Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Masculii alpha

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acuma,principala mea nelamurire ar fi;ce fel de femei sunt acelea care cad atat de repede in plasa acestor seducatori?

Probabil,unele foarte naive.O femeie cu capul pe umeri nu ar avea cum sa pice la astfel de trucuri ieftine,decat daca urmareste ea insasi ceva:bani,aventuri,distractie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tocmai,ca nu sunt trucuri ieftine.Baiatul alpha vine pur si simplu la tine,voios,politicos,gaseste un suiect de conversatie pe placul tau,stie ce sa spuna,creeaza comfort,adica face sa te simti bine in preajma lui,apoi incepe seductia propriuzisa.Te atinge,iti propune niste jocuri amuzante ,te binedispune,iar la sfarsit te saruta-kissclose.In acest fel ti-a indicat faptul ca te doreste,ca vrea o relatie cu tine,si s-a mai asigurat printre altele ca il vei vedea din prima ca potential partener de sex.Eu nu stiu prea multe despre arta seductiei,insa te poti informa ca sa vezi cat de rafinati sunt acesti indivizi

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu daca am iubit vreo fata,am iubit-o pt caracterul ei,pentru felul ei de a fi samd.Ori acesti asa zisi seducatori,nu fac decat sa se foloseasca de slabiciunile femeilor pentru a le seduce. ase distra cu ele ,ca apoi intr-un final sa le abandoneze pur si simplu.Mie chiar mi se par periculoase sfaturile lor.Nu zic ca nu functioneaza,unele chiar functioneaza si au la baza si o oarecare documentatie.Multi pustani cu capul plini de hormoni,au invatat aceste tehnici de pe net,ca apoi sa le experimenteze pe cele mai naive dintre fete.

 

Masculii alpha nu sunt needeucati sau badarani,dimpotriva,insa dupa cum am mai spus,acestia au studiat psihicul feminin si se folosesc de slabiciunile femeilor pt a le seduce.

da exista ...si sunt neinfricati in a fi refuzati de o femeie... jocul lor e simplu :blink: ...merg pe un principiu simplu . castig experienta din orice refuz feminin, si cu asta seduc orice femeie care va veni ..... si ajung atit de rafinati incit pot avea orice femeie indiferent de inteligenta , frumusetea sau asteptarile ei..... si o fac ffffffffffff natural fara sa fie cocalari rafinati sau macho .... :dance2: e un joc al seductiei in care pica fffffffff multe femei de toate categoriile sociale ...... :band:

multa iubire

ps femeile care zic ca nu pica sunt primele care o fac .... :imao:

multa iubire

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tocmai,ca nu sunt trucuri ieftine.Baiatul alpha vine pur si simplu la tine,voios,politicos,gaseste un suiect de conversatie pe placul tau,stie ce sa spuna,creeaza comfort,adica face sa te simti bine in preajma lui,apoi incepe seductia propriuzisa.Te atinge,iti propune niste jocuri amuzante ,te binedispune,iar la sfarsit te saruta-kissclose.In acest fel ti-a indicat faptul ca te doreste,ca vrea o relatie cu tine,si s-a mai asigurat printre altele ca il vei vedea din prima ca potential partener de sex.Eu nu stiu prea multe despre arta seductiei,insa te poti informa ca sa vezi cat de rafinati sunt acesti indivizi

De ce am eu impresia ca pe de o parte acesti "male alpha" te intriga si oarecum ti-ai dori sa fii ca ei?

Crede-ma pe cuvant ca o femeie cu capul pe umeri si care stie ce vrea niciodata nu o sa pice la astfel de "arme de seductie".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

masculii alpha cea mai idioata conceptie adicatelea un prost cu palmares. (parerea mea )

poanta e ca ce scriu este adevarat si daca scopul tau un viata e doar sexul esti cool.

prin 91 am vrut si eu sa am succes si am apelat la fiul patronului unde lucram in weekend sa ma instruiasca .

a mers in fiecare simbata mergeam la disco la baldana si plecam acasa cu cate una . (am crezut ca merge doar la tarancute dar merge si la orasence )

cine ma cunoaste stie ca nu am un fizic de invidiat si totusi tehnica functioneaza. dar ajungi sa iti dai seama ca vrei si altceva daca gasesti una frumoasa si iesi de cateva ori si o prezinti si amicilor nu vrei ca la prima intrebare sa dea din colt in colt.

btw nu va faceti impresia ca doar masculii au acest trend cred ca ati auzit de femeile fatale :blink: unele sunt chiar uratele dar au un succes nebun la barbati .

