Sari la conținut
Forum Roportal
black_metal

Metale Extreme

Postări Recomandate

de eternal tears of sorrow n-am auzit.

 

revin la arch enemy. surprinzător pentru mine, acum răsună şi death din boxele mele. chiar acum ascult dead eyes see no future :spiteful: ar mai fi burning bridges, leader of the rats, lament of a mortal soul, silverwing, hydra, marching on a dead end road, carry the cross. la partea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

for now, eu inca nu am bagat serios ureshea pe la metale extreme...

ascult doar Nokturnal Mortum, Darkthrone, Rage, Obituary, Immortal

am mai ascultat Six feet under ,dar nu mi-a placut vocalul. mi se pare oribil, parca ragaie solistul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare lume. Sunt relativ nou aici, asta fiind primul meu post, deci fiti rabdatori cu mine :airkiss:

De preferat, prefer tot ce e metal:

 

Death Metal: Therion(primele lor albume) Suffocation, Blood Red Throne, Avulsed, Aborted, Cannibal Corpse, Benediction, Brujeria, Six Feet Under, Sepultura, Decapitated, Death, Deicide, Dying Fetus, Edge of Sanity, Entombed, Infesdead, Witchery, Kataklysm, Amon Amarth, Autopsy, Bloodbath, Brujeria, Dissection, Morbid Angel, My Dying Bride, Necrophagia, Obituary, Pan.Thy.Monium, Rotting Christ, Vader, Vena Cava, Venom, Baron Rojo, Zyklon etc.

 

Grindcore: Napalm Death, Carcass, Cephalic Carnage, Bolt Thrower, Excrementory Grindfuckers, Entombed, Extreme Noise Terror, Torsofuck, Shy Shit, Pungent Stench, Ribspreader etc.

 

Heavy Metal: AC DC, Alice Cooper, Black Sabbath, Guns & Roses, Helloween, Iced Earth, Judas Priest, King Diamond, Megadeth, Rage, Running Wild, Van Halen, W.A.S.P etc.

 

Black Metal: Anorexia Nervosa, Arch Enemy, Borknagar, Caliban, Cemetary, Children of Bodom, Cradle of Filth, Damnation, Dark Funeral, Nargaroth, Dimmu Borgir, Emperor, Hipocrisy, Immortal, Impaled Nazarene, Samael, Kittie, Legion of the Damned, Limbonic Art, Lord Belial, Mystic Circle, Nile, Old Man's Child, Opera IX, Vampiria, Walls of Jericho etc.

 

Thrash Metal: American Head Charge, Animetal, Annihilator, Blind Guardian, Carnal Forge, Destruction, Exodus, Gamma Ray, KRX, GGDX, Kreator, Manowar, Meshuggah, Metal Church, Motorhead, Overkill, Pantera, Slayer, Sodom, Testament

 

Suomi Metal(Gothic): Aesma Daeva, Apocalyptica, Arcana, Avantasia, Charon, Cruxshadows, Crematory, Therion (ultimele albume), Ensiferum, Eternal Tears of Sorrow, Falkenbach, Fields of the Nephilim, Finntroll, Masterplan, For My Pain, Katatonia, Lacuna Coil, Lake of Tears, Moonspell, Orphaned Land, Norther, 69 eyes, the gathering, Tristania, Turisas, Warmen, Within Temptation

 

Avantgarde Metal: Diabolical Masquerade, Voivod, Tool, Neurosis, Gorguts, Cadaveria, Ensoph, London After Midnight

 

Industrial Metal: Rammstein, Oomph!, Fear Factory, Theater of Tragedy, Strapping Young Lad, The Kovenant, Killswitch Engage

 

Monster(Country) Metal: ZZ Top

 

Progressive Metal: Evergrey, Dream Theater, Symphony X, Genesis, Pink Floyd, X-Japan, Opeth, Pain of Salvation, Anthemon, Ivory Tower

 

Gothenburg Metal: Arch Enemy, In Flames, Soilwork, Amaran, Enforsaken, Kristendome, Detonation

 

Tin sa mentionez ca toate enumerate aici sunt discografii complete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place...asa complexitate.......un rocker adevarat,care nu se limiteaza la un singur gen.....

Curiozitate personala....de cat timp asculti ceea ce asculti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

holy crap!!!!

cate discografii!!!!!!!!!!!!

ma inclin in fata ta

si eu vreau sa stiu: de cat timp asculti ????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos!

 

Ascult de 18 ani, de cand obisnuia taica-miu sa ma trezeasca cu Ac Dc ca sa merg la gradinita si ulterior la scoala :jester: Pe atunci habar nu aveam ce era cu muzica aia, dar imi placea la nebunie cum canta si cum dansa Angus(chitaristul de la Ac Dc) Mai este o formatie care o ascultam in draci pe disc de vinil dar care din pacate a disparut in negura timpului si extraordinar de putina lume cunoasc acea formatie. Ma bucur sa ma includ si eu printre acei f putini. Formatia este Vitesse, si nu, nu este de origine Franceza, e americana toata ziua!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut o miiica greseala, am pus Arch Enemy la Black Metal. Arch Enemy este Gothemburg toata ziua.

Cel mai reusit metal extrem .... nu-ti pot zice exact cel mai reusit tip de metal extrem pentru ca parerea ta ar putea diferi fata de a mea. Dar daca vreo o parere personala, iti recomand Necrophagia, iar daca vrei "extrem" dus pana in pragul nebuniei absolute iti recomand Torsofuck :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar daca vreo o parere personala, iti recomand Necrophagia, iar daca vrei "extrem" dus pana in pragul nebuniei absolute iti recomand Torsofuck ;)

asa.... si daca vreau sa trec de pragul nebuniei absolute??? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×