Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Masculii alpha

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

la masculii alpha nu e luat in considerare UNIVERSUL EI intreg cind seduc , ci a lor prin prezentare ... si avind in vedere ca 97 la suta din '' atac'' este limbajul trupului , iti dai seama ca nici macar nu ii intereseaza celalalt limbaj.... deci normal ca exista studii stiintifice din moment ce poate invata ORICE MASCUL sa devina alpha man..... deci unii sunt '' invatati'' prin practica '' agatarii'' , altii prin studiul celora care au facut practica asta...... asa ca din nou '' te aperi '' de ce nu stii spunind ca nu se poate :o:

multa iubire

 

Care studii,mai tata,ca ma rog de tine de nu stiu cate postari si nu imi dai nici un exemplu?

 

 

Fiecare persoana este diferita DAR, persoanele cu o structura psihologica similara au tendinta de a se comporta asemanator.

Nu sunt identice... dar privite din exterior seamana iar motivul pentru care seamana este de multe ori legat de faptul ca reactioneaza similar :roll:

Da,o fi,dar,dupa cum ai aprobat si tu NU SUNTEM INDIVIZI IDENTICI!

Nu e ca si cum te duci si apesi pe niste butoane ale unui computer si efectul e garantat.

Femeile care pica la pat din prima nu sunt chiar atat de multe pe cat cred unii,dar,nici macar barbati!

O mare parte din ei nu se mai multumesc doar cu one night stand,chiar daca se zice ca sunt vanatori prin excelenta si nu orice posesoare de fizic acceptabil se poate apropia de ei daca nu are nimic intre urechi.

Eu cunosc destui astfel de oameni.

Barbatul nu este o creatura primitiva al carei unic scop in viata este doar monta,iar daca unii aleg sa se comporte asa...problema lor,vor avea parte de femei pe masura.

Si eu de asta va spun ca este aberant sa spui ca nu exista femei pe Terra care sa reziste acestor cuceritori.

Nu toate femeile se arunca din prima in pat,ci doresc sa discute cu interlocutorul.Pai si daca omul acela se bazeaza doar pe niste trucuri invatate in niste carti de specialitate,iar in momentul in care deschide gura vezi ca e zero barat pe alte capitole,e ca un balon frumos colorat pe care il spargi cu un ac.

 

 

Am avut eu un vecin si prieten in ROmania, eram prieteni si sotiile si fratii nu prieten personal si individual.

De 10 ani a murit cu cancer de pancreas .... era un sexy barbat de nu rezistai privirii lui. El nu avea de gand nimic iar tu ca femeie te simteai deja goala de la o privire!!!! Daca te lua la un dans ... lesinai de placere ...... Sotiile celor mai insemnati barbati din oras faceau coada la usa lui, adica la geamul din spatele casei si la ore mici de dupa miezul noptii .... Educatie ... 7 clase + chelner, armata facuta, ochi albastri care deocheau, un mers elegant, brunet si ultra seductor, canta si dansa excelent ..... unii sint nascuti asa. A emigrat mult inaintea mea, cred ca s-a mai populat Germania si Austria ..... :P))))) Nemtoaicele ii scriau bilete ca vor copii cu el, copiii frumosi, nu ca sotii lor.

Asta e altceva.Sunt calitati pe care le detinea in mod nativ,nu studiate de prin carti.Tipul avea un fizic atractiv si raspandea in jurul lui un magnetism extraordinar.

Desi,cu siguranta pana si lui i-ar fi rezistat niste femei.

Dar,colegii nostri de forum vor sa ma faca sa cred,ca orice baietas care se pune pe studiu si practica,daca se pregateste bine la materia seductiei,ajunge sa dea pe spate orice reprezentata a sexului frumos.

Ori,eu nu pot sa cred asa ceva,imi pare rau!

