Sari la conținut
Forum Roportal
black_metal

Metale Extreme

Postări Recomandate

Pai inainte de Arcturus (avant-garde metal) a fost cu ceva timp in urma ...Mortem care faceau un death..... Si Covenant care faceau un black(dupa parerea mea destul de ok)...s-au transformat in The Kovenant..care au lasat-o mai moale...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai...ai fi uimit, astia chiar fac MUZICA. mai multa oricum decat dimmu borgir sau cradle sau mai stiu io ce alte trupe cu titulaturi pretentioase ce inglobeaza si cuvantu 'blec'. trupele astea or adunat cei mai buni muzicieni ai scenei mietal din scandinavia.

mai dudadai, io stiu ca`ti place sa fii carcotas, recunox, si mie, dar exista un minim de bun simt rezultat din pertinenta opiniilor. pertinenta care se dobandeste in urma ascultarii. si nu in timp ce dai cu aspiratoru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai...ai fi uimit, astia chiar fac MUZICA. mai multa oricum decat dimmu borgir sau cradle sau mai stiu io ce alte trupe cu titulaturi pretentioase ce inglobeaza si cuvantu 'blec'. trupele astea or adunat cei mai buni muzicieni ai scenei mietal din scandinavia.

mai dudadai, io stiu ca`ti place sa fii carcotas, recunox, si mie, dar exista un minim de bun simt rezultat din pertinenta opiniilor. pertinenta care se dobandeste in urma ascultarii. si nu in timp ce dai cu aspiratoru.

 

Ok recunosc nu auzisem , nu ascultasem si by default in momentul in care aud "blec" deja nu mai am in fata decat carduri de copilaret de 14-16 ani, convinsi ca viata e de cacat si nu merita nici pe departe efrortul de a fi itraita, acest lucru nefiind deloc cool. si binenteles alde dimu and comp. pe care daca-i opresti brusc si -i intrebi ce fac acolo nu stiu nici ei tocmai bine.

Mda,dat fiind faptul ca nu ai batut campii prin posturile tale ,lucru nu lesne de intalnit pe roportal,m-a facut sa fac un efort si sa vad ce ma poate mira la astia. Si m-a mirat domne! poate ca intr-adevar vremea avortonilor lui King Diamond a trecut si mai incepe sa se auda ceva inteligibil si in partea aia deprimanta si deprimata. daca ei vor sa le zica "blec" sa le zica.pana una alta combat apreciabil.

Alde Covenant nu am dat de ei(nici nu am pus multa vlaga intr-adevar)..dar mai noii Kovenant sunt incurgitabili si ei.

Asa ca tralalili...no hard feelings :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca e foarte la moda sa`i citezi pe king crimson la influente da n`au facut ei toata muzica din lume. halleluia.

arcturusii sunt bajeti deosebiti, pe vremea cand era garmu (check out ulver, sa vezi tu acolo influente) erau parca mai inspirati.

poate daca ai incerca sa asculti muzica fara sa te lasi influentat de categoria sociala careia i se aplica sau imaginea care i se asociaza ai mai descoperi una alta. io daca mi`as imagina trapeji n`as mai asculta king crimson. nici hendrix daca as vedea numa despletiti nespalati mancand flori si salvand balene.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate daca ai incerca sa asculti muzica fara sa te lasi influentat de categoria sociala careia i se aplica sau imaginea care i se asociaza ai mai descoperi una alta...

si daca nu as fi incorsetat uneori de autosuficienta de roacher care daca nu a prins live primele scrasnituri de "metal" a crescut macar cu partea lui de glorie ...si daca...si daca..

bine,promit sa mai incerc din cand in cand :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Genurile rock :cheer:

O mica clasificare.

Am auzit tot felul de variante incilcite incit nu le-am tinut minte.

Poate tu ma poti lumina mai bine ca altii.

:cheer:

da ai uitat GRUNGE :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate sa imi trimita si mie cineva vreo piesa de Black????
umbla un zvon cum ca wonderful life ar fi cea mai cunoscuta piesa a lui.... :cheer:

 

 

da, stiu, se vorbea de gen. dar era prea ilar ca sa ma pot abtine :cheer:

 

si ca sa nu fiu total offtopic... de ce ai scris numele unui stil.... muzical, sa-i zicem, cu majuscula? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×