Sari la conținut
Forum Roportal
octav.c

De unde venim ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce ar fi sa intelegeti ca nici crestinii nu au un Dumnezeu?

 

N-au un DomnZeu, pentru ca ala este al evreilor, dar au in schimb un SemiZeu.

 

Cat despre intrebarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unii sunt de parere ca sufletul vine la intrupare din astralul planetar care e pe mai multe nivele in functie de evolutia spirituala a sufletului...inainte ,dupa si intre vietile fizice sufletul ajunge tot in astralul planetar ....iar cand evolutia lui a depasit astralul planetar a acelei planete este mutat in astralul planetar a unei alte planete unde sufletele sunt mai evoluate...in fine...stiu ca suna S.F amestecat cu new age...dar teoria asta mi se pare mult mai plauzibila decat ceea ce ne ofera religia: rai si iad chinuri eterne in iad si plictiseala eterna in rai.... :stars:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unii sunt de parere ca sufletul vine la intrupare din astralul planetar care e pe mai multe nivele in functie de evolutia spirituala a sufletului...inainte ,dupa si intre vietile fizice sufletul ajunge tot in astralul planetar ....iar cand evolutia lui a depasit astralul planetar a acelei planete este mutat in astralul planetar a unei alte planete unde sufletele sunt mai evoluate...in fine...stiu ca suna S.F amestecat cu new age...dar teoria asta mi se pare mult mai plauzibila decat ceea ce ne ofera religia: rai si iad chinuri eterne in iad si plictiseala eterna in rai.... :stars:

 

nu e S.F. , CEVA ASEMANATOR PROPOVADUIESC CATEVA RELIGII ORIENTALE ,...BUDHISMUL, HINDUISMUL, ...ETC ......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Analizele ADN susțin că Homo Sapiens a apărut cu 800,000 ani mai devreme decât se estimase inițial!!!

De aia azi sintem asa de dezvoltati unii din noi pamanteni, ca nici nu vreau sa vorbesc despre asta, dar cativa au profitat si n-au

stat pe ganduri ca sa invete tot ce a oferit NATURA.  

Homo sapiens neanderthalensis   Verisorul nostru de pa alta planeta ... asta-i de pe Pamant, dar imi face disparut cineva. 

"Homo Sapiens arhaic se caracterizează în a avea creier rotunjit, o frunte înaltă și o bărbie proeminentă, având tipul său de instrumente cioplite din piatră".

https://evz.ro/analizele-adn-sustin-ca-homo-sapiens.html

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 1/1/2024 at 10:21 AM, The Unknown said:

Analizele ADN susțin că Homo Sapiens a apărut cu 800,000 ani ....

alta mare scamatorie si inselatorie!

toate aceste varste rezultate in urma analizarii dezintegrarii unui izotop sun bazate ....doar pe calcule

sunt doar extrapolari ale unor calcule matematice, n-au nimic de-a face cu vreo realitate 

 

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Originea omului

 

Culmea evolutiei

Finalul evolutiei

 

Nuke`em till they G L O W !

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru userul cu downvote, ia de mai devreme cu stigare special pentru mintea matale, acta ceea ce va caracterizeaza

s2.PNG.50209dc0ca94ce17ae1c030742d6e79b.PNG

 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iata-va si cum va alaptati la stirile oficiale

n-o spun eu, v-a aratat userul in cauza...

s3.thumb.PNG.18e877b454e833171a30a74e24e464c3.PNG

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
36 minutes ago, Rayn said:

pentru userul cu downvote, ia de mai devreme cu stigare special pentru mintea matale, acta ceea ce va caracterizeaza

s2.PNG.50209dc0ca94ce17ae1c030742d6e79b.PNG

 

omulețul verde e vreun neoprotestant, tocmai am explicat pe topicul cu sectele ce le mai place s-o dea la buci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×