Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pentru câteva ceasuri, poate pentru o zi întreaga,

Romania a redevenit monarhie.

 

mai mult nu s-a putut.

si e pacat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In frunte cu armata regala???  asa a scris un ziar, ca armata regelui va face nu stiu ce in timpul ceremoniei.

Urmasii lui Mihai voiau celebritate, sa fie bagati de seama macar odata in viata.   

Daca nu era acceptat fiica Irina si nepotul Nicolas, nu cred ca regii europei s-ar fi alaturat celor indoliati.

La stiri doar de cativa regi pomenesc doar, de britanic, spaniol si suedez, cred ca nu-l recunosc pe Henri de Luxembourg si nici austriacul Lorenz cu sotia Astrid din primul rand!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu despre ce armata vorbesti.

 

ce-am zis mai sus era mai mult o figura de stil, pentru ca foarte multa lume a participat empatic la plecarea regelui,

de parca ar fi fost o monarhie.

 

revenind cu picioarele pe pamânt, sigur, noi suntem republica,

ca asa e traditia.

din 1947 încoa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa fie adus in Romania sicriul, Casa Regala a publicat programe funerale pe care mereu le modificau si in prima era trecut ca Armata Regala va sta garda si il va conduce la locul de veci convoiul funeral.   Din cate stiu eu, Mihai I, n-a avut nimic cu armata romana, de ce se confunda lucrurile asa de mult???  si nu de tine vorbesc, de ziare ca ei NU sint cu picioarele pe pamant.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.stiripesurse.ro/interviu-cu-dr--herman-zvika-berkovits--de-ce-nu-axa-bucuresti-ierusalim-washinghton--avertismentul-dur-venit-din-israel_1238208.html

 

Da, sunt de acord cu ceea ce spune doctorul premierului Israelului .

 

 

Iata, exista un dialog intre Presedintele Trump si Presedintele Putin, benefic intregii lumi ( din punctul meu de vedere si nu numai al meu, bineinteles) :

 

https://www.stiripesurse.ro/vladimir-putin-i-a-multumit-lui-donald-trump-dupa-ce-informatii-transmise-de-cia-au-dus-la-dejucare_1238253.html

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa fie adus in Romania sicriul, Casa Regala a publicat programe funerale pe care mereu le modificau si in prima era trecut ca Armata Regala va sta garda si il va conduce la locul de veci convoiul funeral.   Din cate stiu eu, Mihai I, n-a avut nimic cu armata romana, de ce se confunda lucrurile asa de mult???  si nu de tine vorbesc, de ziare ca ei NU sint cu picioarele pe pamant.  

 

n-am citit programele alea, nu stiu.

 

si nici nu mai conteaza acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa fie adus in Romania sicriul, Casa Regala a publicat programe funerale pe care mereu le modificau si in prima era trecut ca Armata Regala va sta garda si il va conduce la locul de veci convoiul funeral.   Din cate stiu eu, Mihai I, n-a avut nimic cu armata romana, de ce se confunda lucrurile asa de mult???  si nu de tine vorbesc, de ziare ca ei NU sint cu picioarele pe pamant.  

Regele Mihai a fost mareșal al României cel mai inalt grad din armata, si a fost investit pe data de 10 mai 1941 prin Decretul nr. 1354/09.05.1941, semnat de generalul Ion Antonescu.

Editat de Moftangiu
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ala in timpuri de altadata cand nu exista si un presedinte la conducerea tarii, insa actual, de cand s-a intors dupa 1990, el n-a avut armata sau vre-un cuvant in conducerea romaniei.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×