Sari la conținut
Forum Roportal
BlueColor

Ce v-ar deranja cel mai mult la o fata/baiat cu care aveti o relatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De multe ori dupa ce se termina o relatie ne scoatem ochii unul celuilalt cu ce nu am facut bine, cu ce am gresit, cu ce nu ne-a placut, etc. Dar oare cati dintre noi inteleg cu adevarat care sunt motivele care au dus la ruptura? Uneori nu aflam niciodata ce s-a intamplat cu adevarat. Care ar fi lucrurile acelea pe care nu le putem suporta la celalalt si care, in timp, erodeaza relatia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care ar fi lucrurile acelea pe care nu le putem suporta la celalalt si care, in timp, erodeaza relatia?

 

De cele mai multe ori sunt lucruri normale.

Desigur, poate sunt si lucruri "clasice" cum ar fi acordarea de timp prea putin sau infidelitatea DAR personal cred ca lucurile care distrug o relatie sunt lucrurile marunte. Incompatibilitatea functionala nu e bazata pe lucruri universal valabile. Fiecare persoana acorda atentie mai putina la anumite aspecte iar daca partenerul considera aspectele respective ca fiind impoartante... se va ajunge la scandal sau dezamagire sau ceva similar. In acelasi timp, nu i se poate reprosa primei persoane lipsa de atentie pentru ca sunt persoane care la randul lor nu ar acorda atentie, persoane mai compatibile.

 

E diferenta dintre:

- Iar nu ai facut X? E clar ca nu ma respecti.

 

Si

 

- Lasa ca fac eu X, ca imi place. Tu mergi si fa Y.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inflexibilitatea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa minta, sa nu comunice ... chestii d-astea :lol2:

 

100% de acord ...

nu tolerez minciuna iar lipsa comunicarii duce, mai devreme sau mai tarziu, la ruperea relatiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care ar fi lucrurile acelea pe care nu le putem suporta la celalalt si care, in timp, erodeaza relatia?

 

Certurile, tot felul de neintelegeri... nu mi-ar placea sa se ia de felul cum ma imbrac, sa-mi spuna ca aia nu se potriveste cu nu stiu ce... critici... pe urma, compromisurile inevitabile care apar, la ce alegem pana la urma sa ne uitam la tv, cum sa ne facem programul sa fim amandoi multumiti, daca sa petrecem mai mult timp cu prietenii lui sau ai mei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa aiba mama ...nemuritoare!

:lol2:

 

on: Minciuna .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×