 

actualmente prefer femeia care are ceva in cap si nu ma refer doar la sex. vreau langa mine pe cineva cu care sa pot discuta , prefer femeia inteligenta in locul femeii fatale .

 

 

btw toti masculii alpha ajung sub papucul unei femei fatale unde isi vor plati pacatele :dance2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da exista ...si sunt neinfricati in a fi refuzati de o femeie... jocul lor e simplu :blink: ...merg pe un principiu simplu . castig experienta din orice refuz feminin, si cu asta seduc orice femeie care va veni ..... si ajung atit de rafinati incit pot avea orice femeie indiferent de inteligenta , frumusetea sau asteptarile ei..... si o fac ffffffffffff natural fara sa fie cocalari rafinati sau macho .... :dance2: e un joc al seductiei in care pica fffffffff multe femei de toate categoriile sociale ...... :band:

multa iubire

ps femeile care zic ca nu pica sunt primele care o fac .... :imao:

multa iubire

Eu cred ca te uiti la prea multe filme! :P

Fiecare sac isi are petecul,deci pentru o anumita categorie de barbati,vor fi o anumita categorie de femei care vor pica.

Faptul ca generalizezi este o greseala.

Acum,depinde ce fel de femei ati cunoscut voi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce am eu impresia ca pe de o parte acesti "male alpha" te intriga si oarecum ti-ai dori sa fii ca ei?

Crede-ma pe cuvant ca o femeie cu capul pe umeri si care stie ce vrea niciodata nu o sa pice la astfel de "arme de seductie".

 

stii care e prostia femeile prefera badboys . si cand au unul nu stiu cum sa scape de el :blink:

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu va faceti impresia ca doar masculii au acest trend cred ca ati auzit de femeile fatale :blink: unele sunt chiar uratele dar au un succes nebun la barbati .

Da,pentru ca e chimie pura si personalitate.Sunt doua lucruri pe care majoritatea le neglijeaza cand spun atractie si frumusetze,pe cand,fara ele,nu reprezentam decat niste carcase frumusele care nu transmit mai mult decat o papusha de plastic.

Probabil,persoanele care nu exceleaza la capitolul frumusetze fizica au grija sa isi dezvolte celelalte calitati si au mai mult succes in fata sexului opus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ps femeile care zic ca nu pica sunt primele care o fac .... :blink:

multa iubire

Vrei sa spui mai degraba cele care nici macar nu sunt bagate in seama. :dance2:

De ce am eu impresia ca pe de o parte acesti "male alpha" te intriga si oarecum ti-ai dori sa fii ca ei?

Eu cred ca de fapt vrea sa ii desfinteze: nu sunt masculi alpha, sunt masculi zero. Daca ar fi cat de cat inteligent si-ar da seama ca masculul alfa se defineste si prin cantitatea de femei bune de (beep) marcate. Ce atata filozofie cand vorbim de cantitatea de sex obtinuta cu mare dezinvoltura ?

Nu va oripilati, dar sunt masculi alpha care se roaga de ei femei frumoase sa (beep) si primesc un Papuso, hai plimbarea !

tocmai,ca nu sunt trucuri ieftine.

Scuze, nu am fost atent. :band: Mascul aplha ori te nasti, ori nu, cine nu stie ce atuuri are si incearca sa-i imite nu poate fi decat penibil. Recunosc m-a tentat, efectul a fost un dezastru.

Editat de Pr1un0

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stii care e prostia femeile prefera badboys . si cand au unul nu stiu cum sa scape de el :blink:

Si tu generalizezi! :dance2:

Uite,eu nu prefer bad boys,ci doar un barbat cu personalitate,inteligent,care sa aiba in interior lucruri de esenta.

Aceste lucruri de esenta nu le poti masca sub forma unui joc,nu tine,intelegeti?Nu in fata cuiva care are experienta la oameni si intuieste omul din fata dinainte de a deschide gura.

De asta spun ca papagalii de genul,pentru ca sa-mi fie cu iertare,altceva nu sunt-imita ce au citit prin nu stiu ce reviste si carti de specialitate,fara a se lasa sa fie ei insisi,au succes pe un segment limitat de femei.Sunt oameni superficiali,la care or sa percuteze femei superficiale.

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×