Iar daca exista studii stiintifice,ele sunt facute publice de catre comunitatea oamenilor de stiinta.Eu nu am gasit existenta unor astfel de studii,voi ati gasit? :meeting:

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
colegii nostri de forum vor sa ma faca sa cred,ca orice baietas care se pune pe studiu si practica,daca se pregateste bine la materia seductiei,ajunge sa dea pe spate orice reprezentata a sexului frumos.

 

 

Nu orice baietas poate sa faca asa ceva!!!! ai dreptate, asta nu e lectie de invatat, iar ca sa joci teatru in fata fetelor, te faci doar de ras!!!!! Poti lucra pe felul cum mergi, pe limbaj de corp, pe felul cum arati si stilul cum vorbesti dar atractie excesiva sau seducere doar pe cale naturala se intimpla. Daca nu-l ai pe vino-ncoa ... degeaba efortul, dar te ajuta educatia ca fetelor le plac barbatii ocupati cu stiintele nucleare si altele. Frank Sinatra era un seductor innascut ... ca si Alain Delon, Robert Redford si altii din industria cinematografului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu orice baietas poate sa faca asa ceva!!!! ai dreptate, asta nu e lectie de invatat, iar ca sa joci teatru in fata fetelor, te faci doar de ras!!!!! Poti lucra pe felul cum mergi, pe limbaj de corp, pe felul cum arati si stilul cum vorbesti dar atractie excesiva sau seducere doar pe cale naturala se intimpla. Daca nu-l ai pe vino-ncoa ... degeaba efortul, dar te ajuta educatia ca fetelor le plac barbatii ocupati cu stiintele nucleare si altele. Frank Sinatra era un seductor innascut ... ca si Alain Delon, Robert Redford si altii din industria cinematografului.

Pai,asa da!Adica,sa mai ai si esenta,nu doar un comportament studiat,elaborat si...artificial!

Si chiar si asa exista femei care nu percuteaza.

Ma intreb,oare,ce s-a intamplat cu comportamentul pur natural,cu faptul de a fi tu insuti.Cred ca nu exista metoda mai buna de atat,atunci cand iti place cineva.

Eu nu pot sa ma gandesc decat ca acele persoane nu se pot accepta pe ele insele asa cum sunt,de doresc sa apeleze la tot felul de artificii si sa copieze tot felul de comportamente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai,asa da!Adica,sa mai ai si esenta,nu doar un comportament studiat,elaborat si...artificial!

Si chiar si asa exista femei care nu percuteaza.

Ma intreb,oare,ce s-a intamplat cu comportamentul pur natural,cu faptul de a fi tu insuti.Cred ca nu exista metoda mai buna de atat,atunci cand iti place cineva.

Eu nu pot sa ma gandesc decat ca acele persoane nu se pot accepta pe ele insele asa cum sunt,de doresc sa apeleze la tot felul de artificii si sa copieze tot felul de comportamente.

bravo , deci imi dai dreptate fara sa vrei ... masculul alpha devine NATURAL in comportament , chiar daca a '' studiat'' cum sa '' atace'', devine irezistibil TRECIND '' tehnicile invatate '' prin felul lui de a fi..... adica devine din baietel MASCUL ..... atentie mare masculul alpha si cocalarul NICI O LEGATURA .... diferenta dintre ei e ca de la cer la pamint..... deci acel '' a fi tu insuti '' se poate invata SI NU AI NICI O SANSA sa scapi de unu ca asta ..... :o: cit despre studii exista , asa ca poti cauta :meeting: :roll: deci masculul alpha nu copiaza comportamente ci devine el insusi cunoscind TIPOLOGII FEMININE de la altii ...... si abordarea lor este specifica lui ..... deci iara vorbesti fara sa stii .... :P

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai,asa da!Adica,sa mai ai si esenta,nu doar un comportament studiat,elaborat si...artificial!

Si chiar si asa exista femei care nu percuteaza.

 

Unde vezi ca ti-am dat dreptate?

1.Datorita unui comportament studiat,elaborat,ma indoiesc ca poti atinge anumite performante in domeniul seductiei,e nevoie de mult mai mult de atat.

