Sari la conținut
Forum Roportal
octav.c

De unde venim ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Unii spun că ar fi posibil să venim taman din civilizațiile antediluviene. 

Interesant...

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 1/6/2024 at 5:49 PM, Avalon73 said:

omulețul verde e vreun neoprotestant, tocmai am explicat pe topicul cu sectele ce le mai place s-o dea la buci

bine ca te-ai dumirit...in fapt tu chiar vrei sa-i freci inclusiv la cap pe unii useri

de unde va tot adunati bre?

ctp-istilor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, Rayn said:

 

de unde va tot adunati bre?

ctp-istilor?

Cretinoidule, discuția era: De unde venim?

Ai ceva de spus pe această temă sau ca de obicei faci flame? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum dreaq bre sa venim de undeva?

ce intrebare este asta?

adevarat, unii care inca mai cred ca au evoluat din maimute, se intreaba care le-a fost padurea primordiala

 

 

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
21 minutes ago, Rayn said:

cum dreaq bre sa venim de undeva?

ce intrebare este asta?

 

Dacă nu înțelegi despre ce este vorba, de ce te repezi să răspunzi ca rața la muci? 

Pe bune acum, crezi că ești mai interesant, mai frumos și mai deștept dacă vii pe orice topic și dai cu bățu-n baltă? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sufletul omului vine de la Dumnezeu, dar unii il au de tata pe diavolul. Astfel, primii vor merge in Imparatia Cerurilor (foarte putini - multi chemati, putini alesi) iar restul in Iazul de Foc (dupa judecata de apoi, in functie de faptele fiecaruia).

Ati jucat Deus Ex cand erati mai tineri? Muzica a fost superba...

Deus Ex - Everybody Lies! (care tradus inseamna Dumnezeu afară - toată lumea minte)

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Avalon73 said:

Sufletul omului vine de la Dumnezeu, dar unii il au de tata pe diavolul. Astfel, primii vor merge in Imparatia Cerurilor (foarte putini - multi chemati, putini alesi) iar restul in Iazul de Foc (dupa judecata de apoi, in functie de faptele fiecaruia).

 

 

Evident că ai răspuns ca în Biblie, ca de obiciei. Cu unii care vor merge în „Împărășia Cerurilor” și alții care vor merge în „Iazul de foc”

Întrebarea mea este: De la care Dumnezeu? De la Dumnezeul evreilor de acum circa 2 700 - 3000 de ani, care era gelos, dictatorial și contradictoriu?

 

Îți voi da o postare de pe prima pagină a acestui thread și te-aș ruga să spui cum vezi tu problema...

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 9/25/2009 at 8:04 PM, Heschel said:

ARE UN CARACTER UMAN.E GELOS,DICTATORIAL,CONTRADICTORIU,ACI SPUNE,, SA NU UCIZI'' ACI SPUNE EVREILR SA UCIDA PE TOTI CEI DIN CANAAN,PLECA IN LUPTA SI INTERVINE IN FAFOREA EVREILOR,PRACTIC Ii AJUTA SA-SI UCIDA DUSMANII.E UN DUMNEZEU INCHIPUIT DE OAMENI ,CREAT DUPA CHIPUL ,DORINTELE SI CARACTERUL OAMENILOR. ACEA ENTITATE SUPERIOARA PE CARE O SIMTE EINSTEIN POATE CA NICI NU STIE DE NOI.SUNTEM ATAT DE MICI SI NEINSEMNATI CA SCAPAM VIZIUNII SALE.DACA NE-AR GUVERNA CINEVA SIGUR AR FI ALTFEL.SIGUR SUNTEM DE CAPUL NOSTRU.DE SCRIS AR FI MULTE DESPRE DUMNEZEUL BIBLIC DAR EU SCRIU GREU,SUNT ABIA DE DOUA SAPTAMANI PE CALCULATOR,NU CUNOSC NICI FUNCTIILE ASTEA BINE,NU AM NICI TIMP CA LUCREZ LA GREU,MA BAG SI EU CATE PUTIN ASA CA VAD CA SUNTETI COPII DESTEPTI,INDIFERENT DE RELIGIE SEX ,RASA ETC IMI SUNTETI SIMPATICI.

Iată postarea. 

Omul a scris cu majuscule, probabil că nu prea stăpânește limba română, în fine. Dar a pus bine problema. 

Aștept comentarii...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×