Sari la conținut
Forum Roportal
oliver

Legea Dreptului la Dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai. Tot o vorba inteleapta zice asa : un barbat cu adevart inteligent e preocupat si de altceva in afara de sex.

Scuzati-ma..eu vorbeam de barbatii care se respecta. Barbatii 'nu este' animal in calduri. Poate mai mult. Ajunge doar sa vrea.

Un barbat inteligent moare virgin pt ca sunt la moda prostii :yes: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate, dar sa mergem mai departe cu rationamentul. Pai eu as vrea sa MA RESPECT in cel mai sublim mod cu putinta, dar daca nu e posibil (mi se da cu flit) ce fac ?? alerg prin oras cu durerea de cap pana gasesc o pastila de Nurofen cu ambalaj auriu ?? (ca Oliver, care zice ca nu serveste argintiu, el vrea numai d-aia... si face greva foamei in fata Farmaciei X)

Si sper sa nu iti las impresia ca sunt de acord cu cei care isi iau preventiv, cata o aspirina de-aia de 2 lei o data la 2 zile !! :yes:

Pai de la problema lui Oliver am si plecat cu ideea. Sustineam ca ca vada si partea mai 'roz' a paharului si sa se bucure ca a scapat de o asa femeie - care nu numai ca nu il iubeste dar se vede treaba ca nici nu binevoieste macar sa ii aduca cateva 'lamuriri'..ca sa nu se mai framante in plus bietul, ca si asa se framanta destul.

Si da, sa invete sa se respecte pe viitor - macar dpdv sentimental sa nu se incurce cu fieste cine.

Cat despre 'nevoi' si 'lipsa' la barbati, nu am de ce sa dezvolt atat subiectul aici. Ca durerea asta de 'masea' mai e si inchipuita mult si exaerata cat incape..si cand te gandesti ca femeile, Dumnezeule, taman de cei care umbla dupa medicamente ..nu prea sunt atrase. Or , in jurul unui barbat sigur pe el, care se respecta si nu serveste aspirine cu pumnul doar pt ca uneori il doare capul (asta facand referire la 'a nu exagera') ...cam roiesc femeile.

Da, mai scarsnesc din dinti, ca in razboi. Nu ajung disperati, ca nu se lasa!

 

Un barbat inteligent moare virgin pt ca sunt la moda prostii :friends: .

asta ai aruncat-o doar asa. argumenteaza!

si btw..daca chiar crede asta, asa va si fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

opinia asta a ta vine si din frustrari acumulate in timp datorita fetelor care te-au parasit pentru ca gandesti mult si putin cam extremist ?

 

toate constructia ta are un mare defect : tu cuantifici dragostea care este un sentiment atat de subiectiv atat de diferit trait si simtit de fiecare incat nu stiu cum s-ar putea dovedi cu siguranta ca cineva iubeste cu adevarat sau nu sau se preface

 

dragostea este sau nu este dupa cum simte si stie fiecare in sufletul lui ... iar daca nu este devine crima din partea celui care are pretentia sa tina langa el pe cineva care este nefericit ... propria noastra fericire nu ar trebui conditionata de obligarea cuiva sa stea langa noi ... asta este o lege pentru inadaptati

 

sunt 100% impotriva acestui concept ... cred ca o societate care ar aplica o astfel de lege ar fi o societate bolnava si oameni in timp ar fi niste oameni mutilati care nu ar mai sti ce este dragostea adevarata

Editat de mau77mau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si da, sa invete sa se respecte pe viitor - macar dpdv sentimental sa nu se incurce cu fieste cine.

Imi place f mult ce ai scris, cu exceptia frazei de mai sus... fiindca n-ai de unde sa stii dinainte. Nu mai discutam pe aria legislatie, daca nu exista cazuistica ! :yes:

Si poate m-am exprimat eu gresit cand am spus ca barbatii accepta multe, numai femeie sa fie... ma refeream la genul de afectivitate masculina, mai cuprinzator decat cel feminin, dat fiind ca un barbat prin natura lui, e mai usor de satisfacut decat o femeie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi place f mult ce ai scris, cu exceptia frazei de mai sus... fiindca n-ai de unde sa stii dinainte. Nu mai discutam pe aria legislatie, daca nu exista cazuistica ! :yes:

hmm..trebuie intr-adevar sa fii un om puternic ca sa fii precaut?..adica..hai sa fim seriosi, si indragostit sa fii, de la o varsta ar cam trebui sa primeze, mai ales la inceput, ratiunea.

Or cine spune ca fluturii in stomac nu se impaca cu asa zisa ratiune..nu stie ce e aia sa iti constientizezi fericirea! Nu stiu ce bagi tu aici cauzistica..e vb de responsabilitate.

Ae si Oliver dreptate pe udeva cand o acuza..ca duce el la extrem tot e la ordinea zilei oricum..dar daca femeia aia se gandea putin si la altceva decat probabil 'placerea' de a fi curtata..Oliver nu mai era atat de pierdut in ziua de azi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In lumea asta sunt zeci de lucruri mai importante decat dragostea. Daca o persoana vrea sa se sinucida doar pentru ca persoana pe care o place nu vrea sa fie cu el, atunci cum va reactiona omul respectiv in viata cand se va lovi de probleme mult mai grave?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cele ce ati scris, trag concluzia ca nu ati fost indragostiti niciodata cu adevarat .

Dragostea nu tine cont de ratiune , ci doar de simtire ... :yes:

 

Sigur, e o raie, dar e o boala placuta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cele ce ati scris, trag concluzia ca nu ati fost indragostiti niciodata cu adevarat .

Dragostea nu tine cont de ratiune , ci doar de simtire ... :yes:

 

Sigur, e o raie, dar e o boala placuta .

a venit lupul moralizator. una e sa iti vina sa te arunci in groapa cu namol si alta e sa o si faci.

a fi indragostit nu inseamna a te indobitoci. ca de era asa ....

..de fapt stii ce? Ai dreptate. Sa fim cu totii ca la 15 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a venit lupul moralizator. una e sa iti vina sa te arunci in groapa cu namol si alta e sa o si faci.

a fi indragostit nu inseamna a te indobitoci. ca de era asa ....

..de fapt stii ce? Ai dreptate. Sa fim cu totii ca la 15 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea nu tine cont de ratiune , ci doar de simtire ... :D

 

Sigur, e o raie, dar e o boala placuta .

 

Raul, permiti un mic buchetel cu lacramioare? :yes: Mi-a placut asta mult. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×