 

 

cit despre studii exista , asa ca poti cauta :o::meeting: deci masculul alpha nu copiaza comportamente ci devine el insusi cunoscind TIPOLOGII FEMININE de la altii ...... si abordarea lor este specifica lui ..... deci iara vorbesti fara sa stii .... :roll:

multa iubire

2.Am eu impresia sau incerci sa ma intorci ca la Ploiesti?

Am cautat acele studii de care vorbesti si tot ce am gasit este ca masculii Alpha sunt eventual niste barbati cu ceva mai mult testosteron,foarte dominanti,incearca sa aiba cat mai multe femei,vesnic dornici de competitie,uneori riscand lucruri importante pentru a fi in top.

Nicaieri,dar nicaieri nu am gasit ca acesti masculi alpha,cu un comportament dobandit nativ,dar cu atat mai putin studiat,pot avea absolut orice femeie de pe Terra.

Deci,daca tu ai gasit si ai niste lucruri solide pe care sa iti sprijini afirmatiile,spune-mi.

Un lucru solid este un studiu facut in acest sens de niste oameni de stiinta pe un "esantion" de astfel de barbati feroce.Iar studiul validat de comunitatea oamenilor de stiinta.

Uite,eu nu am gasit,dar daca tu spui ca exista,arata-mi!Ca vad ca pana acum nu mi-ai dat decat vorbe.Si atunci,poti spune,cel mult,ca vorbim de propria ta parere si nimic mai mult.

So,cum ramane? :P

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde vezi ca ti-am dat dreptate?

1.Datorita unui comportament studiat,elaborat,ma indoiesc ca poti atinge anumite performante in domeniul seductiei,e nevoie de mult mai mult de atat.

 

 

 

2.Am eu impresia sau incerci sa ma intorci ca la Ploiesti?

Am cautat acele studii de care vorbesti si tot ce am gasit este ca masculii Alpha sunt eventual niste barbati cu ceva mai mult testosteron,foarte dominanti,incearca sa aiba cat mai multe femei,vesnic dornici de competitie,uneori riscand lucruri importante pentru a fi in top.

Nicaieri,dar nicaieri nu am gasit ca acesti masculi alpha,cu un comportament dobandit nativ,dar cu atat mai putin studiat,pot avea absolut orice femeie de pe Terra.

Deci,daca tu ai gasit si ai niste lucruri solide pe care sa iti sprijini afirmatiile,spune-mi.

Un lucru solid este un studiu facut in acest sens de niste oameni de stiinta pe un "esantion" de astfel de barbati feroce.Iar studiul validat de comunitatea oamenilor de stiinta.

Uite,eu nu am gasit,dar daca tu spui ca exista,arata-mi!Ca vad ca pana acum nu mi-ai dat decat vorbe.Si atunci,poti spune,cel mult,ca vorbim de propria ta parere si nimic mai mult.

So,cum ramane? :o:

deci dupa cum spuneam mai sus , nu stii dar vorbesti.... si ca sa iti demonstrez '' timpeniile '' din afirmtiile tale le iau pe rind..... deci ai zis ca citez" Datorita unui comportament studiat,elaborat,ma indoiesc ca poti atinge anumite performante in domeniul seductiei,e nevoie de mult mai mult de atat.... deci facem analiza pe text.... un comportament studiat , elaborat inseamna AUTOCUNOASTERE deci incredere in propria persoana .... si automat CA ATINGI PERFORMANTELE care le vrei din moment ce '' esti tu insuti'' :o:

