Sari la conținut
Forum Roportal
Alina1999

In ce tari ati fost?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si Budapesta este frumoasa, color="#FF0000"]Limba e ciudata [/color]

 

Cea mai interesanta observatie ... e si grea limba maghiara de invatat!!!

 

Aiurea! Curaj iti trebuie doar sa schimbi lei pe szekler dollars :lol:

 

Razi tu, dar azi-maine se tiparesc si "Székely Dollár" :doh: egal cu 5 oua proaspete!!!

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ungaria, Cehia, Germania, Bulgaria, Serbia ,Macedonia , Grecia , Italia , Africa de Sud , Zwaziland , Anglia , Tara Galilor , Scotia , Irlanda , Franta , Belgia , Olanda , Suedia , Spania , Andorra , Liechtenstein , Elvetia , Luxemburg , Austria , Portugalia , Algeria , Canada , Monaco , Slovacia

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ungaria, Cehia, Germania, Bulgaria, Serbia ,Macedonia , Grecia , Italia , Africa de Sud , Zwaziland , Anglia , Tara Galilor , Scotia , Irlanda , Franta , Belgia , Olanda , Suedia , Spania , Andorra , Liechtenstein , Elvetia , Luxemburg , Austria , Portugalia , Algeria , Canada , Monaco , Slovacia

 

Mai ai putin si dai lista de prezenta de la ONU, domnu' Calatorescu :o:

 

Razi tu, dar azi-maine se tiparesc si "Sz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai putin si dai lista de prezenta de la ONU, domnu' Calatorescu :o:

 

:pardon:valurilii vietzii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putine ca nu fu niciodata buget...Polonia,Malta, Austria,Elvetia......in ordinea preferintelor.

Plus alea 2 prin care treci cu masina ca sa ajungi acolo.

 

Ungaria, Bulgaria, Turcia, Cehia, Austria, Franta, Germania, Italia, USA, Canada, Republica Dominicana, Cuba, Jamaica, Liban, Siria, Iran, Iraq, Qatar, Kuwait, Oman.

 

Invidiez lista....in mod special tari precum Iran, Qatar,Oman.....astea tri imi doresc nespus de mult sa le vizitez

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ungaria, Cehia, Germania, Bulgaria, Serbia ,Macedonia , Grecia , Italia , Africa de Sud , Zwaziland , Anglia , Tara Galilor , Scotia , Irlanda , Franta , Belgia , Olanda , Suedia , Spania , Andorra , Liechtenstein , Elvetia , Luxemburg , Austria , Portugalia , Algeria , Canada , Monaco , Slovacia

Way to go, man, way to go! :good:

 

Lista mea e scurta si "serioasa", fara componente meridionale :P . Si 100% europeana, pana in prezent:

 

Moldova, Ucraina, Ungaria, Cehia, Slovacia, Austria, Croatia, Slovenia, Germania, Luxemburg, Franta, Olanda, Anglia, Irlanda.

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dubai, Saud Arabia, Siria, Iran, Pakistan, India ... Turcia etc..

India. Nice. De cand imi doresc sa ajung pe acolo. De fapt prin Asia indepartata in general. Poate intr-o zi.

 

Cum a fost ?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..eu am fost in cateva dar am trait in ele ani la rand insa.Practic n-a fost vacanta sau..vizite de lucru :)

 

In afara deci de USA(desigur),Germania,Franta,Italia si acum Mexico.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Invidiez lista....in mod special tari precum Iran, Qatar,Oman.....astea tri imi doresc nespus de mult sa le vizitez

Iti spun de pe acum, in Qatar si Oman nu e cine stie ce de vazut si de vizitat. Eu am fost pe acolo pentru am cunostinte care locuiesc acolo ca altfel nu m-as fi dus. Adica nu ar fi prezentat cine stie ce interes turistic. Mult nisip si caldura. In afara de capitale nu e absolut nimic interesant, si in fond si de drept nici alea nu-s interesante in comparatie cu alte destinatii turistice de pe glob.

 

Iran insa este o cu totul alta poveste. Ala merita vizitat in lung si'n lat. Este de vazut si cunoscut o gramada, atat dpdv al naturii, a culturii cat si a obiectivelor istorice. Recomand.

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×