Sari la conținut
Forum Roportal
za-

Legalitatea filmarilor/inregistrarilor/fotografiilor, etc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

legea audiovizualului reglemeanteaza aspecte ce tin de difuzare, radiodifuzor, retransmisie, publicitate, conditii de acordare a licentei audiovizuale etc..nimic din ceea ce ma intereseaza (pt mai multe detalii http://www.mediaindex.ro/articol.php?a=38&s=2&ss=2

am gasit insa ceva interesant aici http://www.cna.ro/Decizia-nr-nr-187-din-3-aprilie.html

 

asadar:

ART. 36

(1) Orice persoană are dreptul la respectarea vieţii sale private şi de familie, a domiciliului şi a corespondenţei sale.

(2) Este interzisă difuzarea de ştiri, dezbateri, anchete sau de reportaje audiovizuale privind viaţa privată şi de familie a persoanei, fără acordul acesteia.

(3) Fac excepţie de la prevederile alin. (2) situaţiile

Editat de za-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sweetheart acu sunt sigura ca esti mai mult decat lamurita ce si cum, sper si Lau sa fie la fel.

 

Sper ca nu te-ai suparat prea tare pe mine ca nu ti-am dat asa, ca la copiii de clasa intai, nu?

asa-i ca-i fain cand cauti ceva cu insistenta si primesti raspunsuri, da' nu gratis, ieftine, ci muncite de tine?

keep searching baby si asa sa faci cu ORICE lucru din viata ta, mare sau mic, important sau banal: sa cauti tu singura, sa nu lasi pe nimeni sa iti impuna sau sa-ti modeleze mintea cu nimic.

ai facut cea mai buna alegere pentru cariera ta. si poti urca sus, sa stii. trust me. I KNOW FOR SURE.

 

te felicit din toata inima mea si....i'm soooooo proud of you! :think: :crazy: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Auzi, ba, Laule, daca ce faci tu pe proprietatea ta ma afecteaza si pe mine in sensu rau, atunci am tot dreptul sa apelez la legile care ma protejeaza, in domeniul in care sunt afectata.

Da, corect!

Ai dreptate in ce spui acum, numai ca eu iti spuneam ca nu ai dreptate cand te pronunti TU asupra vinovatiei altuia. :crazy:

Si discutia era despre altceva.

Sweetheart acu sunt sigura ca esti mai mult decat lamurita ce si cum, sper si Lau sa fie la fel.

Eu sper ca tu esti cea lamurita ca acel ziarist sau ce era, facea ceva ilegal. :think:

Ca eu tocmai asta iti explicam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, corect!

Ai dreptate in ce spui acum, numai ca eu iti spuneam ca nu ai dreptate cand te pronunti TU asupra vinovatiei altuia. :)

Si discutia era despre altceva.

 

Eu sper ca tu esti cea lamurita ca acel ziarist sau ce era, facea ceva ilegal. :o:

Ca eu tocmai asta iti explicam.

iubi, po sa maa pronunt linistita atunci cand sunt implicata in cauza sau cand datele problemei sunt limpezi. :think: :crazy: :)

 

ziaristu ala, in calitatea lui de ziarist, nu facea absolut nimic ilegal si ce aveau aia in curte era mai mult decat ilegal, imoral si nociv pentru cei din jurul lor.

daca vrei neaparat sa-ti sustii punctul de vedere fa-o. but NOT WITH ME, my love. :o: :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iubi, po sa maa pronunt linistita atunci cand sunt implicata in cauza sau cand datele problemei sunt limpezi. :think: :crazy: :)

 

ziaristu ala, in calitatea lui de ziarist, nu facea absolut nimic ilegal si ce aveau aia in curte era mai mult decat ilegal, imoral si nociv pentru cei din jurul lor.

daca vrei neaparat sa-ti sustii punctul de vedere fa-o. but NOT WITH ME, my love. :o: :D

Ha ha ha, pot tu poti spune ce vrei, nu inseamna ca ai si dreptate. :)

De aceia spuneam ca incalci un principiu fundamental, acela al prezumtiei de nevinovatie. :)

Sentintele se dau in instanta, in caz ca nu stiai. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ha ha ha, pot tu poti spune ce vrei, nu inseamna ca ai si dreptate. :crazy:

De aceia spuneam ca incalci un principiu fundamental, acela al prezumtiei de nevinovatie. :)

Sentintele se dau in instanta, in caz ca nu stiai. :think:

Laule, plimba ursu cu principiile tale de doi lei, da?

da-i incolo de ziaristi si ce mananci tu aici pe pereti si da-mi de urgenta ceva de baut cu multe grade. faster se poate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laule, plimba ursu cu principiile tale de doi lei, da?

da-i incolo de ziaristi si ce mananci tu aici pe pereti si da-mi de urgenta ceva de baut cu multe grade. faster se poate?

Na'vem ..ca vorbesti urat.

Si vezi..de aia fac toti cum ii taie capul, ca aud la tine tot felul de prostii. :crazy:

 

Am numa' Martini, da' nu dau. Na! :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Na'vem ..ca vorbesti urat.

Si vezi..de aia fac toti cum ii taie capul, ca aud la tine tot felul de prostii. :crazy:

 

Am numa' Martini, da' nu dau. Na! :think:

atunci fa tu bors si cu martini ala ca mie nu-mi place oricum si n-am baut in viata mea, si cu ce ai zis, ca degeaba ai mai zis. ca tot io am dreptate. as always.

hai pa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(5) Nu pot fi difuzate emisiuni de divertisment, gen camera ascunsă sau farse, care au ca obiect viaţa privată.

 

 

 

 

(1)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:think:

nici pe departe nu sunt lamurita..ce am citit in acea decizie e doar o frantura din ceea ce imi doream sa aflu..

dar caut...

nu am deschis acest topic pt a cersi informatii, sau a dovedi ca pot sau nu sa-mi raspund singura..ma gandeam ca dintre toti userii exista persoane care au ceva cunostinte in domeniu si sper sa pot lamuri problema..

 

daca aveti sa-mi/va spuneti ceva, pe langa subiect, o puteti face in privat

multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×