 

ce treaba are comportamentul psihologic cu testosteronul????? NICI UNUL .... masculul alpha NU DEPINDE de testosteron...... ca nu isi arata ''testosteronul '' cind cunoaste tipologia feminina CI CREIERUL .... deci iara pe linga :meeting:

masculii feroce INVATA de la altii , tehnicile sunt doar prima etapa si cea de jos.... si iti dau un exemplu sa pricepi : unora le e foarte greu sa intre in vorba cu o tipa - e primul pas, pe care daca il depasesc trec la al doilea , a lua un numar de telefon , pe care daca il depasesc NU INSEAMNA ca sunt alpha male caci apare etapa 3 , 4 etc etc etc pina ajung sa fie alpha male ... adica inseamna din nou '' a fi tu insuti '' prin EXPERIENTA .... si in final vor stii ca la sah ZECE MUTARI inainte sa faci tu una..... si dupa cum spuneam nu ai nici o sansa cu unu ca asta.... si repet NU E VORBA DE A FI COCALAR .....asa ca daca nu stii taci :roll: de restul textului tau de mai sus nu ma mai iau ci te las pe tine sa il analizezi cu foarte mare atentie :P

multa iubire

ps deci au esenta destula alpha male ( vorbeai fara sa stii conform zicalei '' gura pacatosului adevar graieste )... deci imi dai dreptate :o:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci dupa cum spuneam mai sus , nu stii dar vorbesti.... si ca sa iti demonstrez '' timpeniile '' din afirmtiile tale le iau pe rind..... deci ai zis ca citez" Datorita unui comportament studiat,elaborat,ma indoiesc ca poti atinge anumite performante in domeniul seductiei,e nevoie de mult mai mult de atat.... deci facem analiza pe text.... un comportament studiat , elaborat inseamna AUTOCUNOASTERE deci incredere in propria persoana .... si automat CA ATINGI PERFORMANTELE care le vrei din moment ce '' esti tu insuti'' :o:

 

ce treaba are comportamentul psihologic cu testosteronul????? NICI UNUL .... masculul alpha NU DEPINDE de testosteron...... ca nu isi arata ''testosteronul '' cind cunoaste tipologia feminina CI CREIERUL .... deci iara pe linga :meeting:

masculii feroce INVATA de la altii , tehnicile sunt doar prima etapa si cea de jos.... si iti dau un exemplu sa pricepi : unora le e foarte greu sa intre in vorba cu o tipa - e primul pas, pe care daca il depasesc trec la al doilea , a lua un numar de telefon , pe care daca il depasesc NU INSEAMNA ca sunt alpha male caci apare etapa 3 , 4 etc etc etc pina ajung sa fie alpha male ... adica inseamna din nou '' a fi tu insuti '' prin EXPERIENTA .... si in final vor stii ca la sah ZECE MUTARI inainte sa faci tu una..... si dupa cum spuneam nu ai nici o sansa cu unu ca asta.... si repet NU E VORBA DE A FI COCALAR .....asa ca daca nu stii taci :roll: de restul textului tau de mai sus nu ma mai iau ci te las pe tine sa il analizezi cu foarte mare atentie :P

multa iubire

ps deci au esenta destula alpha male ( vorbeai fara sa stii conform zicalei '' gura pacatosului adevar graieste )... deci imi dai dreptate :o:

multa iubire

 

Dragul meu,in afara de faptul ca esti foarte arogant si afisezi un aer de superioritate nejustificat,avand in vedere ca eu ti-am vorbit destul de politicos,nu ai reusit nici pe departe sa iti demonstrezi spusele.

Pentru ca eu te-am intrebat foarte clar:in afara de faptul ca aceasta este propria ta parere,mai exista o baza solida pe care sa iti sprijini afirmatiile?Evident ca nu ai!

Iar faptul ca dai o parere personala ca fiind adevarul absolut,spune multe!

Eu nu am spus ca prin autocunoastere nu poti accede la anumite performante.Cu siguranta da!Doar ca ele nu pot atinge proportiile de care discuti tu.Este doar o opinie personala si o pot respecta ca atare,dar nu mi-o servi de parca ai detine adevarul universal,ca nu e cazul!

 

ce treaba are comportamentul psihologic cu testosteronul????? NICI UNUL .... masculul alpha NU DEPINDE de testosteron...... ca nu isi arata ''testosteronul '' cind cunoaste tipologia feminina CI CREIERUL .... deci iara pe linga :o:
-Foarte tare! :o: Ma faci sa rad,zau asa! :o:

Poate nu ai auzit ultimele stiri,insa cantitatea de testosteron din organism influenteaza comportamentul uman.

