit credeam.

Un protest pasnic era uitat in citeva zile, dar abuzurile fortelor de ordine comandate de el nu vor fi nici uitate si nici iertate, declasind un nou val de proteste si de reactii internationale.

Sint curios daca proasta statului isi va intrerupe datorita acestor violente concediul pe care si l-a luat tocmai pentru a nu fi in tara la aceste proteste.

Editat de Gaslight
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iohanis condamna felul in care au intervenit jandarmii. Bravo lui!

Tocmai am vazut o faza csre m-a siderat, un grup de jandarmi a atacat violent cativa oameni care se aflau lângă o cladire.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma asteptam la altceva decit un miting pasnic, dar ma intreb daca print-un miracol nu si-o da totusi cineva demisia pentru cele intimplate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jandarmeria solicita celor pe care tocmai i-a binecuvintat cu cele mai moderne gaze lacrimogene sa-i ajute in gasirea armelor pierdute.

Nu am cuvinte ...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Lxn a spus:

Romania este cea mai perversă dictatură militară și cea mai falsă democrație.

http://www.romaniacurata.ro/stiati-ca-bugetul-sri-e-mai-mare-decat-al-serviciului-secret-din-germania/

De aceea spun că numai părăsirea țării este soluția. Sunt sigur că după PSD o să fie "tot aia".

Cand te lasi manat de sentimente, incep sa scrii aiurea. Dictatura este forma de guvernare a unei tari, iar cand vorbim de dictatura, nu exista democratie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Gaslight a spus:

Jandarmeria solicita celor pe care tocmai i-a binecuvintat cu cele mai moderne gaze lacrimogene sa-i ajute in gasirea armelor pierdute.

Nu am cuvinte ...

Se numeste tupeu. Ceea ce faci si tu cu altii. Te-am urmarit, si am observat ca iti place sa bagi downvote. Pai, daca iti zic ca in unele cazuri nici mie nu mi-a placut ce ai scris, inseamna ca am fost fraier fiindca nu te-am "inrosit"? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, KPB said:

Cand te lasi manat de sentimente, incep sa scrii aiurea. Dictatura este forma de guvernare a unei tari, iar cand vorbim de dictatura, nu exista democratie.

Mă las iluzionat că ar fi citit "toți" ce am scris eu aici despre psihotronică. Asta face toată diferența între lumea clasică și "Imperiul Satanist" sau "Brave New World" sau cum îl vede fiecare, dacă i se dă să îl vadă.

Am arătat că militarii moderni intră direct în capul subalternilor și al civililor și dictează la propriu ce "gândește" fiecare și alterează ce simte fiecare. Armata îndeobște, dar tehnologia de dictare se scurge în ultimele zeci de ani spre unități ale serviciilor secrete și chiar ale poliției și chiar ale procuraturii. Este posibil să o folosească și elitele diverselor bresle cum ar fi psihologi sau alți doctori. Și politicieni de vârf. Se pare că masoneria este singurul mod de organizare ascunsă care reglementează întrucâtva toate aceste violuri cu "telefonul roșu". Ele nu sunt mereu detectabile, deci poți să dictezi întregii populații și totuși conștienți de dictatură să fie diar câțiva militari sau masoni. Sarcina celor din urmă este să organizeze teatrul democratic pe care l-am văzut deja că nu are nimic democratic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 49 minute, Lxn a spus:

Am arătat că militarii moderni intră direct în capul subalternilor și al civililor și dictează la propriu ce "gândește" fiecare și alterează ce simte fiecare. 

Lucrurile sint mult mai simple: inarmeaza pina in dinti niste oameni simpli, tine-i in soare si in stare de lupta o perioada de timp, apoi da-le ordin sa spulbere niste civili neinarmati fara nicio teama de consecinte, si vei scoate tot ce este mai rau in ei, chiar daca in viata de zi cu zi pot fi niste oameni normali.

Comentariile facute aseara de genul "si jandarmii sint oameni" mi se par total gresite deoarece, dupa parerea mea, jandarmii inceteaza sa fie oameni in momentul in care sint pusi in formatie de lupta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×