Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Masculii alpha

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred ca te uiti la prea multe filme! :dance2:

Fiecare sac isi are petecul,deci pentru o anumita categorie de barbati,vor fi o anumita categorie de femei care vor pica.

Faptul ca generalizezi este o greseala.

Acum,depinde ce fel de femei ati cunoscut voi...

nu depinde de femei , tocmai aici e dilema lor.... depinde de cit de bine cunoaste el tipologia feminina.... asa ca ce am spus ramine valabil..... deci filmele , daca ar fi vorba despre ele sunt luate din realitate , si realitatea bate filmul ... deci daca ai intra in '' gura'' unui alpha nici nu ai stii cit de bine te-a jucat.... deci lasa '' duritatea'' ca nu tine :blink:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu depinde de femei , tocmai aici e dilema lor.... depinde de cit de bine cunoaste el tipologia feminina.... asa ca ce am spus ramine valabil..... deci filmele , daca ar fi vorba despre ele sunt luate din realitate , si realitatea bate filmul ... deci daca ai intra in '' gura'' unui alpha nici nu ai stii cit de bine te-a jucat.... deci lasa '' duritatea'' ca nu tine :blink:

multa iubire

Ok,ok,n-are rost sa ne contrazicem!Daca tu zici,fie ca tine... :band:

Chiar,un exemplu concret de astfel de masculi feroce,irezistibili,adevarati maestri ai jocurilor psihologice,imi poti da?

Asa,ca sa imi fac si eu o parere... :dance2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A seduce este egal cu a o baga in pat? Pentru ca asta nu mi se pare seductie, ca poate si tipa la ora respectiva era "horny" iar el pur si simplu a fost omul potrivit la locul potrivit.

A seduce cred ca este un termen mai vast si mai complex, si nu poti seduce pe oricine pentru ca femeile sunt diferite si au asteptari diferite, iar daca pretinzi ca seduci majoritatea femeilor atunci inseamna ca esti un mare mincinos care proiecteaza imagini diferite asupra sa in functie de tipologia femeii. Deci masculii aceia alpha sa zic asa nu seduc nimic, pur si simplu si-o trag cu diferite individe care din slabiciunea momentului sau din convingere accepta. O femeie sedusa este o femeie cu care iti imparti viata cu bune si rele , care te vede in fiecare zi , care iti cunoaste defectele pe dinafara si totusi te accepta si te iarta de fiecare data. Si ma indoiesc tare ca vreunul din renumitii masculi alpha ar fi capabili de un asemenea brainwash :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A seduce este egal cu a o baga in pat? Pentru ca asta nu mi se pare seductie, ca poate si tipa la ora respectiva era "horny" iar el pur si simplu a fost omul potrivit la locul potrivit.

A seduce cred ca este un termen mai vast si mai complex, si nu poti seduce pe oricine pentru ca femeile sunt diferite si au asteptari diferite, iar daca pretinzi ca seduci majoritatea femeilor atunci inseamna ca esti un mare mincinos care proiecteaza imagini diferite asupra sa in functie de tipologia femeii. Deci masculii aceia alpha sa zic asa nu seduc nimic, pur si simplu si-o trag cu diferite individe care din slabiciunea momentului sau din convingere accepta. O femeie sedusa este o femeie cu care iti imparti viata cu bune si rele , care te vede in fiecare zi , care iti cunoaste defectele pe dinafara si totusi te accepta si te iarta de fiecare data. Si ma indoiesc tare ca vreunul din renumitii masculi alpha ar fi capabili de un asemenea brainwash :dance2:

Tu nu vezi ce scriu colegii nostri de forum?Ca alpha males sunt un fel de guru ai seductiei?Ori fi adepti ai lui Bivolaru,ca numai la aia am auzit astfel de teorii.Pacat ca stateau mai prost cu practica... :blink:

Desi,unii recunosc,le cam faceau sa pice in plasa,dar,nu stiu cum se facea ca toate femeile care le picau ba erau deceptionate in dragoste,ba erau in depresii din nu stiu ce motive si ei erau oamenii potriviti la momentul potrivit,care le spuneau cam ce doreau sa auda.

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu nu vezi ce scriu colegii nostri de forum?Ca alpha males sunt un fel de guru ai seductiei?Ori fi adepti ai lui Bivolaru,ca numai la aia am auzit astfel de teorii.Pacat ca stateau mai prost cu practica... :blink:

Desi,unii recunosc,le cam faceau sa pice in plasa,dar,nu stiu cum se facea ca toate femeile care le picau ba erau deceptionate in dragoste,ba erau in depresii din nu stiu ce motive si ei erau oamenii potriviti la momentul potrivit,care le spuneau cam ce doreau sa auda.

Yep, wanna be macho. Si sa zicem ca reuseste sa o aduca in pat, so what? De parca femeia nu isi doreste acelasi lucru de la un barbat :dance2:

De ce nu se pune problema si invers, cum ar fi daca acei alpha male ar fi de fapt cei care cad in plasa pentru ca au impresia ca ei sunt cocosii care fug dupa gaina, insa nu isi dau seama ca de fapt gaina se vrea a fi fugarita si isi alege momentul oportun ca sa se impiedice :band:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda..

alfa, beta...cata imaginatie are omul!

in conceptia mea,nu exista asa ceva!

sunt "masculi" si atat..nefiind capabili sa lupte pentru valori nu ii pot considera "barbati'

 

oricum, acest concept e viabil si printre persoanele de sex opus, iar 'femelele' sunt mult mai periculoase, natura le ajuta sa disimuleze mult mai bine :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si voi acum,nu fiti rele...lasati-i sa viseze frumos!

 

sweetdreams.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci daca individul din prim plan ma seduce, ma face sa ma gandesc la el zii si noapte, ma convinge sa ma marit cu el si sa ii spal cu devotament si iubire chilotii si sosetele de acum pana-n vecie, atunci voi crede in conceptul de alpha male, pana atunci alpha males nu vor fi decat niste baietei carismatici si victime ale unor circumstante favorabile :blink:

post-248436-1253955597_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai curbat lumina ochilor cu poza aia!

Editat de heaven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok,ok,n-are rost sa ne contrazicem!Daca tu zici,fie ca tine... :band:

Chiar,un exemplu concret de astfel de masculi feroce,irezistibili,adevarati maestri ai jocurilor psihologice,imi poti da?

Asa,ca sa imi fac si eu o parere... :dance2:

un mascul din asta feroce cum il denumesti tu , iti va arata atita naturalete incit nici nu te vei prinde.... deci sunt o gramada.... si nu e vorba de ce tehnica foloseste ca sa seduca (aia e la inceput pentru '' baietei'') ci increderea in el care atrage(atentie nu orgoliu prost inteles).... deci atita timp cit nu stii despre ce se vorbeste , nu incerca sa pricepi..... :blink:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×