Iar afirmatiile mele nu imi apartin in exclusivitate,ci sunt studii facute de niste psihologi referitor la acesti masculi Alpha.

Deci,nu stiu cine nu stie ce vorbeste aici.

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragul meu,in afara de faptul ca esti foarte arogant si afisezi un aer de superioritate nejustificat,avand in vedere ca eu ti-am vorbit destul de politicos,nu ai reusit nici pe departe sa iti demonstrezi spusele.

Pentru ca eu te-am intrebat foarte clar:in afara de faptul ca aceasta este propria ta parere,mai exista o baza solida pe care sa iti sprijini afirmatiile?Evident ca nu ai!

Iar faptul ca dai o parere personala ca fiind adevarul absolut,spune multe!

Eu nu am spus ca prin autocunoastere nu poti accede la anumite performante.Cu siguranta da!Doar ca ele nu pot atinge proportiile de care discuti tu.Este doar o opinie personala si o pot respecta ca atare,dar nu mi-o servi de parca ai detine adevarul universal,ca nu e cazul!

 

-Foarte tare! :o: Ma faci sa rad,zau asa! :o:

Poate nu ai auzit ultimele stiri,insa cantitatea de testosteron din organism influenteaza comportamentul uman.

Iar afirmatiile mele nu imi apartin in exclusivitate,ci sunt studii facute de niste psihologi referitor la acesti masculi Alpha.

Deci,nu stiu cine nu stie ce vorbeste aici.

deci faptul ca tu nu stii nu arata aerul meu de superioritate ci lipsa ta de cunoastere .... :o:

si mi-am sustinut parerile CU AMANUNTE si mai am o gramada .... si sunt destui care stiu despre ce vorbesc ...... ca tu crezi sau nu NU E TEMA DISCUTIEI .... cind o sa vreau sa analizezi ''credintele tale'' te anunt (nu e cazul) :meeting: ..... :roll: deci ce inseamna autocunoastere ? PERFORMANTE SI INCREDERE si asta aduce ATRACTIE ..... deci alpha male ASTA AU.... :P

deci testosteronul e legat de sex, iar asta se educa DACA NU STIAI ... deci stirile NU LE PRICEPI......deci mai aprofundeaza :o:

multa iubire

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu de asta va spun ca este aberant sa spui ca nu exista femei pe Terra care sa reziste acestor cuceritori.

Nu toate femeile se arunca din prima in pat,ci doresc sa discute cu interlocutorul.Pai si daca omul acela se bazeaza doar pe niste trucuri invatate in niste carti de specialitate,iar in momentul in care deschide gura vezi ca e zero barat pe alte capitole,e ca un balon frumos colorat pe care il spargi cu un ac.

 

Evident ca sunt destul de multe femei care sa reziste fara nici un efort acestor cuceritori DAR, femeile acestea sunt femeile ce stiu ce vor. Majoritatea femeilor si a barbatilor sunt intr-un fel de staza, hiberneaza mental, se complac intr-o somnolenta cotidiana. O persoana care stie ce vrea poate cuceri o mare parte dintre persoane acestea semiconstiente daca le abordeaza cum trebuie. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Evident ca sunt destul de multe femei care sa reziste fara nici un efort acestor cuceritori DAR, femeile acestea sunt femeile ce stiu ce vor. Majoritatea femeilor si a barbatilor sunt intr-un fel de staza, hiberneaza mental, se complac intr-o somnolenta cotidiana. O persoana care stie ce vrea poate cuceri o mare parte dintre persoane acestea semiconstiente daca le abordeaza cum trebuie. :roll:

si sa nu uitam ca unele (fffffff putine) stiu ce vor DAR nu pot fi singure si mai devreme sau mai tarziu vor iesi '' din stiu ce vor'' si vor merge pe SPONTANEITATE si alpha man-ul va fi acolo... :o::meeting:

multa iubire

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×