Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Mdaa...numai ca vezi tu, evreii nu-l recunosc nici azi pe Isus ca fiind Mesiah.

De ce nu gandesti de doua ori inainte?

Parca ti-am mai zis eu...

pai evreii L-AU RASTIGNIT pe IISUSdr si intre ei exista 2 TABERE deci cei '' nerecunoscatori'' si cei '' recunoscatori'' a lui IISUS ... de obicei gindesc de mai multe ori -pina sa afirm ceva si verific altii care sunt cu multtttttt mai intelepti ca mine (sfintii parinti etc etc etc) .... alte nelamuriri?

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daa, si i-au intentat proces a doau oara. C a nu era destul unul.

Si de sunt impartiti in tabere?

 

 

Neaa, tu trebuie sa ieti de 70 de ori cate sapte. Ca esti un bun crestin,nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

1 sa demonstreze NEVINOVATIA LUI .....

2 tabara evreilor (farisei , saduceii etc VECHI) cei care nu cred (nimic nou sub soare) si evreii crestini .....

pai de iertat l-am iertat de mai multe ori (nu conteaza detaliile).... ma straduiesc sa fiu.....

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

mitul lui osiris are vro 10.000 inainte sa intre evreii in pamantul gosen as vrea si eu un verset inainte de exod unde se vorbeste de venirea lui iisus .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

care parte din vreau un verset inainte de exod unde sa fie vorba despre venirea lui iisus nu ai inteles?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un lucru nu mi-e clar... initiatorul topicului neaga ceva ce de fapt recunoaste?

 

suntem de acord ca divinitatea unica e recunoscuta de cand exista pamantul asta, de-a lungul existentei a n civilizatii. scoatem in evidenta cateva evenimente similare recunoscute de marile religii ale lumii (din cele pe care le mai cunoastem acum). si daca tot a fost acceptata aceasta unica divinitate de atatea si atatea generatii de fiinte, mai e cazul sa ne intrebam daca exista?

 

eu cred ca ar fi mai bine sa ne folosim energia aplicand principiile promovate de aceasta entitate si sunt convinsa ca ne va fi mult, mult mai bine.

 

astept rosiile... :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

idea este ca mitul iisus apare si la alte popoare unele chiar mai vechi decat iudeii cum sunt egiptenii.

parerea mea este ca important este sa implinesti mesajul lui adica iubeste pe domnul dumnezeul tau si pe aproapele ca pe tine insuti . cand vom reusi asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
idea este ca mitul iisus apare si la alte popoare unele chiar mai vechi decat iudeii cum sunt egiptenii.

parerea mea este ca important este sa implinesti mesajul lui adica iubeste pe domnul dumnezeul tau si pe aproapele ca pe tine insuti . cand vom reusi asta ?

si sunt convinsa ca apare si la altele mai vechi, de care noi nu mai stim nimic.

cand nu vom mai pierde vremea certandu-ne aiurea ca noi am descoperit roata care de fapt e descoperita din zorii existentei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si sunt convinsa ca apare si la altele mai vechi, de care noi nu mai stim nimic.

cand nu vom mai pierde vremea certandu-ne aiurea ca noi am descoperit roata care de fapt e descoperita din zorii existentei.

 

 

da dar nahash merge mai departe si spune ca idea de mesia a fost doar preluata de iudaism si crestinism.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×